KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-03-21

Koronawirus: co z opłatami? Czynsz, media, podatki…

Najgorsze co można zrobić to ustawić się w kolejce do kasy. To oznacza kontakt z innymi ludźmi, kolejki i realne ryzyko zarażenia siebie i swojej rodziny. Pełne bezpieczeństwo i komfort zapewnia nam możliwość dokonania przelewów elektronicznych. Tylko co jeśli ktoś nie ma konta lub możliwości dokonania przelewu przez internet?

Problem zwykle dotyczy osób starszych, które przyzwyczaiły się do posługiwania się wyłącznie gotówką i nie posiadają w ogóle konta internetowego. W tej sytuacji w razie możliwości warto poprosić o pomoc członków rodziny, którzy taką możliwość mają.  Zapewni to Państwu spokój, bo wiem, że wiele osób martwi się, że mijają terminy i rosną zaległości, a nie bardzo jest możliwość wyjścia z domu.

Wizyta w kasie to ostateczność! Dziś wszystko można załatwić przez internet!

Zdaję sobie sprawę, że osoby, o których piszę nie przeczytają tego tekstu, bo zapewne nie mają dostępu do internetu. Piszą do WAS – członków ich rodzin, przyjaciół. Pomyślcie o nich, zapytajcie czy nie potrzebują pomocy w załatwieniu tych spraw.

Zrobienie opłat najbliższym za pomocą przelewu internetowego nie wymaga narażenia się na kontakt bezpośredni z innymi ludźmi i nie zajmie Wam to dużo czasu. Pomożecie nie tylko im, ale także całej grupie pracowników, którzy w innym przypadku będą musieli obsługiwać bezpośrednio klientów i zwiększy się ryzyko złapania wirusa.

Pomyślcie o tym. Wystarczy na chwilę oderwać się od facebooka, kliknąć myszką i rozwiązać poważny problem.

Zachęcam do akcji “płacę przez internet”. Za siebie i moich bliskich.

Jeśli chodzi o obsługę kasową w ZGM jest dostępna w OSTATECZNOŚCI – proszę o uprzednie uprzedzenie i skorzystanie z dzwonka na drzwiach. Będą też stosowane specjalne procedury bezpieczeństwa, do których NALEŻY się bez dyskusji dostosować.

Nieruchomości-Brzeziny nie otworzyły jeszcze punktu kasowego i ze względu na sytuację w chwili obecnej nie zostanie otwarty. Ewentualne wpłaty gotówkowe należy wykonać w punktach, które takie płatności umożliwiają.

Zamiast wpłat gotówkowych w kasie – w Urzędzie Miasta funkcjonuje wpłatomat. Zabezpieczone zostały środki do jego dezynfekcji.

Raz jeszcze proszę o korzystanie z formy przelewu, w razie konieczności o zwrócenie się o pomoc do członków rodziny lub przyjaciół. To najbezpieczniejsza forma.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Super….
…. tylko jeśli nakazem rządu mój pracodawca został zobligowany do zamknięcia firmy. Na jak długo któż to wie.
Teraz ja mam uregulować należności za czynsz w zgm której właścicielem jest samorząd podlegający rządowi.
1 miesiac ok
Ale nie wydaje się Panu, że płacąc do tej pory wszystkie składki tak jak Bozia i rząd przkazał, mam dziwne wrażenie że wszyscy przerzucają koszty pandemii na tych ostatnich – mieszkańców ?

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Plac i … placz…

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Andrzej

w zgm nie ma zmiluj, jeden czynsz niezaplacony i …dalej chyba nie trzeba mowic…

ciekawy
ciekawy
2 lat temu
Reply to  berga

Jeden czynsz nie zapłacony i ????
Napisz co dalej.
Czekam.

berga
berga
2 lat temu
Reply to  ciekawy

klopoty?

berga
berga
2 lat temu
Reply to  ciekawy

odsetki od zaleglosci rosna ?

ziomek
ziomek
2 lat temu

Z innej beczki. Zaklejenie przyciskow na przejściach dla pieszych. Genialne w swej prostocie, pozdrowienia dla autora 🙂

Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu
Reply to  ziomek

W autobusie przyciski na żądanie zaklejone a poręczy sie kazdy trzyma :/

Kris
Kris
2 lat temu
Reply to  Leon z piekor

Można się nie trzymać wtedy przypomną się pewne prawa fizyki 🙂

berga
berga
2 lat temu

,,Tylko co jeśli ktoś nie ma konta lub możliwości dokonania przelewu przez internet?,, kontra – Tylko co, jesli ktos stracil plynnosc finansowa w zwiazku z kornawirusem?…

Zygmunt
Zygmunt
2 lat temu

Ciekawe, ciekawe. Tu Pan pisze zeby nie wychodzic z domu, starac sie zalatwic wszystko przez internet a przetarg na pielgrzymki nie zostal odwolany.
Jest to niewatpliwie interesujace.
Zreszta z tego co widze to inne przetargi tez sa aktualne.
Jak nasz rzad: na tej samej konferencji minister zdrowia mowi o ograniczeniu wyjsc a premier o braku podstaw do przesuniecia wyborow.

Łysy
Łysy
2 lat temu

A może by tak wzorem innych miast odwołać dni miasta i pieniądze przeznaczyć na bardziej potrzebny cel,maseczki,rękawiczki,albo pomoc najbardziej potrzebującym dotkniętych koronagównem ludzi. Cel dowolny,można podawać inne przyklady.

