KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-03-17

Prezydent Wołodymyr Zełenski: Ukraina w ogniu!

Wołodymyr Zełenski – Prezydent Ukrainy w wirtualnym wystąpieniu przed połączonymi izbami Kongresu USA zaprezentował film przedstawiający rzeczywistość wojny. Brutalną, odzierającą ze złudzeń i spokoju. Początek jak z filmu promocyjnego. Taka była Ukraina. BYŁA. Dramatyczne sceny, tragedia setek tysięcy, milionów ludzi. W XXI wieku, w 2022 roku w Europie. Serce pęka.

Prezydent szokuje Amerykanów brutalnym filmem. Trudno uwierzyć, że to dzieje się na prawdę. Ktoś jeszcze powie: oni mają lepiej? Mamy czego zazdrościć?

Wielokrotnie podkreślałem, że to co dzieje się na Ukrainie doprowadza mnie do szału i rozpaczy. Przerażające jest to, że nie potrafimy zatrzymać Putina. Jeszcze bardziej martwi mnie to, że Rosjanie w znacznej części mu wierzą.

Komentuję to, bo czasami trzeba wręcz wykrzyczeć swoje uczucia. Jakąś formę ekspresji trzeba przyjąć. Jestem dziennikarzem więc wypowiadam się i głośno mówię o tym co dzieje się za naszą granicą.

Co możemy dziś zrobić? Pomagać tym, którzy przeżywają największą tragedię swojego życia – stracili bliskich, stracili cały swój dobytek, dach nad głową i zostali z niczym. Zmuszeni przez Rosję do ucieczki ze swojego kraju. Obyśmy nigdy nie znaleźli się w podobnej sytuacji.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Budweiser
Budweiser
8 miesięcy temu

Szanowni mieszkańcy Śląska i Polski
Decatlon i Auchan zachowuję się niegodnie jako firma zachodnia. Niezrozumiała decyzja dotyczącą pozostania w Rosji i prowadzenia tam działalności gospodarczej po bandyckiej napaści Rosji na Ukrainę jest skandaliczna. Jako klient sklepów Auchan oraz Decathlon wzywam mieszkańców naszej aglomeracji to bojkotowania sklepów tych firm. Decathlon i Auchan wspiera swoją obecnością w Rosji reżim Putina i każda kopiejka, która zasila budżet Federacji Rosyjskiej przyczynia się do zabijania dzieci w Ukrainie. Pokażmy, że damy sobię radę bez tych firm w naszych miastach. RUBEL NIE MOŻE BYĆ WAŻNIEJSZY OD LUDZKIEGO CIERPIENIA. ZYSK NIE JEST WART POMORDOWANYCH KOBIET I DZIECI.