KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-04-26

Segregacja śmieci – czy to się opłaca?

Czy segregacja śmieci się opłaca? Czy przy tak niskiej różnicy w cenie między odpadami mieszanymi a selektywnie zbieranymi warto się za to w ogóle zabierać? I co z kubłami na śmieci? Jak trzeba je będzie kupić, to przecież zapłacimy za nie więcej niż zaoszczędzimy. Z takimi pytaniami zgłaszają się do mnie mieszkańcy.
Problem w tym, że dziś jeszcze nikt do końca nie wie, jak system będzie działał w praktyce. Wciąż nie ma wyłonionej firmy, która się zajmie odbiorem śmieci. Wiele kwestii wyjaśni się kiedy zaczniemy organizować tę zbiórkę śmieci w praktyce.
Podstawowe informacje są następujące: selektywną zbiórkę odpadów będziemy prowadzić w kolorowych workach, które każdy dostanie od firmy. Dodatkowych, ukrytych kosztów więc nie będzie.
Kubły trzeba mieć, ale przecież już dzisiaj każdy je ma. Rozmawiałem w tej sprawie z wiceprezydentem, który przekonywał, że znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli uniknąć kosztów.
Bez względu na wszystko moim zdaniem i tak różnica w cenie między odpadami zbieranymi selektywnie a zmieszanymi jest zbyt mała. Ale sprawdzimy system w praktyce i wszystko się okaże.
Podsumowując – przygotowujemy się do zmiany systemu, ale uzbrajamy się w cierpliwość. Po majówce będziemy wiedzieć więcej.
A poniżej krótkie filmiki promocyjne “Rewolucja śmieciowa” i “Ekowalscy” jakimi sąsiednie miasta zachęcają i przygotowują mieszkańców do segregacji śmieci.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
9 lat temu

Moim zdaniem segregacja jest istotna, byle by tylko nie wygladało to tak, że przyjeżdza ekipa, która ładuje wszystkie segregowane śmieci do jednego auta i na wysypisku wszystko znów miesza.
Postanowiłam sobie kupić nawet specjalny stojak na worki do segregacji. Znacznie ułatwia mi zadanie.
Gorąco polecam firmę która sprzedaje te stojaki http://stalmika.pl/

kondzio
kondzio
10 lat temu

Doszły mnie słuchy, że te kolorowe worki należy sobie kupić za 1,50 PLN. Wyliczając np. że potrzebuję 3 różne worki to mam 4,50 PLN + 11,00 PLN = 15,50 PLN. Nie segregowane kosztują 13,00 PLN. Czy ja dobrze rozumuję????

ZGK
ZGK
10 lat temu

co z przetargami na wywóz śmieci?