KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-08-26

Łukasz Ściebiorowski – nasz kandydat na posła

Łukasz Ściebiorowski, wieloletni radny, szef Obywatelskiego Klubu Radnych stanowiącego zaplecze prezydent Sławy Umińskiej-Duraj kandyduje do Sejmu RP.

– Piekary Śląskie zasługują na swojego posła, a nam w realizacji wielu zadań potrzebne jest wsparcie, którego, w tej chwili brakuje. Mieszkańcy naszego miasta potrafią się mobilizować, co nie raz udowodnili, dlatego liczę na to, że teraz zjednoczymy się i udzielimy pełnego wsparcia naszemu kandydatowi – mówi Sława Umińska-Duraj.

Łukasz Ściebiorowski jest radnym, który uzyskał największe poparcie wśród radnych (1221 głosów) i był naturalnym kandydatem na Przewodniczącego Rady Miasta. Jest jednak odpowiedzialny i nie przyjął propozycji, żeby w okresie wyborczym nie dezorganizować pracy Rady.

Jest jednym z najaktywniejszych radnych, wszędzie go pełno i walczy o każdą, nawet najdrobniejszą sprawa dosłownie nie dając nam żyć, dopóki nie zostanie zrealizowana. Na pewno nie będzie posłem, który będzie przypominał sobie o nas raz na cztery lata.

Zobaczcie stronę Łukasza Ściebiorowskiego

Szef Obywatelskiego Klubu Radnych to osoba wierząca o centro-prawicowych poglądach. Wywodzi się ze Stowarzyszenia Komitet Obywatelski, tak jak poseł Jerzy Polaczek, zresztą w przeszłości był jego asystentem społecznym. Społecznik, autor wielu akcji społecznych: m.in. akcji „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej – ” Gimnazjalista Omnibus”, “Sufler Rock Festiwal” oraz wielu innych działań w ramach projektu UMWETU.

Pełnił też funkcję członka Rady Społecznej Szpitala Miejskiego. Zaangażowany od lat w działalność na niwie sportowej, również jako sędzia sportowy. Dzięki pracy zawodowej badacza społecznego zawsze blisko ludzi i zorientowany w ich problemach.

O mnie – Łukasz Ściebiorowski

Łukasz Ściebiorowski jest kandydatem bezpartyjnym, który w Parlamencie reprezentować będzie samorząd. Tego głosu brakuje na szczeblu krajowym.

– Moją partią są Piekary Śląskie. Wraz z Panią Prezydent przygotowałem listę konkrentych tematów, którymi trzeba się zająć w pierwszej kolejności, żeby zapewnić naszemu miastu dalszy rozwój. Na bazie własnych doświadczeń i potrzeb Piekar Śląskich stworzyłem konkretny program wyborczy, który przedstawię w toku kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że tak jak zawsze, wszystko będziemy robić razem z mieszkańcami – mówi Łukasz Ściebiorowski.

Jedyną możliwością kandydowania do Sejmu są listy partyjne. W tych wyborach bezpartyjni kandydaci reprezentujący interesy miast dostali miejsca na listach Koalicji Obywatelskiej. Łukasz Ściebiorowski ma na tej liście miejsce dziesiąte!

– To strasznie oklepany slogan, ale dla Piekar Śląskich i mieszkańców naszego miasta wybór Łukasza Ściebiorowskiego to naprawdę strzał w dziesiątkę! – przekonuje Sława Umińska-Duraj.

Miasta, które mają swoich posłów po prostu mają łatwiej. Tarnowskie Góry mogą liczyć na wsparcie swoich posłów: Tomasza Głogowskiego, Barbary Dziuk, czy Jerzego Polaczka, a mimo to na listach wyborczych pojawiły się kolejne nazwiska mieszkańców naszego sąsiedniego miasta. Nie możemy być gorsi.

Kampania wyborcza właściwie już się rozpoczęła. Warto przyjrzeć jej się uważnie.

Wybory odbędą się w niedzielę 13 października.

← Powrót

Proponowane posty

06-08-2019

Piekary zasługują na swojego posła

Zapadła decyzja – 13 października odbędą się wybory do...

Czytaj więcej

17-08-2019

Wywiad w "DZ" i Radiu Piekary Radnego Łu...

 

Czytaj więcej

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
4 lat temu

Trzeba uściślić jeszcze dla wiadomości wyborców, że startuje z listy z partią która podniosła wiek emerytalny do 67lat, chciała sprowadzić uchodźców i chce przywrócić handel w niedziele. To tylko tyle, aby uściślić do jakiej strony jest mu bliżej.

fałsz i obłuda
fałsz i obłuda
4 lat temu
Reply to  Marian

Emerytury są wypłacane ze składek aktualnie pracujących, ZUS jest bankrutem bo już mu nie starcza a będzie gorzej.
Emerytury będą głodowe poniżej ubóstwa.
Polska nie chciała sprowadzać uchodźców, to coś innego przyjąć ich z innych państw UE które mają ich nadmiar.
Handel w niedzielę? Przecież sklepy są otwarte! nie wszystkie ale w tych małych prywatnych za minimalna pensje pracują tysiące kobiet.

Marian
Marian
4 lat temu

No wreszcie ktoś się odezwał,chętnie podyskutuję. Odnośnie pierwszego: na jakiej podstawie udowodnisz mi że jeśli podniesie się wiek emerytalny do 67 albo 80 nie będziesz miał głodowej emerytury…jeśli raz przyszedł taki Tusk i zabrał z OFE to jak zagwarantujesz że za iks lat znów ktoś inny takich składek nie ruszy? Odnośnie drugiego to naprawdę ogrooomna jest różnica między sprowadzeniem a nakazem przyjęcia uchodźców płci męskiej niewiadomego pochodzenia.Ważne w tym wszystkim jest że chcieli przyjąć wbrew ogromnej ilości społeczeństwa.Co Ci przeszkadza przyjąć do domu kilku takich mężczyzn jeśli taka polityka Ci odpowiada?A po trzecie pęknąć można ze śmiechu “w tych małych prywatnych za minimalna pensje pracują tysiące kobiet” czy Ty mieszkasz w Polsce? Przecież nie ma przymusu i niewolnictwa,jak ktoś chce pracować w niedziele to niech otworzy własny sklep albo idzie pracować do żabki lub fresha, daj tu przykład jakiś pracy w niedzielę za minimalną pensję? Teraz wszędzie potrzeba pracowników i w takim lidlu,biedronce aldi itp nie tyle że nie musisz pracować w niedziele ale wręcz nie możesz, oprócz ostatniej niedzieli gdzie może i pracuje tysiące kobiet.

pisowiec
pisowiec
4 lat temu

Niech Pan lepiej powie co obiecaliście PO w zamian za tak dobre miejsce waszego reprezentanta na liście wyborczej? Jeszcze więcej stanowisk w miejskich spółkach, czy może stworzenie kolejnego już po Inowrocławiu i Bydgoszczy “wydziału nienawiści” w Urzędzie Miejskim? Bo nie wierzę że PO tak bezinteresownie dała miejsce na liście do Sejmu panu radnemu Ściebiorowskiemu, no chyba że jetem niepoprawnym optymistą 😀

andnie
andnie
4 lat temu
Reply to  pisowiec

wydział nienawisci to na razie znalezli w ministerstwach dojnej zmiany pisowskiej gdzie już kilku trolowych sedziów nie ma

Michał
Michał
4 lat temu

[Nostradamus] Pan Łukasz się nie dostanie, a kila tysięcy ładnych głosów zasili KO… Kto się założy.

Adrian
Adrian
4 lat temu

Mnie się wydaje że przynależność partyjna jest zupełnie nieistotna – istotne będzie to co zamierza dla Piekar zrobić kandydat którego wybierzemy na posła. Nie chcę wyrokować kto jest lepszy – dotychczasowy poseł Polaczek czy radny Ściebiorowski ale uważam że niezależnie od tego kto będzie wybrany, to na pewno będzie działał dla dobra naszego miasta.

john x
john x
4 lat temu
Reply to  Adrian

Chyba jesteś młodym człowiekiem,bo jeszcze wierzysz że szeregowy poseł,dopuszczony do kandydowania żeby napędzić głosy koalicji jest w stanie cokolwiek ugrać.Jakie będzie miał argumenty,przy zderzeniu z dwojgiem lub trojgiem posłów z innego miasta?

andnie
andnie
4 lat temu
Reply to  john x

chyba jesteś młodym człowiekiem bo jeszcze wierzysz za poseł P.J zmarginalizowany do ,,zera” przez swojego prezesa dojnej zmiany jest w stanie cokolwiek ugrać dla regionu , miasta . ten poseł P.J już jest tam na wiejskiej kilka dobrych kadencji ( chyba 6) i co dobrego zrobił dla regionu no chyba ze dla swoich ,dlatego czas na zmiany

fałsz
fałsz
4 lat temu
Reply to  andnie

Polaczek 22 lata przy korycie i sr..nie na “swoje” miasto. Nasyłanie policji na mieszkańców. Nawet jak głosować na PIS to nie na niego. “swoej” w “”” bo od dawna mieszka w tarnowskich Górach

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Reply to  Adrian

Zastanów się.
Jeśli poko jest w mniejszości parlamentarnej a pozwala w przyszłych wyborach startować ze swoich list i ryzykuje część swoich mandatów na bezpartyjnych samorządowców. To jaki w tym cel ma partia która nie będzie w stanie wymusić dyscypliny głosowania wśród bezpartyjnych?
Odpowiedź brzmi – żaden.
Cała szopka polega na zgarnięciu głosów wyborców.

obłuda
obłuda
4 lat temu
Reply to  Andrzej

Głosuj na aferzystów z PIS. Prezes ma na każdego haka, wymusi głos każdego swojego posła.
PiS to partia antypolska i antykatolicka.

politolog
politolog
4 lat temu

Niestety mamy tragiczny system wbierania…Ja rozumiem że Piekary potrzebują poselskiej reprezentacji ale nie mogę stawiać krzyżyk na liście, której ideologia jest sprzeczna z moją racją “stanu…”
Dodam że dla rozdawnictwa PiS też stawiam twarde veto. Dla mnie jest to zwyczajna kradzież a uważam że każdy kto się uznaje za katolika nie powinien pochwalać kradzieży…
Co do systemu wyborczego to nieprawdą jest że to system wyborczy przeważnie sprawia że z list wchodzą ludzie po koleji 1,2,3….Niestety ta walka o pierwsze miejsca na listach wynika z socjologicznych badań nad tendencją dokonywania wyborów przez wyborcę. Gdyby wyborcy nie pokazali to by nie było takie walki o te początkowe miejsca…

Zenon
Zenon
4 lat temu
Reply to  politolog

To kto kolego przez 8 lat kradł te pieniądze bo teraz dostają to dzieci albo ja jako emeryt 888 zł
Ja płacę podatki i TP są moje Pieniądze i dobrze że część ich wraca do tych co płacą oby tak było daj BOŻE

Gienek
Gienek
4 lat temu
Reply to  Zenon

To kto Zenonie przez 4 lata kradł te pieniądze i kto je bedzie musiał oddać no kto ? oddać to będą musiały nasze dzieci i wnuki a kto kradł to zobacz, tobie rzucili ochłapy a Rydzyk ile dostał , ile przelatali samolotami Kuchciński , Duda i inni turyści z PIS , ile samochodów rozbili , a ile kupili nowych aby im lepiej się żyło ile nagród dostali BO ONE IM SIĘ NALEŻAŁY z mównicy krzyczała jedna pani itd itd
Jeżeli myślisz tylko o sobie i teraz to masz rację , a jeżeli o dzieciach i wnukach to się zastanów co piszesz

maly
maly
4 lat temu

Mam wrazenie, że posada Pana Saługi (szefa śląskiej PO) w piekarskich wodociągach mu nie odpowiada… bo Piekary dostały kandydata na 10 miejscu…

Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
4 lat temu
Reply to  maly

Przecież są co chwilę podwyżki wody, więc o co chodzi? Ten Pan jest na 1 miejscu i głosy dla 10-tego pomogą dostać się pierwszemu do sejmu, tak ten misterny plan działa.

Gość
Gość
4 lat temu

Szkoda, że Pan Ściebiorowski – jeden z nielicznych jasnych punktów naszego magistratu – postanowił udać się na Wiejską… choć z drugiej strony, nie dziwi mnie to wcale. Jeśli tak się stanie, to kto w Piekarach inicjatywą, zaangażowaniem, pomysłami i działaniem wypełni tę lukę? Czy w Piekarach zdarzy się jeszcze coś dobrego?

Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
4 lat temu

Bzdury, te głosy przejdą na pierwsze pozycje peowców. Poza tym jaki program wyborczy, zabrać 500 i zlikwidować kopalnie?

pisowiec
pisowiec
4 lat temu

Zacznijmy od tego że KO nie ma ŻADNEGO programu wyborczego poza walką z PiS i rozliczeniami. To oni chcą likwidacji kopalń i całego socjalu i naprawdę dziwię się panu radnemu że zdecydował się startować do Sejmu z listy KO. Rozumiem że w mieście PiS nie ma najlepszych notowań za ich bezkompromisowość ale moim zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego ma w tej chwili najlepszy program wyborczy dla Polski i Polaków. Mówienie że poseł Polaczek przypomina sobie o Piekarach tylko raz na 4 lata jest śmieszne i chamskie, ponieważ to pan poseł monitoruje sprawę modernizacji Osiedla Wieczorka i błędów z tym związanych które wy jako rządzący miastem popełniliście.

wyboraca
wyboraca
4 lat temu
Reply to  pisowiec

Tak, Polaczek baaaaaardzo się angażuje w mieście. Pojawił się przed wyborami samorządowymi i teraz wraca… Nawet nie komentuję jego postawy w sprawie osiedla. Pan Łukasz Ściebiorowski byłby po prostu lepszy.

P Śl
P Śl
4 lat temu
Reply to  pisowiec

A z czego ma startować skoro z PiSem są w stanie wojny, a drugą opcją jest koalicja kilku partii?

andnie
andnie
4 lat temu
Reply to  pisowiec

najlepszy program hahaha

Krzysiek
Krzysiek
4 lat temu

>Poza tym jaki program wyborczy, zabrać 500 i zlikwidować kopalnie

To byłby bardzo dobry program wyborczy i chętnie zagłosowałbym na partię, która by takim rzuciła…

Bolo
Bolo
4 lat temu

Czyli peło i nowoczesna! Z czym do ludzi!!!!

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

Czyli poko nie mając zbyt dużo argumentów chce napędzić swoje “jedynki” twarzami samorządowców.
Tak realnie Panie Turzański. Czy ma Pan chociaż przybliżoną wiedzę ile by musiał dostać głosów nasz samorządowiec rozstawiony na 10 pozycji, by zostać posłem na sejm?
Józik parę postów wyżej opisał system wyborczy.
I to załatwia temat.

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

W odpowiedzi ominął Pan korelację “miejsce na liście” x ilość zdobytych głosów.
Niech nasz samorządowiec dostanie 20 tys.
a stojące przed nim 9 osób dostanie po 1 tys. Co sie wtedy stanie?

Bolek
Bolek
4 lat temu

Słabo się Pan Saługa zrewanżował tylko 10 na liście!!!Może trzeba było spróbować z PSL macie przecież urzędnika u siebie działacza PSL-u Damiana. Oni tak dzielnie stali wtedy z flagami przy piekarskim sądzie pewnie by i teraz pomogli.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

A ja chcę aby poseł reprezentował wyborcę nie samorząd

Józik
Józik
4 lat temu

Niestety w obecnie panującym systemie głos oddaje się na partię ,a nie na człowieka. Życzę panu Ściebiorowskiemu wejścia do sejmu, ale niestety myśl, że przez głos oddany na niego pomogę wejść do sejmu komuchom, synom komuchów i wnukom komuchów, ludziom którzy spowodowali, że Polska jest jaka jest, wystarczająco mnie do tego zniechęca.

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

W końcu będę miał na kogo głosować, Łukasz powodzenia!

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Trzymam kciuki, mój głos już zarezerwowany dla Pana Łukasza 😀

Zdecydowany
Zdecydowany
4 lat temu

Brawo kandydat w DYCHĘ !!