Łysy
Łysy
2 lat temu

Szacun

Chłop z osiedla
Chłop z osiedla
2 lat temu

Chciałbym poinformować piekarzan jak działa pogotowie w tej zajebanej wsi!!! Będę klnał jak szewc ale proszę by administrator pan Turzanski to puścił bo być może uratuje to komuś życie. Dziś przypelzna dosłownie praktycznie przyszedł na kolanach sąsiad. Coś mu się zrobiło w brzuchu. Starszy facet z prośbą o wezwanie pogotowia. Żona zadzwoniła. Po pięciu minutach pierdolenia o wirusie ta franca że 112 stwierdziła że takie sprawy to z lekarzem pierwszego kontaktu. Przyjechała karetka ze starych Tarnowice i ledwo faceta odratowali. Kurwa czy zawał jest tylko w dni robocze a wyrostek w soboty od 14 do 18???? Chciałbym poinformować ta wywloke że żona jest prawnikiem i tego tak nie zostawi!!!!

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu

najlepiej jak dzwonisz to powiedz co ci jest , jaki lekarz maprzyjechać i jakie lekarstwa ma ze soba zabrac.
A tak w ogóle to po co dzwonisz? 🙂

Marian
Marian
2 lat temu

Aa “wolne sądy “, to wszystko tłumaczy Twoje nastawienie do obecnych rządów…

Marek
Marek
2 lat temu

Panie Prezydencie niech Pan poleci Straży Miejskiej kontrolę parków. Place zabaw w Kamieniu pelne dzieci. Rodxice4 szczesliwi kak ich pociechy sie bawią a później bedzie Miasto musi pomóc. Właścicielka sklepu w Kamieniu syna za ladą stawia. Co z tego że jest pełnoletni nadal chodzi do szkoły cxy to jest odpowiedzialne? Proszę coś zrobić z tą patologią

Max
Max
2 lat temu

Straż Miejska wzorem Łodzi edukować może nie tylko mandaty wypisywać za zle parkowanie np na osiedlu Andaluzja. Gdzie ludzie mają stawać samochodem ? No gdzie? Zamiast tlunaczyc rodzicom że są nieodpowiedzialni. Kazdy ze wstydu sie spali i wiecej nie pójdzie z dziećmi na plac zabaw. Wzorem Parku w Chorzowie trzeba parki w Piekarach otoczyć taśmami a ludzie się podporządkować powinni

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Marek

Marek, Straz Miejska jest nadzorowana przez Prezydenta Miasta Piekary Slaskie – Pani Slawa Uminska – Duraj

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Marek

To fakt. Place zabaw w wielu miastach są zamknięte. Tam, gdzie była taka możliwość wejście w ogrodzeniu jest zamknięte na klucz. Ponadto są na bieżąco monitorowane i dezynfekowane a odpowiada za to Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych…

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

A sprawa ogolnie rozumianej dezynfekcj w naszym miescie? wzorem miast osciennych? – ulice, chodniki, ze nie wspomne juz o tych nieszczesnych klatkach schodowych, wszak sprawuje Pan nadzor nad ZGM tez by sie przydala, co nie?

Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu
Reply to  berga

A po co ? Jak przecież mamy siedzieć w domu.

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Marek

Wszystko w trosce o nasze dzieci…

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu
Reply to  Marek

sam wyraz patologia powinien dać Ci do zrozumienia,że nikt ani nic ich nie przekona do zmiany zachowania.

berga
berga
2 lat temu
Reply to  Leon z Piekor

WIE?:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców wszystkie miejskie place zabaw zostają zamknięte w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-CoV-2.

W dniu 18 marca 2020 roku Sztab Kryzysowy podjął decyzję o zamknięciu wszystkich miejskich placów zabaw, aż do odwołania. Nie możemy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego, stąd też zachowane zostaną wszystkie środki ostrożności, które mogą uchronić mieszkańców przed potencjalnym zarażeniem.

źródło: UM Świętochłowice

berga
berga
2 lat temu
Reply to  berga

Leonie z Piekor oglondosz TV?

W nowym rozporządzeniu jest całkowity zakaz wychodzenia z domu – wyjątkami są sytuacje, w których musimy opuścić mieszkanie, np. wizyta w aptece, wyjście do pracy, wyprowadzenie psa.
Takie sytuacje niezbędne, czy po prostu przejście się – oczywiście są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi.
Za złamanie zasad będą groziły mandaty.
Obostrzenia obowiązują od dzisiaj (24 marca) do 11 kwietnia .
I jak Ty to zawsze godosz na koncu swoji wypowiedzi: Amen.

Kris
Kris
2 lat temu
Reply to  berga

A dziecko można wyprowadzić na powietrze?

Damian Harazim
Damian Harazim
2 lat temu
Reply to  Kris

Jak masz balkon…

Leon z piekor
Leon z piekor
2 lat temu
Reply to  berga

Haha. Tak wiem i masz rację. Jestem jak najbardziej ZA nie wychodzeniem na plac zabaw. Jednak wielu ludzi ma na to wyje…e . i tego nie zmienisz.
A Telewizji nie ogladam !!!
Czytam tylko informacje w telefonie i bloga Prezydenta.
Amen.