KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-10-18

Świętują pracownicy systemu ochrony zdrowia

18 października obchodzimy święto Patrona Lekarzy – św. Łukasza Ewangelisty. Kierujemy do lekarzy, ale także do wszystkich, którzy uczestniczą w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów – ratowników medycznych, pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych, diagnostów laboratoryjnych, ale również farmaceutów – najserdeczniejsze życzenia i wielkie podziękowania.

Święto patronalne, które obchodzimy 18 października, w sposób oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, że sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny dlatego życzenia kierujemy szeroko. Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia.

Dziękujemy Wam za profesjonalizm, za czas poświęcony chorym, zwłaszcza w tym trudnym dla nas czasie pandemii, kiedy wszyscy musimy zdawać egzamin z odpowiedzialności, za szacunek do zawodu, za cierpliwość i życzliwość.

Wszystkim pracownikom życzymy aby nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej satysfakcji w życiu osobistym.

Szczególne życzenia kieruję do personelu Szpitala Miejskiego oraz Przychodni nr 1.  Dziękuję także za zaangażowanie i wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie restrukturyzacji placówki i szukaniu oszczędności. Wierzę, że wspólnie osiągniemy cel i będziemy nadal rozwijać system ochrony zdrowia w naszym mieście.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Budweiser
Budweiser
2 lat temu

Mamy w mieście super rehabilitację. Dlaczego jej nie promujemy w mediach. Korzystałem i wszystkim polecam

Łysy
Łysy
2 lat temu
Reply to  Budweiser

A możesz powiedzieć gdzie ta super rehabilitacja jest?

Budweiser
Budweiser
2 lat temu
Reply to  Łysy

Na Piłsudskiego to co niezbędne jest do rehabilitacji i do tego fachowa obsługa tam zajdziesz

Łysy
Łysy
2 lat temu
Reply to  Budweiser

Dzięki

Budweiser
Budweiser
2 lat temu
Reply to  Łysy

Byłeś się zorientować co i jak? Jak się jest honorowym dawca rehabilitacja natychmiast kolejki też nie są duże ale można też zapłacić. Ceny nie są zabójcze

Gość1
Gość1
2 lat temu
Reply to  Budweiser

Ja nie jestem honorowym dawcą więc czekam na swoją kolejkę od wielu miesięcy.