KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-10-05

Piątka w nowej odsłonie…

To był upiorny remont. Wykonawca, który nie dokończył prac i opuścił plac budowy. Później przetarg i nowy wykonawca. Trudności, problemy i przeciągające się prace. Ostatecznie Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 została jednak wyremontowana i prezentuje się świetnie. Udało się nawet wykonać nieco dodatkowych prac. To kolejna placówka edukacyjna, którą udało się doprowadzić do nowego standardu. Sukcesywnie, krok po korku zmierzamy do tego, żeby wyremontować w mieście wszystkie przedszkola i szkoły.

Całkowity koszt prac wyniósł ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji wykonane zostały: kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostało oświetlenie na LEDowe oraz powstał nowy system monitoringu zewnętrznego.

Wymieniona została także instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową została stolarka okienna i drzwiowa. Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne miały na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Wykona też zostało ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. W ramach remontu przeprowadzono także modernizację kuchni, w której zakres wchodziło usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Remont jest dofinansowany środkami zewnętrznymi z Unii Europejskiej, wydatki kwalifikowane stanowią 962 377,89 zł, zaś wartość dofinansowania 85% wydatków kwalifikowanych tj. 818 021,21 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zosia
Zosia
1 miesiąc temu

A czy inne placówki oświatowe będą miały zapewniony opał na zimę.
Bo z tego co słychać w ogóle was to nie interesuje.

Zosia
Zosia
1 miesiąc temu

No zadałam pytanie,czy placówki oświatowe mają węgiel na ogrzewanie?

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

Pytaniem to było pierwsze zdanie. W połączeniu ze zdaniem drugim to było pytanie z tezą (dolary przeciwko orzechom, że fałszywą – na pewno gminy nie interesuje, żeby zapewnić ogrzewanie jej placówek oświatowych, na pewno…)

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

Szanowna Pani Zofio. Wszystkie placówki Oświatowe opalające się węglem, a są ich 3 na 29 budynków, mają węgiel i są zabezpieczone. Również 2 wciąż istniejące kuchnie węglowe w przedszkolu nr 2 i 10 mają węgiel. Pozdrawiam

Zosia
Zosia
1 miesiąc temu

To radzę sobie zweryfikować dane panie Słota.

Thomas
Thomas
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

Zosia mniej słuchania pana Czarnka a będzie wszystko dobrze.

Anna Pakuła
Anna Pakuła
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie po pamiętnej powodzi w Kozłowej Ģorze jak i Ok miesiaca temu na tutejszym blogu obiecywał Pan odtworzenie rowu melioracyjnego wzdłuż ulicy Zamkowej oraz Tarnogórskiej w kierunku Świerklanca !!! Mija czas idzie zima a wykopano Ok 50 rowu na ul. Zamkowej i do 100 m na Tarnogórskiej (nie zachowując spadu w kierunku odplywu !!! Ale co tam). Mam pytanie…czy uważać mamy tą inwestycje za zakończoną ???

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu

Witam. Proszę o wiadomość gdzie na terenie piekar slaskich są dostępne schrony w przypadku alarmu nuklearnego?

Edi
Edi
1 miesiąc temu

Hmmm, a można było się dogadać z poprzednim wykonawcą, było by sporo taniej

Maciej Czempiel
Maciej Czempiel
1 miesiąc temu
Reply to  Edi

Wykonawca został wybrany w przetargu nieograniczonym. Dokładnie znał zakres robót i zadeklarował konkretną cenę za ich wykonanie. Kilku innych wykonawców dało wyższą cdenę i przegrali.
Po to są przetargi żeby wygrywała najlepsza oferta a postepowanie było przejrzyste i uczciwe.
Nie ma możliwości “dogadania” się i zapłacenia wyższej kwoty. To przestępstwo.

Zośka
Zośka
1 miesiąc temu

“Po to są przetargi żeby wygrywała najlepsza oferta a postepowanie było przejrzyste i uczciwe.”
NAJLEPSZA, a nie NAJTAŃSZA. Chyba sam pan sobie przeczy.