KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-09-09

Osiedlowe śmietnisko

Śmietniki na osiedlach wyglądają różnie. Już kilka razy mieszkańcy interweniowali przesyłając zdjęcia przepełnionych kontenerów i walających się śmieci. Takich obrazków jak z ulicy Kotuchy dotąd jeszcze nie było. Stare, zniszczone śmietniki i rozsypane wokoło śmieci to obraz nędzy i rozpaczy. Odpowiada za niego spółka… Arrada. Teren został już wysprzątany przez ZGK, ale prawdopodobnie sytuacja będzie się powtarzać. Muszę przyznać, że miałem nadzieję, że ustawa śmieciowa to zmieni. Z biegiem czasu okazuje się, że nie wszystko jest takie różowe jak zakładaliśmy. I wiele problemów pozostało nierozwiązanych. Na ten problem zwrócił uwagę radny Łukasz Ściebiorowski, zwracając się do ZGK o zwrócenie uwagi na ten teren. Tu jednak nie chodzi o działania doraźne, ale systemowe rozwiązania. Ustawa, która miała je wprowadzić została wyraźnie niedopracowana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
8 lat temu

Na ulicy Alojzjanów widać postępy . Przy moim bloku rozebrano śmietnik , narazie nie wiadomo co dalej ale coś się zaczęło dziać. Podobno jedna jaskółka nie czyni wiosny ale trzeba być dobrej nadziei ze coś się zmieni w tym kierunku. Dam znać jak będzie widoczna zmiana

Granżul na prezydenta!!
Granżul na prezydenta!!
8 lat temu

Łoooo Chrystynooo!!!!!!!!!!

k
k
8 lat temu

Na Nowym Osiedlu też tak wygląda. Na Starym zapewne też. Co robić – Trzeba z tym żyć!

karola
karola
8 lat temu

ten syf obok kontenera z odzieżą robią sami mieszkańcy, którzy próbują coś z niego wyszperać… tragedia! oczywiście, wybierz sobie cos jesli ci tego brakuje, ale SPRZĄTNIJ po dokonaniu selekcji !!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  karola

Kolejny wyborczy cud, zgm bierze się za śmietniki. Na wybory Korfanty jest w stanie wszystko zrobić i wszystko obiecać, byle się przy korycie utrzymać.