KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-11-15

Nowa ścieżka rowerowa

Docierają do mnie pozytywne sygnały od mieszkańców, ale przyznam, że osobiście nie jestem do końca zadowolony z jakości tego odcinka. O wiele lepszą nawierzchnię ma ścieżka przy Kopcu i w przyszłości właśnie takie będziemy budować. Ale i tak oceniając ruch wzdłuż Kalwarii – był to odcinek potrzebny i dobrze, że został wykonany. Przypomnę, że to projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

← Powrót

Komentarze



Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jo
jo
10 lat temu

mam obawy dotyczące tej ścieżki-czy radny Wymysło do następnej wiosny nie wydepta tego chodnika chodząc tam i z powrotem po kilkanaście razy na dzień i nagabujac przechodniów i dzieci idace do szkoły że on zrobił tą ściezkę.chciałbym radnemu Wymysło nadmienić że tę ścieżkę zrobiło miasto z pieniążków MIESZKAŃCÓW ! Fajny pomysł,dobrze że coś się robi ale proponuję temu panu trochę ochłonąć ,może jako emeryt górnik niech się zajmie swoim bieganiem i życzę sukcesów sportowych ale po następnej zaczepce jestem w stanie poprosić o pomoc policję i oskarżyć radnego o nagabywanie ! a tak dodatkowo to gratuluję Piekarom i sobie takich wspaniałych radnych -jestem dumny !

Mateusz
Mateusz
10 lat temu

Problem, jaki należałoby w tym miejscu monitorować to kwestia rosnących dziko krzaków. Czasem się zdarzy, że zostaną wycięte, ale niestety dzieje się to zdecydowanie zbyt rzadko. Nietrudno zauważyć w mieście (w centrum!!!) więcej jest takich “pozarastanych” miejsc, które skutecznie psują wizerunek miasta. Widok chaszczy tuż za rogiem Bytomskiej i Konstytucji 3-go maja lub na działce przy ul. Damrota to bardzo skuteczna antyreklama.
Przy okazji nasuwa się pytanie: czy jest szansa, żeby pracownicy zajmujący się zielenią miejską bardziej całościowo podchodzili do powierzonych im obowiązków? Zieleń wzdłuż ul. Bytomskiej choć w tym roku nieco uporządkowana nadal nie wzbudza zachwytu 🙁 Wydaje mi się, że to przede wszystkim skutek chaotycznego podejścia do tematu troski o wygląd naszych ulic.

Axles
Axles
10 lat temu

Ścieżka ładna, a zrobienie tam tylko ścieżki dla pieszych szerokości 3m byłoby marnotrastwem, dodatkowo powstała rowerowa i nic tylko się cieszyć.
Jestem również za postawieniem tam jakichś pachołków chociażby jednego solidnego by samochody nie wjeżdżały no i mam też złe przeczucia zimą jak dzieciaki zrobią sobie zjeżdżalnię, żeby nie wjeżdżały pod samochody tuż przy cmentarzu.

Axles
Axles
10 lat temu
Reply to  Axles

PS. Dziękuję za rssa 🙂

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Axles

Pod samochodami ? Jak pod rower wpadną to będzie. Ja też dziękuję za RSSa jako, że o niego trułem cztery litery 😛

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Tam powinien być nakaz chodzenia w odblaskach tak jak na drodze zwykłej 😉 W sumie dobrze, że taka droga jest może niektóre łajzy oduczą się chodzić po drodze rowerowej w obawie o swoje zdrowie.

