KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-05-31

Olimpia awansowała do Ligii Centralnej!

MISTRZ, MISTRZ OLIMPIA!!! Witamy się z Ligą Centralną. Plan na sezon 2021/22 zrealizowany w 100%! Szczypiorniści Olimpii Medex Piekary Śląskie nie pozostawili złudzeń rywalom gromiąc przeciwników w warszawskim Turnieju Mistrzów.

Turniej Mistrzów miał wyłonić drużyny, które awansują do Ligi Centralnej piłki ręcznej. W grze oprócz naszej Olimpii znalazły się też: KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie i GROT Anilana Łódź. Wszystko działo się w dniach 27 – 29 maja w Warszawie.Chłopaki nie sprawili kibicom zawodu. Z KS Sokół rozprawili się 30:25, później pokonali SPR Bór -Joynext 25:23, a na koniec rozgromili Grot Anilanę 30:20.

Co to wszystko oznacza dla klubu? Przed nami konieczność zmian organizacyjnych, stworzenia spółki i przygotowania się do gry wśród najlepszych. Cele zostały jasno określone.

Najczęściej zadawane pytanie brzmi: “co z halą sportową”? Jesteśmy po konkursie architektonicznym, rusza projektowanie całego kompleksu sportowego: basen, hala sportowa, strzelnica. Konsekwentnie, krok po kroku realizujemy przyjęte plany rozwoju miasta.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

Relacja TV z turnieju – WIDEO

Profil FB Olimpii Medex Piekary Śląskie

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec SPI
Mieszkaniec SPI
8 miesięcy temu

Konsekwentnie krok po kroku od ponad 7 lat, tym tempem konsekwentnie realizacja zostanie wykonana 2030 roku. Nie długo wybory może Was nie będzie bo ile można tak samo obiecywać. Po wyborach śpiewka od nowa i nowe wyzwania na kolejne 10 lat. Basen miał być za pierwszej kadencji , hala pod koniec drugiej a razie jesteśmy po konkursie architektonicznym, rusza projektowanie całego kompleksu sportowego. Dobry PI naszych Włodarzy to połowa sukcesu.

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
8 miesięcy temu

Basen obiecywała Pani Uminska w 2018 spacerując w Kamieniu. Mowila., że ma już pieniądze i projekt inwestycji. Ktoś tu się mija z prawdą. A co zrobiono? Inwestowano duże pieniądze w jedną dzielnicę miasta, na którą zrzucają się dzisiaj wszyscy mieszkańcy

Bart
Bart
8 miesięcy temu

Fajnie tylko ciekawi mnie zaplecze finansowe klubu ,bo różnica między 1liga, a Ekstraliga jest ogromna ,oby nie skończyło się na tym że to miasto będzie finansowało klub ,a przelewy będą szły pod przykrywką promocji miasta .

kibic
kibic
8 miesięcy temu
Reply to  Bart

Nie wiem ale się wypowiem……. zamiast silić się na “eksperckie złośliwości” lepiej uaktualnić podstawową wiedzę.
Ekstraligi od dawna już nie ma. Poza tym Olimpia awansowała do Ligi Centralnej a nie Superligi a to znaczna różnica, zarówno pod względem budżetowym jak i pozostałych wymagań licencyjnych.