KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

ZŁOŻONE WNIOSKI I INTERPELACJE

Interpelacja i odpowiedź w sprawie prośby o interwencję w Urzędzie Pocztowym nr 1 w Piekarach Śląskich

Natalia Ciupińska-Szoska 24.03.2017 r. Piekary Śl.
Radna Miasta Piekary Śląskie
Szanowna Pani
Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta Piekary Śląskie
Interpelacja
Zwracam się z prośbą, o interwencję w sprawie listonosza z rejonu Szarleja (ul. Sowińskiego, Żwirki, Kościuszki, Wyszyńskiego itd.). Niestety po skargach, rozmowach na głównej Poczcie sytuacja nie poprawiła się.
Listonosz nie dostarcza mieszkańcom przesyłek poleconych do domu, często nie zostawia nawet awizo, że list jest do odbioru na poczcie. Zdarza się, że dopiero powtórne zawiadomienie (czyli po kilku dniach) trafia do skrzynek. Nie jest to jeden przypadek, czy dwa. Problemy trwają od kilku miesięcy. Skargi mieszkańców były składane do pani Kierownik na Poczcie, jak i do głównej siedziby w Warszawie. Mieszkańcy sami rozmawiali z listonoszem to twierdził, że pytał mieszkańców obok, czy ktoś mieszka i dlatego nie pukał do drzwi. Jednakże to kuriozalne tłumaczenie listonosza, gdyż wiele z osób skarżących mieszka wiele lat w jednym miejscu.
Sprawa powtórzyła się również u mnie, dlatego udałam się na pocztę w tej sprawie. Efekt był taki, że listonosz przyszedł do mnie na rozmowę i obiecywał, że sytuacja się poprawi, że będzie się starał. Jest to młody listonosz, ale wiele osób jest po prostu zawiedziona, gdyż nigdy wcześniej taki problem i na taką skalę nie występował. Niestety do tej pory mieszkańcy mają problem, gdyż sytuacje się powtarzają i proszą Panią Prezydent, aby zareagowała w/w sprawie. Mieszkańcy są zdeterminowani i jeśli zajdzie konieczność złożą petycję w tej sprawie.

Z poważaniem
Natalia Ciupińska-Szoska

POBIERZ PLIK
← Powrót