KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-12-30

Bułka z masłem, czyli… ani mru mru

Ten chudy z kabaretu Ani Mru-Mru, czyli Michał Wójcik zagości na stałe w… Radiu Piekary. Oczywiście będzie to program satyryczny… Od poniedziałku do piątku przed 8.00 rano na fali 88,7 FM usłyszycie żartobliwe felietony. 

Kabareciarz serwował będzie słuchaczom naszego Radia „bułkę z masłem” komentując aktualne wydarzenia czy też poruszając nie koniecznie ważne tematy. Chcąc nie chcąc, za sprawą Michała, czasem będziemy się mogli przejrzeć w krzywym zwierciadle jego postrzegania świata i zmierzyć z naszymi wadami.

W charakterystyczny dla siebie sposób, za który tak bardzo go lubimy, pomoże nam wszystkim obudzić się i rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy.

Startujemy od stycznia! Do usłyszenia.

RADIO PIEKARY – 88,7 FM – słuchajcie także online

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
4 lat temu

No, no… witamy Artystę z najwyższej półki w naszym radyjku.
Ciekawe czy obśmieje (choć od czasu do czasu) różne ciekawostki z naszego, piekarskiego podwórka 🙂

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

Panie Marcinie Tomanek.
“Góra do Mahometa nie przyjdzie tylko Mahomet do góry”
Jak ludzie chcą posłuchać mszy z Bazyliki to ….. droga wolna, wystarczy wskoczyć w buciki.
Swoją drogą obił mi się ostatnio o uszy taki cytat.
“Ręce które pomagają są bardziej święte
od ust które się modlą”
Piękna maksyma o której wspomnę księdzu na kolędzie.

Michał
Michał
4 lat temu
Reply to  Andrzej

A co ze starszymi i schorowanymi, którzy nie mogą wejść w buciki. czy wy wszyscy macie po pół mózgu?

Bolek
Bolek
4 lat temu
Reply to  Andrzej

Powiedz o tych bucikach tym, którzy leżą od lat sparaliżowani w łóżku a słuchali tych transmisji.

Jacek
Jacek
4 lat temu
Reply to  Andrzej

Widzisz ino jest problem maly. Bo nie wszyscy sie maja tak dobrze jak ty! Niektorzy nie umieja tych bucikow ubrac alw co tam!

Joachim
Joachim
4 lat temu

Również uważam, że brak Mszy Św. z Bazyliki to żenada roku… (a w Święta to już szczególnie smutne)
Tyle mówiliście o tradycji, o charakterze naszego miasta – a tu taki numer… I to tłumaczenie problemami technicznymi…
Myślicie o starszych i chorych słuchaczach? Nie liczą się już dla Was? Oni nie będą przecież już Was słuchać.
Dla Was to “Bułka z masłem” 🙁
Żenada roku do kwaratu!
P.S. Proszę wobec tego zdjąć z ramówki ze strony radia punkt – transmisja Mszy. Będzie uczciwiej…

Kobold
Kobold
4 lat temu

skoro pan Marcin, ludzie i piekarzanie domagają się mszy, zróbcie ukłon w ich stronę i transmitujcie pasterkę 😉

Anna
Anna
4 lat temu
Reply to  Kobold

Pan Marcin walczy o naszych seniorów jak lew. Widząc jego temperament, to ci którzy zainicjowali ten stan, będą chyba wkrótce postawieni pod ścianą. Wielki szacun dla tego człowieka. Wiem, że zaistniały stan nie jest spowodowany problemami technicznymi, tylko głupek tak może pomyśleć.
Pan Tomanek ma odwagę i determinację, aby obnażać kłamstwa, które serwuje nam notorycznie nasza władza. Jeżeli wystarczy mu siły wierzę, że dzięki niemu wyjaśni się wiele nieprawidłowości jakie skrywa pan TU i pani SU

P Śl
P Śl
4 lat temu

Będzie w studiu na żywo czy gdzieś tam nagrany i tylko odtwarzany ?

P Śl
P Śl
4 lat temu
Reply to  P Śl

Cofam pytanie , bo odpowiedź oczywista. Felietony tak obszerne, że nic tylko nastawiać radio, hahaha. –> 1-2 minuty DRAMAT! 😀

Anna
Anna
4 lat temu

Pan Tomanek walczy o starszych ludzi jak lew. Nasi radni z wiceprezydentem na czele jakoś się nimi nie interesują. Jak chcieliby pomóc to dawno byłoby to rozwiązane. Wydaje mi się, że jakoś ich ta sprawa nie interesuje. Widzę, że pan Marcin jest człowiekiem zdeterminowanym, a jego temperament doprowadzi do tego, że nasze władze zostaną postawione pod ścianą w sprawie Radia ( i innych spraw także ). Każdy średnio rozgarnięty wie, że transmisję można dzisiaj zrobić nawet telefonem, dlatego wiem, że to jest ściema z tymi problemami technicznymi. Trzymam kciuki za pana Marcina, ludzie nie bójcie się, walczcie !!!!

Jaga
Jaga
4 lat temu
Reply to  Anna

Szanowna pani ASz., czy jest pani adwokatem pana Tomanka?

Paweł
Paweł
4 lat temu

Andrzejku, a co z ludźmi, którzy nie mogą wejść w buciki. Czy wszyscy macie pół mózgu?

spi
spi
4 lat temu
Reply to  Paweł

W radiu Maryja modlą się na okrągło i można sobie włączyć 24h.Jest też ogólnodostępna telewizja ojca pasożyta z Torunia ,więc można sobie oglądać do woli.Jak ci nie pasuje repertuar radia Piekary to nie słuchaj i tyle.Nikt ci nie każe ani nie zmusza.

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Reply to  Paweł

Nie wiem co. Mam nadzieję że brak retransmisji mszy z Bazyliki nie przyprawi ich o zawał serca.

W dobie powszechnego dostępu do gadżetów elektronicznych proponuję tak jak kelnerzy u Sowy, nagrać mszę i dać posłuchać.

Brnąc dalej
Zastanawialiście się czy proboszcz z Bazyliki ma w tym interes? Transmisja niewątpliwie odbierze mu część parafian rzucających na tacę w czasie mszy.
Czy uważacie że tak wpływowa osoba w hierarchi kościelnej w Piekarach ot tak by sobie odpuściła dystrybucję mszy ?
A może z drugiej strony….
W czasie transmisji mszy o ile spada frekwencja słuchaczy stacji radio Piekary. Jak to się przekłada na reklamodawców? Jaki jest procentowy odzysk słuchaczy po słuchowisku pt. Msza święta z Bazyliki ?

Widzę że jest tu dosyć mocne grono wiernych słuchaczy mszy, mam do Was pytanie …
W trakcie słuchania mszy bierzecie udział w liturgii ?
Czy w domu klękacie przy podniesieniu?

Wiem, chamsko napisane…. ale cóż taki jestem.

Karol
Karol
4 lat temu

W Bazylice zmiana godzin odprawiania mszy. Wyleciała msza poranna. Czyżby “słuchalność” była nikła? Piszmy petycję, bo co z tymi co wstają skoro świt? Oszaleć można z tym bzdurnym tematem. Radio to słuchalność, chcecie mszy – to trzeba było jej słuchać. Nie słuchacie, to znaczy, że nie jest potrzebna. I nie pociskajmy tu o pozbawieniu ludzi możliwości odsłuchania mszy – bo są stacje radiowe i telewizyjne, gdzie spokojnie można to zrobić. Co za kraj…

Urszula
Urszula
4 lat temu

Na wstępie oddaję swój głos za powrotem mszy i nowenny do Radia Piekary. Dla wielu starszych osób było to na prawdę ważne. Ogólnie stacja utraciła swój regionalny charakter a jako radio podobne do wielu innych, nie ma na rynku szans. Szkoda mi tego, co zostało wypracowane przez lata a teraz bezpowrotnie jest niszczone. Z drugiej strony przypominam “walkę” władz miasta o mszę pod Kopcem czy przeniesienie mszy z okazji Święta Niepodległości z Bazyliki do kościoła w Szarleju. Jak pisał kiedyś Boy-Żeleński, “Z tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.” Osobiście uważam, że usunięcie mszy z anteny radia jest zaplanowaną odpowiedzią na te wspomniane działania, jak również za całą nagonkę medialną mającą na celu odwołanie koncertu KAT-a w lipcu. Czyli reasumując, nie chcieliście mszy pod Kopcem (przypominam, że były skargi nawet do Biskupa – czego do dziś nie rozumiem, zwłaszcza w zestawieniu z tymi wszystkimi argumentami za świętością tego miejsca gdy chodziło o organizację koncertów), nie chcieliście organizować wspólnie z władzami miasta mszy z okazji Święte Niepodległości, “okrzyknęliście” władze miasta Satanistami bo chcą sprowadzić szatański pomiot do tego świętego miasta organizując koncert zespołu KAT, to teraz, kiedy już jest po wyborach, szukajcie sobie innej stacji do transmisji tak jak my (tj. władze) musieliśmy szukać innych księży do odprawienia mszy, choć to przecież Bazylika jest najważniejszym kościołem w Piekarach i całej okolicy. Jak widać hasła o obronie praw każdego mieszkańca Piekar są bardzo uniwersalne i mogą nimi walczyć o swoje prawa zarówno zwolennicy koncertów metalowych jak i obrońcy mszy na antenie radia. A czy nie łatwiej by nam się żyło w Piekarach, gdybyśmy wykazali więcej tolerancji i zrozumienia dla siebie nawzajem? Tego właśnie życzę nam wszystkim w Nowym Roku.
Ps.: myślę, że blokada mszy jest tylko zagrywką i jak już władza pokaże czym grożą wszelkie dalsze wojenki jej wypowiadane, to wznowi nadawanie mszy komentując, że awaria właśnie została usunięta. Ja mam tylko nadzieję, że nowy proboszcz Bazyliki znajdzie wspólny język z Władzami Miasta i zakopie wszystkie wcześniejsze urazy.

Eliza
Eliza
4 lat temu

Ludzie to nie jest Radio Maryja tylko Radio Piekary!!!!!!!!! Chca sluchac mszy to radio maryja zawsze odbiera nawet w zapyzialej Koziej Wólce!