KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-08

Alojzjanów 3 do termomodernizacji

Rozpoczęły się prace remontowe przy ulicy Alojzjanów 3. Kolejny budynek przechodzi termomodernizację i dołączy do grona wyremontowanych i zupełnie inaczej niż wcześniej wyglądających budynków miejskich. Nasz cel jest prosty: wyremontować i wprowadzić jednolity standard we wszystkich budynkach. Krok po kroku, konsekwentnie zmieniamy Piekary Śląskie.

Prace obejmują m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, ścian przyziemia (cokół), a także docieplenie stropu ostatniej kondygnacji. W zakresie prac ujęte jest także wykonanie nowego pokrycia dachowego za pomocą papy termozgrzewalnej, po wcześniejszym usunięciu i utylizacji obecnego pokrycia dachowego oraz przemurowanie kominów z cegły pełnej klinkierowej.

Mieszkańcy będą mieli także wyremontowane posadzki balkonów i wymienione balustrady na stalowe – malowane proszkowo. Osłony balustrad wykonane zaś zostaną z płyt HPL. Na koniec zamontowana zostanie zbiorcza instalacja antenowa i system monitoringu na elewacji budynku.

Roboty powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Inwestycja to niemal 1,6 miliona złotych, ale udało się pozyskać dotację w wysokości 0,4 miliona z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piekarzanin
Piekarzanin
9 miesięcy temu

Czy wszystkie bloki zaplanowane na ten rok zostaną docieplone?
Pytam dlatego że do końcem Czerwca kazali lokatorom pościągać płotki, anteny itd. Jest wrzesień a bloku nie remontują.