KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-09

Sprawcy dewastacji Kapliczki Maria Hilf przed sądem

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach akt oskarżenia przeciwko sprawcom dewastacji świeżo wyremontowanej kapliczki. Dwóch mężczyzn zostało oskarżonych o popełnienie przestępstwa z art 288 kodeksu karnego oraz art 108 ustawy o ochronie zabytków.

Koszty bezmyślnego zachowania obu panów wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie będzie w naszym mieście tolerancji dla dewastacji. Czy to celowego niszczenia, wybijania szyb czy malowania elewacji. Będziemy ścigać sprawców w każdym przypadku, a poza odpowiedzialnością karną za popełnienie wykroczeń czy przestępstw, będziemy dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego.

To dobry moment, żeby podziękować Państwu – mieszkańcom, którzy reagują na takie sytuacje, zgłaszają wszystkie przypadki, interweniują, robią zdjęcia sprawcom i pomagają w ich identyfikacji. Jeśli chcemy żyć w normalnych warunkach, musimy wspólnie zmierzyć się z chuligaństwem.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Komentarze5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zośka
Zośka
1 rok temu

Jeżeli wyrok będzie bolesny dla kieszeni sprawców lub ich rodziców, to powinien go pan upublicznić, a my powinniśmy zadbać, aby było o nim głośno również w ościennych miastach, a z czasem w całej Polsce. Czas pokazać wandalom, że zabawa jest kosztowna.

Sabina
Sabina
1 rok temu

Żeby polska prokuratura była tak szybka i skuteczna wobec pedofilów w koloratkach