Arleta
Arleta
10 lat temu

A ja jestem bardzo zadowolona wprawdzie chodzę tamtędy jedynie pieszo ale jaki to komfort móc przejść i mieć czyste buty 🙂 np idąc do przychodni zdrowia Julian na cmentarz lub po prostu w kierunku Szarleja że nie wspomnę o młodzieży która tamtędy idzie do gimnazjum nr 2 a także do liceum a jeśli chodzi o ścieżkę rowerową to jak się nie mylę to pierwotne założenie było aby tam był chodnik dla pieszych ( osobiście głosowałam na ten projekt) a ścieżkę mamy dodatkowo i cieszmy się z tego a roztargnionym rowerzystom proponuje pod górkę ścieżką a w odwrotnym kierunku poboczem jezdni wtedy samobój nie grozi 🙂

moni
moni
10 lat temu

sciezka jest super zawsze to lepsze niz te blotko ktore bylo… ale gdy szlismy tam z mezem na wszystkich swietych auta bezczelnie tam wjezdzały od strony szkoly i jechaly do samego dolu miedzy tymi ludzmi troche bezczelnosc….. powinny byc jakies ograniczniki ze strony własciwie tego murku z kalwarii, od strony szkoly i oczywiscie z dołu…..inaczej szybko bedzie zniszczone

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

To kupcie sobie auto,problem z glowy. Cieplo, nie kapie, muzyczka na 96,2 fm, elegansiunio.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

ścieżka ok, ale ciemności egipskie i strach w tym rejonie budzą lęk na jazdę rowerem po zmroku.

Jurek
Jurek
10 lat temu

chyba w projekcie obywatelskim miał być tylko chodnik do cmentarza.

Kasia
Kasia
10 lat temu
Reply to  Jurek

dokładnie, w projekcie nie było ani słowa o ścieżce rowerowej !!

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Zważywszy, że wcześniej nie było tam nic, bagno, to zawsze coś.

Mojzesh
Mojzesh
10 lat temu

Odnośnie ścieżek rowerowych jak najbardziej na tak i popieram.
Jedno mnie tylko nurtuje podczas rozpoczynania remontu dworca pojawiła się informacja odnośnie wiat, które będą postawione jesienią na parkingu Intermarche. Jesień kalendarzowa rozpoczęła się 23 września, ok rozumie w październiku była bardzo ładna pogoda itd. więc wiaty były nie potrzebne. Dziś czekając z kilkunastoma pasażerami komunikacji miejskiej rozglądaliśmy się za schronieniem przed deszczem, za wyjątkiem wejścia do sklepu (z którego kiepsko widać podjeżdżający z prawej strony autobus) jedynym schronieniem jest miejsce na wózki sklepowe które jednak miejscem o ile się nie mylę na schronieniem przed deszczem. Mam nadzieję, że wiaty niedługo się pojawią, gdyż prognozy pogody coraz mniej zachęcają do stania pod “gołym niebem”.
Pozdrawiam 🙂

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Mojzesh

Już pisał, że wiaty są tylko jakieś tam przeszkody jeszcze są, żeby je postawić.

Kamil Motulewicz
Kamil Motulewicz
10 lat temu

Ścieżka albo nie powinna istnieć(gorsze rozwiązanie), albo powinna zostać poprowadzona do końca, przez pseudo parking przy wejściu na cmentarz. Parking ten nie nadaje się do niczego, trudno wjechać, szerokość nie ta i pozycja przy parkowaniu woła o pomstę do nieba.

bolek
bolek
10 lat temu

Ale sukces !
Ile metrów ma ta ścieżka?
Gdzie nią dojedziemy:)

Jan
Jan
10 lat temu
Reply to  bolek

No właśnie po przejechaniu parudziesiąt

metrów mamy z górki na samobój

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Jan

Jedź chłopie na około jak ci się nie podoba. Jeszcze mieli ci górkę usypać, żeby równo było? I jak to jest górka na samobój to może lepiej na rower nie wsiadaj, chyba, że trójkołowy

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

No ta górka spora jest, ale jak ktoś ma problem to niech nie jedzie.

bolek
bolek
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Ale gdze nią dojadę?
Jestem jak najbardziej za ścieżkami tylko za tymi którymi można gdzieś dojechać.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

tylko oświetlenia brak i teraz w listopadzie już przed 16-tą trudno tam iść nie mówiąc o jeździe

abcde
abcde
10 lat temu

zapomniano jedynie o oświetleniu i dalej jest tam strach chodzić po ciemku, a o tej porze roku po 17