KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-08

Alojzjanów 3 do termomodernizacji

Rozpoczęły się prace remontowe przy ulicy Alojzjanów 3. Kolejny budynek przechodzi termomodernizację i dołączy do grona wyremontowanych i zupełnie inaczej niż wcześniej wyglądających budynków miejskich. Nasz cel jest prosty: wyremontować i wprowadzić jednolity standard we wszystkich budynkach. Krok po kroku, konsekwentnie zmieniamy Piekary Śląskie.

Prace obejmują m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, ścian przyziemia (cokół), a także docieplenie stropu ostatniej kondygnacji. W zakresie prac ujęte jest także wykonanie nowego pokrycia dachowego za pomocą papy termozgrzewalnej, po wcześniejszym usunięciu i utylizacji obecnego pokrycia dachowego oraz przemurowanie kominów z cegły pełnej klinkierowej.

Mieszkańcy będą mieli także wyremontowane posadzki balkonów i wymienione balustrady na stalowe – malowane proszkowo. Osłony balustrad wykonane zaś zostaną z płyt HPL. Na koniec zamontowana zostanie zbiorcza instalacja antenowa i system monitoringu na elewacji budynku.

Roboty powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Inwestycja to niemal 1,6 miliona złotych, ale udało się pozyskać dotację w wysokości 0,4 miliona z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piekarzanin
Piekarzanin
12 dni temu

Czy wszystkie bloki zaplanowane na ten rok zostaną docieplone?
Pytam dlatego że do końcem Czerwca kazali lokatorom pościągać płotki, anteny itd. Jest wrzesień a bloku nie remontują.