KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-04-26

Piekarzanie – leksykon mieszkańców

“Jeśli zapomnę o nich, to ty Boże na Niebie zapomnij o mnie”
A. Mickiewicz

   “Piekarzan” przygotowała czwórka autorów Zbigniew Bogacki, Herbert Gawlik, Joanna Grajewska-Wróbel oraz Leon Wostal. Książka zawiera kilkaset biogramów ludzi, którzy urodzili się, mieszkali, pracowali i zasłużyli się dla naszego miasta.
   Jestem przekonany, że sami autorzy zasłużyli na to, żeby w podobnej publikacji znalazło się miejsce dla nich. Tylko dzięki ich pasji i zaangażowaniu ta publikacja miała szansę zaistnieć. I nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo nie są to osoby przypadkowe – trójka autorów otrzymała już wyróżnienia “Piekarzanin Roku” za swoją działalność na terenie Piekar Śląskich. Po raz kolejny osoby te udowadniają, że kiedy się chce – można zrobić naprawdę wiele. 
   Wkład projektu UMWETU w to przedsięwzięcie jest niewielki i tylko finansowy. Bez pieniędzy nie można jednak realizować nawet najbardziej ambitnych i wartościowych projektów, dlatego cieszę się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę w powstanie tej książki.
  „Leksykon mieszkańców Piekar Śląskich” wypełnia lukę w historii Piekar Śląskich, a jednak sam nie jest od nich wolny. Będzie wymagał systematycznego uzupełniania, bo przecież każdego dnia wszyscy piszemy naszą historię.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments