KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-01-26

Piekary: 415 złotych za godzinę pracy z publicznej kasy!

Najlepsza fucha na Śląsku: 415 złotych na godzinę! Tak zarabiali prawnicy w Piekarach Śląskich. Gdyby nie upór Macieja Czempiela, piekarscy urzędnicy dalej przepłacaliby za wynajęcie kancelarii prawnej. Społecznik udowodnił urzędnikom, że Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przepłaca za obsługę prawną.
Jeszcze do niedawna Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich płacił rocznie kancelarii prawnej 123 tys. zł.
– To było marnotrawstwo miejskich pieniędzy. Dzisiaj dało się ogłosić przetarg i wybrano firmę za 43 tys. zł – mówi Maciej Czempiel.
Z umowy wynikało, że prawnicy zarabiali tygodniowo 2,3 tys. zł . Dziennie 415 zł na godzinę.  Dziwnym trafem, po wytknięciu niegospodarności przez mieszkańca-  ZGM ogłosił przetarg.
– Wyłoniliśmy kancelarię z Katowic, której zapłacimy 43 tys. zł za rok pracy. Nie ukrywam, że zadecydowała cena – mówi Wioletta Bielawska (38 l.), nowa dyr. ZGM w Piekarach Śląskich.

Ten materiał opublikował FAKT. Kiedy publikacje pojawiły się na blogu i w Przeglądzie Piekarskim prawnicy straszyli autora sądem. Ciekawe, czy zdecydują się na konfrontację z ogólnopolskim dziennikiem.

Czytaj cały materiał opublikowany przez FAKT

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Patrząc na nową dyrektor odnoszę wrażenie, że jest osobą inteligentną i na poziomie. Może wreszcie mieszkańcy ZGM odetchną z ulgą.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

bardzo dobry komentarz

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Panie Macieju – gratuluję wytrwałości i zaangażowania. Dzięki Panu wszyscy zyskaliśmy. Należą się Panu podziękowania mieszkańców i ukłon ze strony władz miasta! Szacunek!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Władze miasta już pokazały na sesji jaki mają do niego szacunek, więc nie pisz za nich.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Za to wszystko opowiada Pan Trela układy z kolesiami z kancelarii umył ręce i sobie piastuje ciepłą posade w urzędzie jak to możliwe. A co na to pracownicy ZGM przecież na pewno też o tym wiedzieli mamy nadzieję że mu to tak łatwo nie ujdzie . Panie Macieju prosimy nie odpuszczać .

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Radny kiedyś pisałeś i interpelowałeś na temat znaków na pograniczu miast, a co sądzisz o tym ?. Ja się zastanawiam co autor miał na myśli tutaj i czemu to ma służyć. Znacie podobne rozwiązania w innych miejscach ?. Druga sprawa czy na wiatach przystankowych nie powinny pojawić się naklejki o zakazie palenia ?. Ustawa już trochę obowiązuje.
https://mapy.google.pl/?ll=50.366311,18.982412&spn=0.003723,0.006899&t=m&z=17&layer=c&cbll=50.366408,18.982412&panoid=kJQb51onKPXVFujQGapK3A&cbp=12,12.98,,0,8.26

ps. Sorry, że tak pod zupełnie innym tematem.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

możesz Pan jaśniej z tym skrzyżowaniem/oznakowaniem – o co Panu chodzi ?? to nie jest pogranicze miast.
a naklejki są zbędne bo każdy obywatel powinien wiedzieć, że w miejscu publicznym się nie pali,

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

Raz, że chyba jest z naklejkami obowiązek, a dwa nie każdy obywatel jest na tyle rozgarnięty, a tak była by jasność. A na zdjęciu chodzi o znak ustąpienia pierwszeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

moim zdaniem ten znak jest zasadny, ponieważ od ul. Oświęcimskiej w Bpa Nankera jeździ komunikacja miejska w tym autobusy przegubowe (dosyć długie), które jak by miały ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym z góry (od Partyzantów) w prawo mogło by dojść do wypadku, szczególnie zimą.
a jeśli chodzi o rozgarniętych obywateli to każdy sądzi po sobie.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

Noo taaak, bo jak samochody jadą z góry prosto to zagrożenia nie stwarzają dla autobusów. Nie znam się, ale się wypowiem, bo co mi szkodzi. A o rozgarniętych to ja bym powiedział uderz w stół, a nożyce się odezwą.

OBSERwator23
8 lat temu

Skargi M.Czempiela rozpatrywano na sesji 26 września 2013r. Wcześniej rozpatrywała je Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem radnego Adamczyka, uznając je za bezzasadne, co dla nieco wtajemniczonych, było co najmniej dziwnym rozstrzygnięciem. Radny Wieczorek stwierdził, iż nie ma sensu na sesji ponownie rozpatrywać skarg, skoro Komisja Rewizyjna już je rozpatrzyła na NIE. Radni Klubu Nasze Piekary uznali skargi M.Czempiela za bezzasadne. Przy pierwszej skardze od głosu wstrzymała się radna Lisińska-Kotowicz, a przy drugiej radny Gowarzewski. Radni Klubu Turzańskiego obie skargi uznali za ZASADNE. Pytanie: był problem w ZGM, czy nie było.Kto miał rację? Po co zrobiono przetarg na obsługę prawną ZGM skoro wszystko było OK (przynajmniej w rozumieniu radnych popierających prezydenta). Czy była to niegospodarność? A może wszystko było w najlepszym porządku, a ktoś szuka dziury w całym?

Piekarzanin
Piekarzanin
8 lat temu

“Górnośląski Związek Metropolitalny, to fasadowa organizacja. Istnieje już 7 lat i kosztowała nas podatników 24 mln zł”
To cytat z dzisiejszej prasy.
Panie Turzański – to Pan wypominał obecnemu Prezydentowi, że wystąpił z GZM. A tymczasem jego ruch był “wizjonerski” i za nim idą inni.
Proszę o Pana komentarz.

wizjoner czy fajtłapa
wizjoner czy fajtłapa
8 lat temu
Reply to  Piekarzanin

Korfanty wystapił z GZM tak świadomie jak Franek Dolas wywołał II wojnę światową 😉

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Acz nie da się ukryć, że ten GZM to jest jedynie producent stołków. Z autonomią Śląska było by to samo.

Anonim
Anonim
8 lat temu

Czy ktokolwiek a zwłaszcza autor tego bloga czytał skargę pana Macieja Czempiela? Mam wrażenie że nie! Pofatygowałam się i zapoznałam zarówno z treścią skargi jak decyzją komisji. Pan Maciej skarżył się na sposób wyłonienia obsługi prawnej a ten był zgodny z prawem więc skarga nie mogła zostać rozpatrzona inaczej tylko dlatego, że skarżącemu nie podoba się tryb z wolnej ręki. Gdyby napisał skargę na niegospodarność to co innego. Rada Miasta MUSI poruszać się w granicach prawa a prawo dopuszcza taki tryb. Komisja rozstrzyga przedmiot skargi a nie całokształt. Rada postąpiła słusznie uznając skargę za bezzasadną. Pozostaje oczywiście subiektywna ocena czy wybór był dobry czy nie ale takich nie podejmuje komisja rewizyjna.
Proszę aby autor tego bloga przedstawiał całość zagadnienia w sposób obiektywny bo wtedy obraz sprawy wygląda zgoła inaczej.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu
Reply to  Anonim

To się nazywa obiektywizm według Pana Turzańskiego i jest on taki sam jak w przypadku Pana Korfantego, Pana L. i innych im podobnych. Jaki szedł takiego spotkał….Jak sam autor wielokrotnie podkreślał, jest to jego blog i może pisać co mu się podoba. A szara masa która jest przeciwko panującemu i jego kolesiom i tak to kupi…

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
8 lat temu
Reply to  Anonim

Poniżej link do Przegladu Piekarskiego z grudnia. Opublikowana jest treść moich skarg. Zasadnych.
http://issuu.com/krzysztofturzaski/docs/pp8_111_?e=6865154/6034153
Poniżej link do wystapienia pokontrolnego w ZGM. Kointrola zakończyła sie 1 sierpnia 2013r.
Polecam część II, strony 11 – 18
Do udzielania zamówień z wolnej ręki dochodziło z rażącym naruszeniem prawa. Przekonani o bezkarności adwokaci i były dyrektor nawet nie dbali o pozory (braki w protokołach).

W sprawie zamówien publicznych na doradztwo prawne dochodziło do kuriozalnych zdarzeń.
23 lipca 2013r ZGM zmienił treśći 4 uzasadnień z 2011 i 2012 roku.
http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=149533&rok=2013-07-23
Czyli sam przyznał że poprzednie uzasadnienia były nieprawdziwe!

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
8 lat temu

Wystapienie pokontrolne ZGM
http://www.bip.piekary.pl/?a=17604

mieszkaniec
mieszkaniec
8 lat temu

Tylko głupi ci pracownicy co to napisali i tak nic się nie stało a wy się czepiacie, lepiej se co innego poczytajcie, a sio

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonim

Mądralo poczytaj sobie prawo zamówień publicznych, a potem się wymądrzaj jak to Czempiel nie ma racji, bo w tekście jest wystarczająco informacji, aby stwierdzić, że racje ma i to bez czytania treści skargi. To tylko świadczy o tym, że to grono komisji radnych nieporadnych nie ma pojęcia o prawie. Ja znam PZP słabo, ale pamiętam jedną podstawową kwestię, o którą tutaj chodzi.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

KOMISJA REWIZYJNA JEST WŁADNA DO PRZEKAZANIA SKARGI KOMU TRZEBA.

Anonim
Anonim
8 lat temu

to nie piekarscy urzędnicy przepłacali, to mieszkańcy z czynszów to płacili, to oni są stratni, to dlatego brak jest remontów. A Pan Maciej powinien wrócić do Bytomia a nie z naszych pieniędzy podatkowych być płacony. A co do nowej dyrektorki to podobno jest słaba tzn. że mało wie. KIEDY SKOŃCZY SIĘ NASZ KOSZMAR i zostanie dyrektorem ktoś naprawdę solidny.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonim

Co pan Maciej ???.

Anonim
Anonim
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

no Maciej Trela a jaki inny?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Anonim

Też nie do końca jestem w temacie, acz pomyślałem o Czempielu i kompletnie nie wiedziałem o co chodzi.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Może pracownicy ZGM więcej powiedzą co tam się działo i jak było bo, prawdopodobnie wnosili skargi na prace kancelarii. Jak Pan Prezydent dba o swoich mieszkańców dlaczego nic nie zrobił w tej sprawie jeszcze jak widzę Pana byłego dyr. ZGM zatrudnił co to ma być . Nie można tak tego zostawić !!!