KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-05-21

75. Tour de Pologne w Piekarach Śląskich

Tegoroczna edycja wyścigu została podzielona na 7 etapów. Dwa z nich będą miały miejsce w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zawodnicy przejadą przez Piekary Śląskie drugiego dnia wyścigu – 5 sierpnia.

Trasa drugiego etapu tak jak ostatnio rozpocznie się w Tarnowskich Górach, gdzie kolarze zatoczą pętlę o długości 32 kilometrów. Następnie skierują się do Piekar Śląskich. Trasę mamy sprawdzoną – z tym wyjątkiem, że w tym roku nie będzie pętli na Manhattanie.

Szczegóły trasy i godziny przejazdów, jak również informacje o utrudnieniach w ruchu pojawiają się gdy będzie już nieco bliżej wyścigu. Podobnie, jak w zeszłym roku, przejazd peletonu przez nasze miasto przypadnie na szczęście w niedzielę i z tego względu utrudnienia dla mieszkańców będą mniej uciążliwe.

Już teraz serdecznie zapraszam do kibicowania

Wracając do TdP: cała trasa będzie mierzyć 156 kilometrów. Ten etap będzie okazją do popisu dla sprinterów. W rejonie katowickiego Spodka zawodnicy osiągają prędkość nawet 80 km/h. Dzięki temu przejazd będzie z pewnością bardzo emocjonujący dla kibiców.

Wiem też, że szykuje się w naszym mieście mocna ekipa na TdP Amatorów. Zmierzyłem się z tym wyzwaniem w ubiegłym roku i wiem, że łatwo nie jest. Dla mnie tempo i podjazdy były zabójcze. Trzymam kciuki za Was i sam jak dam radę, postaram się przygotować do tej wielkiej, sportowej  przygody.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaus
Klaus
4 lat temu

Troche mnie to dziwi ze miasto chce uczestniczyc w tym cyrku. Co raz to wiecej miast rezygnuje z tdp bo kase trzeba wylozyc Langowi a korzysci zadnych. Prosze o jakies wyliczenia ile damy bo ze nic nie zarobimy to to akurat wiem!