KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-06-04

Zagłada Olimpii?

– Klubowi GKS Olimpia powoli grozi zagłada – stwierdził radny Marek Boroń podczas obrad dzisiejszej komisji Rady Miasta.
Zainteresowanie problemem, o którym mówiłem już w 2010 roku spowodowały fakty,  które podałem jako pierwszy na moim blogu, że szczypiorniści nie wystawią drużyny do rozgrywek, a klub wypowiedział dzierżawę hali sportowej.Planowany wyjazd radnych żeby “zobaczyć halę” był idiotyczny i na szczęście z niego zrezygnowano. Tutaj nie trzeba wycieczek krajoznawczych, ale dyskusji o konkretach. A konkrety to szacowany koszt remontu istniejącej hali, koszt utrzymania hali, koszt budowy nowej hali sportowej i koszt utrzymania zespołu w rozgrywkach zawodowców. I najwyższy czas podjąć decyzję co dalej, bo klub dłużej nie pociągnie na obiecankach prezydenta.
Sytuacja jest naprawdę trudna. Trudności klubu pogłębią problemy KWK Piekary. Nie można liczyć na to, że piłka ręczna utrzyma się sama, bez wsparcia miasta. I to wsparcie nie może być symboliczne. Promocja przez sport jest świetna, ale trzeba mieć na to konkretne pieniądze. Jak dużo potrzeba? Szacuję, że mniej więcej tyle, ile kosztuje wydawanie miejskich gazet, które zapewniają wszystkich jak jest pięknie. Szkoda tylko, że problemy narastają i ich rozwiązanie nie będzie łatwe.
Podobno prezydent zainteresował się sprawą. Cieszy mnie to, bo przecież lepiej późno niż wcale. Nie liczę jednak na zbyt wiele, bo radny Tadeusz Wieczorek stwierdził dziś na komisji, że klub ma sobie radzić. Niestety, na tym poziomie rozgrywek nie znam klubów, które radzą sobie same.
Piękny sukces w ekstraklasie piłki nożnej odniósł Piast Gliwice. Ale tam w sportowców i bazę sportową zainwestowało miasto. Teraz – mając fantastyczny obiekt i sukces sportowy, klub może szukać sponsorów. Co ma Olimpia? Niewiele. Z jednej z czołowych drużyn w kraju mamy zespół, który rozgrywa spotkania na rozlatującej się hali i może w ogóle zostać wycofany z gry. Kto zainwestuje w zespół niedoceniany we własnym mieście?
Dyskusje na ten temat zaczynamy za późno. Czy żeby coś zrobić w naszym mieście wpierw trzeba stanąć na skraju przepaści?

I komentarz jednego z internautów:

Jest szansa na dalsze działanie klubu.
Korfanty zainteresował się klubem.
Dlaczego prezydent reaguje
dopiero jak go Turzański skrytykuje

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
brzezinianin
brzezinianin
9 lat temu

Tadeusz Wieczorek – człowiek który nie nadaje sie ani na stanowisko radnego ani prezesa klubu, jego przekręty w klubie już dawno powinny zobaczyć światło dzienne, tego człowieka należy się pozbyć i z Rady Miasta i z klubu Orzeł Biały, jest żałosny…

SM
SM
9 lat temu
Reply to  brzezinianin

Kandyduje do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej…
Kandyduje także K. Seweryn

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  brzezinianin

Co k … ?! Wieczorek do SM ?! Akysz! Jakie ten człowiek ma wykształcenie ?. Podstawowe ?.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  brzezinianin

A jeszcze jedno ten człowiek podobno miał dbać o sport w tym mieście. Jakim trzeba być … żeby na kogoś takiego zagłosować.

OBSERwator23
9 lat temu

A przedstawił jakiś pomysł radny Wieczorek w jaki sposób klub ma sobie sam poradzić?
To stwierdzenie radnego jakoś podobne jest do stwierdzenia Prezydenta, że “klub sobie sam poradzi”. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Jeeeeezu…. Ileż srok za ogon można trzymać?!

MIŚ
MIŚ
9 lat temu
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

wystarczy telefon do prezesa klubu, by przekonać się Panie Krzysztofie że drużyna jest zgłoszona do rozgrywek i wystartuje. Tak trudno to zrobić? Z Pana tekstu wynika jasno: klub może nie wystartować – co jest kłamstwem.

GKS
GKS
9 lat temu

Drużyna jest zgłoszona, bo trzeba to było zrobić, bo później nie było możliwości. A prezydent się obudził oczywiście w ostatniej chwili. I teraz trwają “rozmowy”. I wcale nie jest powiedziane, że zespół zagra. Bo akurat wycofać się z rozgrywek (w przeciwieństwie do zgłoszenia) można zawsze.

Kalikles
Kalikles
9 lat temu

Krzysztofie weź pod uwagę, że część wpisów pt. “anonim”, to lizo rowy” Korfantego. Nie byłbym zdziwiony, gdyby czasami sam Korfanty pisał, a przecież to takie bezpieczne i zarazem chamskie, prostackie. Nie mam na myśli tych piekarzan, którzy nie chcą się ujawniać, to zrozumiale, ale przynajmniej warto figurować pod stałym Nickiem.

Anonim
Anonim
9 lat temu
Reply to  Krzychu

Rozumiem że syn prezydenta jest niegodzien komentować? Gorszy? Że trzeba wytykać palcem?

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  Anonim

Każdy na blogu może swobodnie się wypowiedzieć, zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy obecnego prezydenta, czego nie da się powiedzieć o dwutygodniku Twoje Piekary. Może syn Pana Prezydenta wstydzi się ujawnić z jakiegoś powodu….

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

HEhe też mi się Dominiczek przypomniał :). Tylko nie wiem czy pamiętacie, że on mówił, że nie zawsze on ze swojego konta pisał. Także tutaj też nas pewnie zaszczycił sam wielki wódz :).

Robson
Robson
9 lat temu

Panowie…o czym wy mówicie???? że Olimpia ledwo oddycha…a co z Gks Andaluzja z klubem z przeszło 90-letnią tradycją??? wpaść i wręczać nagrody to każdy może Panie Prezydencie..ale interesować się problemem sportu w naszym “ŚWIĘTYM MIEŚCIE” to już jest problem. O nowej hali że o basenie nie wspomnę…..proszę wpaść Panie Prezydencie do pobliskich Siemianowic i dopytać jak to się robi profesjonalnie i wszyscy razem.Powodzenia i byle pielgrzymka przyjechała.!!!!

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

A niech komentuje, tylko niech nie udaje kogoś innego atakując wszystkich myślących inaczej niż tatuś.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

O i to jest dobra puenta :).

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Nie jest dobrze w mieście, niektórzy znają się tylko na cudzych błędach,