KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-08-29

Wyborcza układanka

Do 8 września trwa rejestracja komitetów wyborczych. Kto będzie kandydował na stanowisko prezydenta Piekar Śląskich? Pospekulujmy…
Na pewno kandydować będzie prezydent Stanisław Korfanty. Po trzech kadencjach, czyli 12 latach rządzenia miastem ma ochotę na więcej. Ale czy ma wizję rozwoju naszego miasta? Na to pytanie będą musieli odpowiedzieć wyborcy.
Podobnie jak cztery lata temu zaproponuję alternatywę wobec obecnych rządów. W Piekarach jest wyraźny podział między Korfantym a opozycją, którą tworzy Krzysztof Turzański wraz ze swoimi radnymi i jestem przekonany, że wybory rozstrzygać się będą właśnie na tej linii.
A kto na dokładkę? Jeśli chodzi Prawo i Sprawiedliwość to wiadomo, że nie będzie już kandydować skomromitowana Monika Lisińska-Kotowicz. Chodziły słuchy, że zastąpi ją szef ugrupowania Dariusz Iskanin, ale aktualnie mówi się o innej kandydaturze. Miałby to być Piotr Buchwald.
Co zrobi natomiast Platforma Obywatelska? Zwykle popiera i uznaje za “swojego” kandydata prezydenta Stanisława Korfantego. Pojawiły się jednak głosy,że tym razem rozważano wystawienie… wiceprezydenta Zenona Przywary. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.
Plotkuje się także o tym, że swojego kandydata wystawi Sojusz Lewicy Demokratycznej. Miałby nim być Joachim Dymarczyk. Kolejny potencjalny kandydat to związkowiec Zbigniew Zdónek, który wielokrotnie wkraczał na scenę polityczną – m.in. próbując zorganizować referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta Stanisława Korfantego.
Pojawiają się także pytania co zrobi radny Tomasz Cisek, który nigdy nie krył swoich ambicji oraz znajdujący się nieco poza nawiasem politycznym radny Krzysztof Seweryn.
Ilu będzie więc kandydatów w Piekarach Śląskich? Na pewno trzech. Jeśli plotki się potwierdzą ta liczba może wzrosnąć do pięciu, co i tak w skali naszego miasta byłoby całkiem sporą ilością. Z drugiej strony w Tarnowskich Górach i Bytomiu bywa ich nawet dziesięciu. Tak czy inaczej czeka nas ciekawy okres. Zachęcam do śledzenia materiałów wyborczych wszystkich komitetów, analizowania programów wyborczych i dokonania świadomego wyboru 16 listopada.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Stanisław proszę ! obiecaj nam basen !. Już od 12 lat w nim pływam i chcę w nim pływać nadal ! :D:D:D

marcin
marcin
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

to zrób 2 długości i spływaj 😉

T-Bone
T-Bone
8 lat temu

“Stanisław Korfanty (…) czy ma wizję rozwoju naszego miasta? (…)
[Ja] zaproponuję alternatywę wobec obecnych rządów.”

Jeszcze nigdy nie zaproponowałeś nawet śladu swojej wizji rozwoju miasta. Może zamiast standardowego jęczenia jak jesteście sekowani, płakania że nikt Was nie docenia, zacznij nas przekonywać, przedstaw wizję, która nie będzie się opierała na mazgajstwie, rozdawaniu proporczyków i ujadaniu.
Napisz jaki masz plan, w jakim kierunku miasto ma się rozwijać, jak chcesz ów plan rozłożyć w czasie i jak sfinansować. Wtedy zaczniesz być wiarygodny dla wyborcy, który myśli i analizuje, a nie kieruje się emocjami personalnymi.

PS. Sieć źle oddaje intencje piszącego – potraktuj powyższe jak “wake up call”, a nie złośliwą uwagę. Zrozum, że jesteśmy już dobrze uodpornieni na przekaz negatywny – może Ciebie on bawi, ale nas nie.

doT-Bone
doT-Bone
8 lat temu
Reply to  Krzychu

Możesz nam wskazać źródło gdzie możemy znaleźć program wyborczy i wizję Stanisława Korfantego?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  doT-Bone

Po wytknięciu mu, że w zasadzie chyba z 14 pkt spełnił może 1 wszystko ładnie pozamiatał i nie ma śladu. Może obserwator bądź ktoś równie uważny zachował ?.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Krzychu

Rzuciłem tylko okiem na materiał z linku. Przeczytałem podpunkt komunikacja W podpunkcie rozważanie na temat komunikacji indywidualnej, komunikacja miejska tradycyjnie ograniczona do kwestii zróbmy sobie ładny dworzec. Projekt mamy bardzo ładny i warto go zrealizować, ale w kwestii samej komunikacji to w zasadzie nic nie zmienia. Zwrócono uwagę na wzrastającą ilość samochodów, a w dużej mierze bierze się to ze słabości KM, a pomysłów brak.

OBSERwator23
8 lat temu
Reply to  T-Bone

Na początek proponuję zapoznać się z opracowaniem Strategia Rozwoju Miasta Piekary Śl. do 2015 r.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

obserwuje nastroje w mieście, i tak sobie myślę, tak już było, był rok 2002

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

dla zmyłki idzie wystawić kogokolwiek, coś za coś i jest zabawa !!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Z pamięci:
– basen 😉
– nowy szpital 😉
– miejsca pracy w parku przemysłowym 😉

OBSERwator23
8 lat temu

“Wszyscy poszli po to by działać na rzecz mieszkańców – czy oby na pewno? 🙂
“Mój program wyborczy realizuje potrzeby mieszkańców” – chyba nie do końca 🙂
obie wypowiedzi S.Korfantego z 24 sesji RM z 20.12.2014r.

popis
popis
8 lat temu

Z PISu największe szanse miałby Bronisław Korfanty. Mieszka w Siemianowicach (prezydent nie musi być mieszkańcem), Był senatorem, ma doświadczenie w zarządzaniu, nieprzypadkowo nosi znane nazwisko.
On albo poseł Polaczek to jedyne osoby które nie skompromitują PISu, mające jakiekolwiek szanse na rywalizację z pozostała dwójką.
Iskanin nie będzie kandydował z przyczyn finansowych, Buchwalda nikt nie zna, mieszka w Piekarach od kilku lat.
Bez poważnego kandydata na prezydenta PIS nie zdobędzie ani jednego mandatu do Rady Miasta.
Szykuje się piękna kompromitacja.
Prezes o tym wie?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Pierwszy program panujacego prezydenta PRACA – PRAWOŚĆ
– BEZPICZEŃSTWO

maska zorro
maska zorro
8 lat temu

Karty rozdane podobno mają być zmiany na samej górze jednym z wiceprezydentów ma zostać Pani Rabsztyn ciekawe czym sobie na to zasłużyła a może pomaga jej w tym mąż……:)

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

nie do końca wiadomo, co i jak, plotki krążą o wielkiej niespodziance, plotka abo jest prawdziwa, albo …… niedługo się przekonamy !

Ciekawskieokodopatrzyło
Ciekawskieokodopatrzyło
8 lat temu

A Żydek juz wypadł z gry na dobre ? Nie pokusi się o prezydenturę ? Ale by Korfantemu zagrał na nosie….To by była jazda