KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-02-22

Rozlicz PIT w Piekarach Śląskich

PIT to nie mit, z niego miasto prowadzi wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. Dzięki Wam Piekary Śląskie mogą się nadal rozwijać. Mieszkasz lub pracujesz w Piekarach Śląskich? Twoje dzieci uczą się w piekarskich szkołach, a może chodzą do miejskich przedszkoli lub żłobka? Zeus nie pomoże, ale Ty możesz!

Nadchodzi czas corocznego rozliczania podatkowego z Urzędem Skarbowym. Do końca kwietnia składamy rozliczenia deklaracji PIT. Jeżeli na dzień 31 grudnia 2021 r. mieszkałeś w Piekarach Śląskich, możesz rozliczyć się w piekarskim Urzędzie Skarbowym. Wystarczy wpisać Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich na druku PIT. Jeżeli jesteście mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczaliście się w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) możecie to zmienić poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich. W ten sposób dołożycie się do rozwoju miasta w którym mieszkacie.

Nie musisz być zameldowany w Piekarach, by tu się rozliczać!

– Ile podatków zostaje w naszym mieście? Aż 23% wpływów do naszego budżetu to właśnie dochody z podatku dochodowego PIT – to od Was zależy, jak będą wysokie. Czy zostaną w Piekarach Śląskich czy trafią do innego miasta. Wierzę, że Piekarzanie zadbają o swoje miasto i jego rozwój, za co już dzisiaj z góry Wam dziękuję – zachęca Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Tak wygląda struktura dochodów miasta:

– Dochody z podatku dochodowego PIT – 23,15 %
– Dochody z podatku od osób prawnych CIT – 1,01 %
– Podatek od nieruchomości – 8,03 %
– Sprzedaż majątku – 1,62 %
– Subwencja ogólna z budżetu państwa –  21,94 %
– Dotacje i środki na cele bieżące z budżetu państwa – 23,84%

To z tych dochodów realizujemy wszystkie inwestycje, a jak wiecie jest ich bardzo wiele. A jeszcze więcej potrzeb. Razem możemy zmienić Piekary Śląskie.

Zachęcamy do udostępnienia tej informacji w mediach społecznościowych, poinformujcie rodzinę, przyjaciół, znajomych. Jest wiele inwestycji do zrealizowania, które wspólnie możemy doprowadzić do końca.

PIT to nie mit! Zeus nie pomoże, ale Ty możesz!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments