KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-02-19

Nasza drużyna!

Obywatelski Klub Radnych nie jest liczny, ale to drużyna, która nas wspiera od samego początku i steruje w dobrym kierunku. Wspólnie przygotowywaliśmy program wyborczy, wspólnie go realizujemy, wspólnie będziemy także przygotowywać się do kolejnej kadencji. Liczymy na to, że w kolejnej – będzie to większa i silniejsza drużyna.

Jednym z zobowiązań, które podjęliśmy – było pozostać z Państwem w kontakcie. Myślę, że to się udało. Staramy się być do Waszej dyspozycji, ale mamy także kontakt poprzez naszych radnych. Nie macie Państwo pojęcia jak czasami “marudzą” upominając się realizację zadań i rozwiązywanie różnych, mniejszych i większych problemów.

Pisząc o wielu sprawach, czasami “zapominam”, żeby wspomnieć o zespole, który wszystko to umożliwia. Za sterem okrętu stoi Sława Umińska-Duraj i czasami łatwo zapomnieć o codziennej pracy całej załogi, a przecież bez niej daleko nie zapłyniemy. Na tych parę osób możemy liczyć w każdej sytuacji, a nie znaczy to, że zawsze możemy liczyć na ich głosy (czasami zdania mamy podzielone). Jednak w burzliwych dyskusjach – wspólnie szukamy najlepszych dla naszego miasta rozwiązań. Rok jest specyficzny, zbliżają się wybory – dlatego postanowiłem napisać tych kilka słów o Obywatelskim Klubie Radnych. Tworzą go: Natalia Ciupińska-Szoska, Maciej Czempiel, Grzegorz Gowarzewski (najbardziej doświadczony i wspierający nas wiedzą radny, którego czasami nazywamy ojcem), Stanisław Plajzner, Łukasz Ściebiorowski, Helena Warczok i Andrzej Wymysło. 

Myślę, że co najważniejsze – udało nam się zatrzeć podziały między władzą o opozycją. Faktycznie cała Rada Miasta pracuje w zupełnie innej formie niż kiedyś i jak często wspomina o tym jej przewodniczący – Piotr Buchwald (PiS) – mogłaby stanowić wzór dla wielu innych miast. Przy okazji raz jeszcze dziękujemy Panu Przewodniczącemu za współpracę i merytoryczne dyskusje podczas podejmowania decyzji. To wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

Świetnie układa się współpraca z całym klubem Naszych Piekar (Jerzy Krauza, Stanisław Korfanty, Tadeusz Wieczorek, Anna Gałbas, Czesław Wymysło, Adrian Szastok, Marek Szewczyk, Gabriela Kossakowska)  – chociaż jeszcze nie dawno wydawałoby się, że dzielą nas mury nie do pokonania, wypracowaliśmy dobry system współpracy. Pamiętam nasze spory z Krzysztofem Sewerynem (PiS), które z perspektywy czasu wydają się nieistotne i bezcelowe. Dziś spotykamy się wszyscy, rozmawiamy, wspólnie podejmujemy decyzje – czasami także te trudne. I nasze miasto się zmienia. Podstawą jest nasz program wyborczy, ale napisany z mieszkańcami Piekar Śląskich – stanowi podstawę działania wszystkich radnych. Myślę, że to właśnie zgodność co do celu jakim jest rozwój Piekar daje solidne podstawy współpracy.

Czasami chcielibyśmy zrobić więcej, działać szybciej, realizować wszystkie pomysły, niestety nie jest to takie łatwe i wymaga czasu, jednak krok po kroku idziemy w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że Państwo też tak to postrzegacie. To dla nas ważny rok – bo kończymy wiele dużych projektów, będziemy podsumowywać czteroletnie działania i poddamy się Waszej ocenie. Czy tego chcemy czy nie… wybory coraz bliżej.

 

← Powrót

Proponowane posty

07-02-2018

Wybory zbliżają się wielkimi krokami

Jest rok wyborczy i powoli zaczynają się pytania jak dołączyć do naszego zespoł...

Czytaj więcej

10-12-2017

Dobry kierunek dla Piekar Śląskich. Rapo...

Trzy lata upłynęły pod znakiem intensywnych inwestycji, na s...

Czytaj więcej

11-12-2017

Za mną trzy lata pracy! Trudne? Może... ...

Nieco później niż szefowa obchodzę swoją rocznicę. Zostałem ...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
P Śl
P Śl
4 lat temu

Czy wkrótce będziemy wysiadać na Osiedle Kaczyńskich Dworzec ? 😀
http://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/7,95519,23046472,wojewoda-wieczorek-zdecydowal-ze-nie-bedzie-juz-ulicy.html

franc
franc
4 lat temu
Reply to  P Śl

Raczej na Osiedlu Patologii Piekarskiej 🙂

Klaus
Klaus
4 lat temu
Reply to  P Śl

Za niedlugo beda uczyc w szkolach ze stan wojenny wprowadzil szeregowy Jaruzelski. Paranoja!!! Historia jest historia i tyle!!!