KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-04

Piekarskie rozwiązania śmieciowe w TVN

– Trudno mówić o łamaniu ustawy, kiedy żyjemy w schizofrenicznej rzeczywistości prawnej – mówi TVN 24 Artur Madaliński z Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.
. – Ustawy są obowiązkowe. Jeżeli Polska ma osiągnąć jakiś cel i robi to drogą ustawy, to nie znaczy, że samorządowcy mogą zrobić to inaczej – mówi portalowi tvn24.pl rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska, Paweł Mikusek.

Zobacz materiał: Piekary Śląskie ominęły “ustawę śmieciową”

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kalikles
Kalikles
9 lat temu

Co do schizofrenicznej rzeczywistości, to proponuję rzecznikowi UM w Piekarach Śląskich, przyjrzeć się działaniom piekarskiego samorządu z prezydentem na czele.

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Schiozofrenia to poważna choroba. Chorzy na nią potrzebują szczególnej opieki.
Powołujący się na nią zasługują na potępienie.
OSZUŚCI I KŁAMCY ŻERUJĄCY NA LITOŚCI.
Korfanty i Nasze Piekary na podstawie ustawy narzucili ceny 13 i 11 zł za wywóz śmieci od każdego mieszkańca.
Teraz bronią stołka kol. Krawczyka żeby w przetargu nie okazało się że może być taniej.
Niech bez przetargu ZGK dalej wywozi śmieci po 7,90 zł od osoby.

rafell
rafell
9 lat temu

Problemu z odbiorem śmieci do tej pory nie było to fakt. Nie ma zamieszania z odbiorem śmieci ani stosów nie wywiezionych odpadów (jak w innych miastach) to uczciwie trzeba przyznać i tylko gratulować dobrej organizacji.
Jednakże wg mnie nie ma być z czego zadowolonym gdy nasze miasto pokazywane jest jako jedne z nielicznych, gdzie nie do końca realizuje się przepisy “ustawy śmieciowej”. Zgadzam się, że “ustawa śmieciowa” nie jest dobra ale pomimo tego, tysiące gmin zaakceptowały ją i zastosowały się do wymogów w niej zawartych (organizacja przetargów)
Władze miasta postanowiły zinterpretować ją “po swojemu” – jeśli miały ku temu przesłanki OK tylko obawiam się, żeby nie skończyło się tak jak inne sprawy, gdzie musiano z budżetu wypłacać pieniądze, które można było spożytkować na potrzeby miasta i mieszkańców (sprawa z Mzkp Tarnowskie Góry czy obecnie potencjalna możliwość nałożenia kary na miasto przez Ministerstwo.). Inna kwestia, skoro do tej pory koszt wywozu śmieci wynosił 7,90 zł/os (bloki SM) dlaczego ta samo firma, wykonując tą samą kalkuluje koszt wywozu śmieci na poziomie 13 zł/os przecież nic się nie zmieniło z dniem 1 lipca.

OBSERwator23
9 lat temu

Ktoś tą rzeczywistość tworzy, między innymi nasi urzędnicy i radni. Pominę przykłady kiedy
sami stworzyli uchwały- buble prawne. Od mieszkańców wymaga się przestrzegania owych bubli prawnych, a urzędnicy piekarscy mają własną interpretację zapisów prawa. Że sami siebie ośmieszają to ich sprawa, ale gorzej jeżeli ośmieszają nasze miasto. Piekary Śl. – miasto z perspektywami! Jak zamkną ostatnią kopalnię w naszym mieście to nie widzę tych perspektyw chyba, że w kolorowych okularach. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Niedorzeczniku Urzędu miasta – facet zwracam się do Ciebie prawie polonisto, abyś zapoznał się z terminem schizofremii i jej odmianami, bo ten występ przed kamerami dowodzi nie tyle oryginalności, ale przede wszystkim nieznajomości co najmniej dwóch dyscyplin – prawa oraz słownika języka polskiego …
Dlaczego taki głąb reprezentuje to miasto?

Panie niedorzeczniku – pierwszym symptomem choroby jest inne postrzeganie rzeczywistości, brak kontaktu z otoczeniem, tworzenie równoległej rzeczywistości, w której jest się obdarzonym nadzwyczajną mocą, jest się nie do pokonania.
Mój Boże, dlaczego tacy ludzie reprezentują to miasto? A może oni reprezentują tylko Nasze Piekary Korfantego?

Wolałbym to drugie wyjście, ale jaka jest prawda?
Może odpowiedzą Ci, którzy nie używają słów, których znaczenia nie znają~.

Sumienie

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
9 lat temu

W lipcu będzie sesja Rady Miasta – nieplanowana.
temat – śmieci, strefy parkingowe, moja skarga na Prezydenta