KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-04-23

Dzień Ziemi

W szkołach podstawowych w klasach 1-3 odbyły się prelekcje dotyczące segregacji odpadów, natomiast w przedszkolach dzieci sadziły kwiaty oraz krzewy truskawek w ramach akcji “Przedszkolaki w ogródku”. Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do przypomnienia jak ważną sprawą jest dbanie o środowisko naturalne i planetę Ziemię. Szkoły podstawowe i przedszkola mogły liczyć na wsparcie i materiały edukacyjne z Urzędu Miasta, a Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Miasta odwiedził w tym dniu sześć placówek edukacyjnych. W klasach 1-3 odbyły się zajęcia na temat ekologii, sprzątania oraz prelekcje dotyczące segregacji odpadów komunalnych i recyclingu. Ponadto, wszyscy uczniowie otrzymali zestawy przygotowane przez Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa – książeczkę i zeszyt ćwiczeń “Ekologiczne łamigłówki Krecika” na temat segregacji śmieci.

Najmłodsi Piekarzanie zostali natomiast zaproszeni do wzięcia udziału w akcji “Przedszkolaki w ogródku”, aby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz posadzić kwiaty i krzewy truskawek. Dzięki tej kampanii początkujący ogrodnicy poznali tajniki sadzenia i pielęgnacji roślin oraz nauczyli się jak dbać o planetę Ziemię i czerpać z jej dobrodziejstw. Akcja ta połączyła przyjemną zabawę z pożytecznym działaniem na rzecz środowiska naturalnego. Sadzonki kwiatów zostały dostarczone do wszystkich przedszkoli miejskich w przeddzień akcji.

Zielono mi!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments