KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-02-18

Sława Umińska-Duraj w Radiu eM

Wraca temat odpadów w Dąbrówce Wielkiej. Prezydent Sława Umińska-Duraj zdecydowanie nie zgadza się na kierowanie do Piekar Śląskich nielegalnych transportów odpadów. Ciągle liczymy na zmianę niekorzystnej dla miasta decyzji zarządu województwa śląskiego.

Wśród innych poruszanych tematów znalazły się kwestie likwidacji kopalni oraz realizacji (a raczej jej braku) rządowego programu mieszkanie plus.

Jeśli chodzi o piekarską kopalnię wszystko już zostało powiedziane… Ostatnia, symboliczna tona wyjechała już na powierzchnię. Historia górnictwa w Piekarach Śląskich została zamknięta. To czas, żeby powiedzieć dziękuję górnikom, aktualnym i były, żegnając ich, dziękując za ich pracę, która przecież przez lata była motorem rozwoju miasta. Piekary Śląskie przecież kolokwialnie mówiąc – stały na węglu. To czas, żeby pomyśleć także o tych, którzy nigdy z szychty nie wrócili.

Jeśli chodzi o program Mieszkanie plus to Piekary Śląskie szybko weszły w program, podpisały list intencyjny i przygotowały trzy działki budowlane na potrzebny programu. Wszystkie niezbędne formalności i dokumenty zostały złożone. Niestety, na tym etapie zatrzymała się cała procedura. Wydaje się, że na realizację programu brakuje środków finansowych, dlatego dobrym pomysłem jest dopuszczenie do programu deweloperów. Działki budowlane cieszę się dziś dużym zainteresowaniem, nowe mieszkania i domu powstają jak grzyby po deszczu – wciąż jest szansa na budowę tanich mieszkań, dostępnych dla młodych.

Serdecznie polecam odsłuchanie wywiadu Sławy Umińskiej-Duraj.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu

W tytule artykułu powinno być … W RADIO Em a nie RADIU Em.

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  Leon z piekor

Bredzisz polonista. Od dawien dawna można to odmieniać.

berga
berga
2 lat temu
Reply to  P Śl

staro szkola, ale to nic nie znaczy, to o niczym nie swiadczy, a juz na pewno nie o bredzeniu…

berga
berga
2 lat temu
Reply to  P Śl

i tyla w tymacie, pozdrowiom, pyrsk:)

Miś
Miś
2 lat temu
Reply to  berga

O wiele gorzej brzmi: “jeśli chodzi o…” (na dodatek powtarzane) 🙂 Ale to tak tylko na marginesie, bo każdy mądry, dopóki go nie posadzą przed mikrofonem. Na żywo 🙂

Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu
Reply to  P Śl

Tak mnie w szkole uczono.
Jesli to prawda to proszę moderatora o usunięcie mojego postu.
Ps. Myślałem że język polska sie nie zmieni z biegiem czasu. A jednak.
Jezyk polski sie zmienia… Historia sie zmienia.
Co zmiana rządu to inna historia.
Ech te czasy.
Ide pograć w Pleya.

Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu
Reply to  Leon z piekor

W sumie to właściciel Pan Vice jest dziennikarzem i nie zauważa się błędów ortograficznych. Tak więc pochopnie napisane. Sorry.

berga
berga
2 lat temu

Doprowdy naszo Pani Prezydent, to umiy fajnie godac:)

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

yno, ze fajno godka tak na prowda nic nie znaczy i o niczym nie swiadczy… liczom sie na prowda czyny…

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

…to yno tako moja malo dygresja w kontekscie zwolnien z pracy:(

berga
berga
2 lat temu

z calym szacunkiem: dobre und mocne…

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

,,2012-12-17 KRYZYS? NO TO OSZCZĘDZAMY…
(…)
Naszym zdaniem należy zacząć od siebie dlatego złożyliśmy projekt uchwały w sprawie ograniczenia wysokości diet radnych (kwoty bazowej i dodatków ocierających się o maksymalny dopuszczalny poziom) oraz wynagrodzenia prezydenta, które zostało ustalone na maksymalnym dopuszczalnym poziomie. Wbrew pozorom dzięki tym posunięciom można zaoszczędzić całkiem spore pieniądze (…) – Krzysztof Turzanski

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  berga

Będąc w opozycji chciał obniżać o połowę, będąc przy władzy podwyższyli… “Jesteśmy populistami, bo chcemy część pieniędzy z diet radnych przeznaczyć na realizację programu zdrowotnego.”

berga
berga
2 lat temu
Reply to  P Śl

P SL skad ,z jakiego zrodla pochodzi podany przez ciebie cytat: “Jesteśmy populistami, bo chcemy część pieniędzy z diet radnych przeznaczyć na realizację programu zdrowotnego.” ?

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

P SL zdanie wyjales z kontekstu! tak sie nie robi…

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  berga

Co niby jest wyrwane z kontekstu? Jego słowa będąc w opozycji, a czas pokazał czy nim jest czy nie jest. Krótka piłka.

berga
berga
2 lat temu
Reply to  P Śl

https://www.krzysztofturzanski.pl/2013/01/populizm/

2013-01-02

POPULIZM
Na sesji Rady Miasta padło wiele przykrych słów pod adresem mojego klubu radnych. Jesteśmy populistami, bo zgłaszamy w imieniu mieszkańców wnioski do budżetu. Jesteśmy populistami, bo chcemy część pieniędzy z diet radnych przeznaczyć na realizację programu zdrowotnego. Jesteśmy wreszcie populistami, bo domagamy się od prezydenta realizacji jego własnego programu wyborczego. Warto więc się przyjrzeć temu określeniu z bliska i jego obliczon:

Tym terminem najczęściej określa się zachowanie polityczne polegające na głoszeniu tych poglądów, które są aktualnie najbardziej popularne w danej grupie społecznej, w celu łatwego zdobycia popularności, bez analizowania sensu tych poglądów oraz zastanawiania się nad realnymi możliwościami i rzeczywistymi skutkami wprowadzenia głoszonych poglądów w czyn.

Obecnie w debacie politycznej “populizm” jest często używanym epitetem mającym zdyskredytować poglądy i działania przeciwników politycznych, stąd w zależności od poglądów i sympatii jako “populistyczne” mogą być zakwalifikowane różne, często zupełnie odmienne poglądy i ugrupowania. Postulaty określane w ramach dominującego dyskursu jako “populistyczne”, choć w sferze konkretnych propozycji mogą być nieracjonalne lub przesadzone, nierzadko są wyrazem rzeczywistych problemów i uprawnionych, zbiorowych interesów szerokich rzeszy ludzi. W takich przypadkach używanie epitetów takich jak „populistyczny” może być nieraz wykorzystywane przez grupy uprzywilejowane jako jeden ze sposobów dyskredytowania żądań grup upośledzonych społecznie czy materialnie, w celu obrony status quo.