KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-06

Od jutra (7 września) remont Bytomskiej

Od jutra rozpocznie się remont nawierzchni ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Zakres prac obejmować będzie wykonanie nakładki asfaltobetonowej oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy zł.

Modernizacja zrealizowana zostanie z utrzymaniem ciągłości ruchu, przy wprowadzonym ruchu wahadłowym. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki pozostanie wyłączona. Ruch kierowany będzie ręcznie.

Termin zakończenia inwestycji uzależniony będzie od warunków atmosferycznych, ale jest szansa, że potrwa jedynie trzy tygodnie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości omijanie tego odcinka drogi. Przebudowa ul. Bytomskiej będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami drogowymi i zmianą organizacji ruchu. Warto jednak będzie poczekać na efekt końcowy.

W przypadku modernizacji nawierzchni jezdni ul. Bytomskiej koszty wyniosą 644.983 zł i dotyczyć one będą odcinka od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana 2020 r. aż do skrzyżowania z ul. Ziętka).

W tym roku kompleksowo wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina (kwota 419.521 zł). Na oba zadania Piekary Śląskie pozyskały dotację z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności. To już kolejna w tym roku inwestycja drogowa w mieście.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

Trwają także remonty i budowy wielu innych ulic: Radzionkowska, Darwina, Cicha, Jasna, Kawalca i system dróg na Józefce. Zobaczcie postępy prac:

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
finy
finy
16 dni temu

Drugi dzień remontu i już pierwsza warstwa położona na całości. Pięknie. Jak tak dalej pójdzie, to za pare dni będzie gotowe. Nie zapeszam 🙂

Garbi
Garbi
16 dni temu

„ W przypadku modernizacji nawierzchni jezdni ul. Bytomskiej koszty wyniosą niemal 1,2 miliona złotych dotyczyć one będą odcinka od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana w 2020 roku aż do skrzyżowania z ul. Ziętka). ”
Co jest przyczyna skrócenia remontu drogi?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
17 dni temu

W którym miejscu zostanie zlokalizowane przejście dla pieszych? W mediach pojawiają się informacje o przeniesieniu przejścia, które aktualnie znajduje się bezpośrednio na wprost wyjścia z UM, ale nikt nie podaje jego nowego położenia.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
17 dni temu

Dziękuję za odpowiedź.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
18 dni temu

A nie można wybrać jakieś firmy co by zrobiła to do porządku tylko co parę lat łatać. Za granicą jak budują np; autostrady to wytrzyma 50 lat w Polsce po 5 latach trzeba remontować co to są za firmy? kierowcy mówią ze jak jadą np; do Pyrzowic to skaczą jak na skoczni więc kto takie buble buduje?

mieszkaniec
mieszkaniec
17 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

gdzie autostrady wytrzymują 50 lat bez remontu?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
17 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Np; w Niemczech

Gość1
Gość1
17 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Oczywiście można, ale wtedy zrobi się porządnie jedną ulicę a nie dziesięć. Tu chodzi o ilość a nie o jakość wykonania.

ambasador
ambasador
18 dni temu

Jeśli myślicie, że problem z Bytomską rozwiązany, to się mylicie. Ludzie pisząc kiedy zostanie zrobiona Bytomska mają na myśli cały odcinek od skrzyżowania z Wyszyńskiego aż po skrzyżowanie z Brynicką, więc to jedynie jakiś ochłap.

Sylwia
Sylwia
17 dni temu
Reply to  ambasador

remont Bytomskiej już od lat się prosi, ale żeby zaczynać remont kiedy wszyscy po urlopach wrócili do pracy, szkól (nauczyciele, pełnoletni uczniowie itp.) całe miasto jest zakorkowane, łącznie z obwodnicą nic tylko pogratulować pomysłu

Gość 77
Gość 77
17 dni temu
Reply to  Sylwia

Przecież to już standard. W wakacje mniejszy ruch można bo zrobić remont ale po co jak można ludziom uprzykrzyć życie pod hasłem
RAZEM ZMIENIAMY PIEKARY ŚLĄSKIE

Mieszkaniec
Mieszkaniec
17 dni temu
Reply to  Gość 77

Mogli na tydzień zrobić objazd i spokojnie wyremontować a tak będą korki i wykonanie tak jak w poprzednich latach.

gość
gość
17 dni temu
Reply to  Sylwia

Czy może Pan odpowiedzieć – jak to możliwe, że w dniu rozpoczęcia remontu głównej ulicy, przyjmuje Pan propozycję organizacji ruchu na ten czas (objazdów autobusów), obiecując przesłać je dalej (do ZTM)? Nikt o tym wcześniej nie pomyślał?!

LEON z Piekor
LEON z Piekor
16 dni temu
Reply to  Sylwia

Jak by remont zrobili w wakacje, to by narzekali ,czemu nie robią tego jesienią.
Ja zas mogę napisać, czemu nie robią remontu od 17.00 do 21.00? Wtedy unikniemy korków.
Co do mieszkańców, to każdy ma trochę oleju i jak wie o remoncie, to go ominie, gorzej z autobusami lub gośćmi w mieście.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
16 dni temu
Reply to  ambasador

Wyszybskiego i Butomska powinna być zrobiona jako ulice główne, reprezentacyjne ,ładne, zadbane ,żeby było widać “gospodarza”, budynki odnowione, ba oczyszczone elewacje frontowe- fakt ,że wiele jest prywatnych, ale.miasto powinno jakoś pomóc w dofinansowaniu – priorytet.
Proszę zobaczcie sobie promień 300m od UM, jeden wielki bajzel ,syf , właściciele zbierają czynsze , jakiś procent dba o czystość, ład , a reszta?
Nie ma rejonu gdzie można by było wyjść wieczorem , na “wieczorną randkę czy spacer” , takie te piekary bez tego CZEGOŚ.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
15 dni temu

Nie wiem z jakiego programu,ale Bytom tak właśnie zrobił m.in. na ul. Mickiewicza. Wiem temat trudny , ba problematyczny , bo miał już prezydent dziesiątki spraw sądowych czego współczuję i zapewne byłyby kolejne.
Z drugiej strony Piekary nie posiadają pięknych zabytkowych kamienic, którymi można się poszczycić jak np. Bytom.