KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2017-09-23

Parking pod UM przyjazny dla mieszkańców

Nie wiem czy wszyscy zauważyli, ale parking jest już otwarty. Jest wiata dla rowerów, wyznaczone miejsca postojowe dla motocykli i o wiele więcej miejsc parkingowych, więc powinno starczyć dla wszystkich. Jest też zupełnie nowe oświetlenie.

Zasady zostały niezmienione – pierwsza godzina postoju jest bezpłatna. To powinno wystarczyć na załatwienie wszystkich spraw urzędowych. Kolejna kosztuje dwa złote. Wszystko obsługiwane jest przez automatyczny system.

Dla okolicznych mieszkańców, którzy chcą parkować auto na stałe – ZGK przygotował ofertę abonamentów. To gwarancja miejsca parkingowego.

O tym, że system się sprawdza świadczy ilość korzystających. W ciągu miesiąca parkuje tutaj kilka tysięcy samochodów. Większość… bezpłatnie.

Żeby nie było tak cukierkowo. Faktycznie były problemy z urządzeniami zwłaszcza w czasie dużego nasłonecznienia. ZGK rozwiązało ten problem stawiając dodatkowe osłonki. System funkcjonuje teraz bez większych problemów.

Proszę zwrócić uwagę na specyficzne stojaki rowerowe – są ruchome. Po ustawieniu koła, należy podjechać do przodu. Stojak ustawi się w taki sposób, żeby można było w łatwy sposób przypiąć rower do ramy.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Guest
Guest
5 lat temu

Niedoróbką jest kostka brukowa wokół terminala płatniczego. Wygląda na nieskończoną w tym miejscu, jak również deski przy terminalu odbijającym/otwierającym szlaban.

Guest
Guest
5 lat temu

Nawet na fotce widać na dole deseczki wokół terminala i szlabanu…

Jan
Jan
5 lat temu

Ta wiata też urodą nie grzeszy.

loes
loes
5 lat temu

Jeszcze ten różowy blok wyremontować z zewnątrz i będzię jakoś wyglądało. u

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Sami malkontenci—jest przyjaźniej i dla ludzi.

Domi
Domi
5 lat temu

Jak dla mnie takie detale nie maja znaczenia, bo nie przeszkadza to w niczym samochodom. Parking jest zadbany. Ważne jest to ze można w spokoju jechać i pozałatwiać swoje sprawy w centrum, bez martwienia sie o miejsce parkingowe . Duży plus dla miasta 🙂