KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-02-17

Niespodzianki wyborcze: S.Korfanty kandyduje z list Umińskiej-Kajdan

Wybory samorządowe coraz bliżej, kampania wyborcza się rozkręca, w przyszłym tygodniu zaprezentuję Państwu listy kandydatów do Rady Miasta. Część kandydatów dobrze znacie, bo to radni Obywatelskiego Klubu Radnych. Są transfery międzyklubowe. Jest kilka dobrze znanych Wam nazwisk. Będzie także trochę niespodzianek.

Dziś właśnie kilka słów o tych niespodziankach. Zmontowaliśmy ciekawe, różnorodne i moim zdaniem naprawdę “mocne” listy, które zaprezentuję już w przyszłym tygodniu. I powoli będziemy zaczynać kampanię wyborczą – od prezentacji list i kandydatów, przez rozliczenie z dotychczasowej pracy aż do programu na kolejną kadencję.

Tymczasem uchylam rąbka tajemnicy. Zaglądając na listy Prezydent Sławy Umińskiej-Kajdan poza znanymi nazwiskami naszych radnych, znajdziecie także nazwisko znane ze Stowarzyszenia Nasze Piekary. J.Krauza wzmocni nasz zespół w okręgu trzecim, gdzie doszło do największych zmian (samorządowe emerytury).

W metodzie D’Hondta liczone są ważne głosy oddane łącznie na listy kandydatów każdego z komitetów wyborczych – dlatego liczy się każdy głos oddany na listę, a nie tylko wyniki poszczególnych kandydatów. Dlatego im mocniejsza lista – tym większa szansa na wprowadzenie kolejnych radnych. Nic dziwnego, że każdy komitet chce mieć nazwiska znane i rozpoznawane przez wyborców. Dlatego w okręgu trzecim, dla wzmocnienia listy, tak jak co roku pojawi się jednak nazwisko: Turzański.

Największą sensacją naszych list jest jednak, zaryzykuję to stwierdzenie: najbardziej znane nazwisko w Piekarach Śląskich i na Śląsku. W tym roku wśród naszych kandydatów do Rady Miasta znajdzie się S. Korfanty.

Serdecznie zachęcam do śledzenia kampanii wyborczej prezydent Sławy Umińskiej-Kajdan i jej drużyny. Warto być na bieżąco z materiałami na blogu, obserwować mój profil na facebooku: https://www.facebook.com/Turzanski.Krzysztof, gdzie pojawiać się będą wszystkie aktualne materiały, filmy i oczywiście nie zabraknie także spotkań live.

Zapraszamy do dyskusji na temat dalszego rozwoju Piekar Śląskich, prezentowania swoich pomysłów, koncepcji, potrzeb i oczekiwań. Wspólnie przygotujemy plan na kolejne lata.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

← Powrót

Proponowane posty

10-02-2024

Komitet Wyborczy zarejestrowany. Drużyna...

Zarejestrowaliśmy komitet wyborczy na wybory samorządowe. Bez niespodzianek ...

Czytaj więcej

12-02-2024

Samorządowe "emerytury"

Zanim zacznę pisać o kandydatach do Rady Miasta, pozwólcie, że napiszę, kogo na...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
1 miesiąc temu

Szkoda, że na obietnicy budowy basenu i hali jedziecie kolejne wybory, a ludzie się dają na to nabrać. Miasto jest zadłużone, ale zadłużymy je jeszcze bardziej budując basen i halę (koszty budowy) i potem dopłacajmy do tego co roku jak do szpitala. Za te pieniądze można opłacić darmowe wstępy i transport przez 20 lat na baseny w Bytomiu, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Chorzowie przecież jesteście w GZM razem możecie kupować prąd, świadczyć transport ale pomyśleć i ogarnąć takie usługi to jest dla was za dużo, ważne żeby w każdym mieście był basen, boiska, hale, lodowiska tylko za co ? Zamiast obietnic bez pokrycia i pisania o głupotach, może przedstawi Pan biznesplan i wyliczenia ile będzie kosztowało utrzymanie tych obiektów i ile miasto będzie dopłacało albo zarabiało na tej inwestycji. To samo zrobiliście z opłatą za śmieci obniżyliście opłaty magicznie przed wyborami, ale nie wspomnieliście ile kar naliczyliście za niby złe segregowanie śmieci, macie ludzi za idiotów ? Nabiliście kasę z pieniędzy z kar to teraz obniżacie opłatę i znowu myślicie, że ludzie to kupią. Ile w tym roku ZGK naliczyło kar za złe segregowanie do dnia dzisiejszego ? W jakim roku Waszego rządzenia wpływy do miasta były większe niż wydatki ? Pomimo dodatkowych pieniędzy na inwestycje z UE i budżetu państwa, którymi chętnie się Pan chwalił. Wydawać pieniądze i zadłużać miasto to nie jest rządzenie to jest nieudolność !!! Chcecie mieć wyższe wpływy z PIT jak zachęciliście ludzi, żeby zamieszkali w Piekarach Śląskich, ile wybudowaliście mieszkań dla młodych ? Najważniejsze, że remontujemy kapliczki, budynki, stawiamy ubikacje za 330 tys zł za 8m2 tak napisze Pan takie są ceny i inne niepotrzebne rzeczy które kosztują i nic z tego nie ma dla miasta, ale są nowe miejsca pracy do obsadzenia Prezes ZGK, MPWiK, EkoPark, Nieruchomości Brzeziny, Szpitala Dyrektor ZGM, MOSIR, MOPR, i tak dalej i po kilku zastępców jak na jedno z najbiedniejszych miast to chyba za dużo czy nie .

piotr
piotr
1 miesiąc temu

Odpowiem Panu w Żołnierskich słowach
1. Obiecaliście basen w pierwszych wyborach, że jak wygracie będzie nowy kryty basen chyba, że ma Pan problemy z pamięcią ale w polityce to dosyć częsta przypadłość
2. Nie chodzi o wożenie dzieci tylko o darmowy wstęp i transport publiczny dla osób, które jak to Pan ujął chcą korzystać z basenu, było 8 lat aby spróbować tak dla wiedzy czy ma to sens
3. Kary za złe segregowanie śmieci poszły chyba na śmieci ile ich było w 2022, 2023 i 2024 dam głowę, że najwięcej w roku przed wyborami 2023.
4. Mieszkania budują deweloperzy miasta nie stać i nie potraficie tego zrobić macie okazje zrobić to w budynkach po starej SP 13, bud. Sądu, Bytomska 204, bud. remizy za MOPR ruszcie głową, a przepraszam zapomniałem lepiej sprzedać deweloperowi zapomniałem
5. Mieszkania po Arradzie kupiliście za kredyt pod zastaw mieszkań a ludzie już tam mieszkali to niech Pan nie mówi żę są to nowe mieszkania, kupiliście spółkę ze starymi budynkami wraz z mieszkańcami, Remont to nie budowa a mieszkania po hotelu naprawdę są pierwsza klasa, nie ma działek pod budowę mieszkań bo wszystkie już sprzedaliście deweloperom którzy nieźle na tym wychodzą może ich zróbcie prezesami ZGM i Nieruchomości Brzeziny
6. Można rozwijać miasto rozsądnie wydając pieniądze za 1 toaletę można wybudować lub kupić na wolnym rynku dwa mieszkania ale jak wydaje się nie swoje to nie boli
7. Spółki były są i będą, ale jak brakuje w kasie to się szuka oszczędności a nie tworzy się nowe spółki i nowe Zarządy
8. Co z odp na pytania jakie zyski lub straty przyniesie basen z halą rocznie, dlaczego nie ma nowych mieszkań dla młodych których nie stać kupić u dewelopera mieszkania za 6000-7000 m2, w którym roku wpływy były wyższe od wydatków za Waszych rządów może być i za poprzedników czemu nie połączyć ZGM z Nieruchomościami Brzeziny, ZGK z MPWiK, itd.
Pozdrawiam

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Zadalem 8 pytań odpowiedzial Pan na jedno, które nie obnaża Waszą nieudolność. No cóż czasem jak nie ma się argumentów lub nic do powiedzenia to lepiej milczeć lub udawać, że nie trzeba odpowiadać na pytania. Życzę powodzenia i o ile wygracie to pracować jeszcze więcej, lepiej i z ludźmi którym zależy na tym, żeby Piekary były piękne, bogate i przyjazne mieszkańcom.

Piekarzanin
Piekarzanin
1 miesiąc temu

Czy będzie kandydował pan Tadeusz Wieczorek ?

Piekarzanin
Piekarzanin
1 miesiąc temu

Dzięki

Max
Max
2 miesięcy temu

Pan Turzanski i Słota mogli by kandydować ale w swoich miastach ponieważ tu ich nie chcemy. Kompletnie się nie sprawdza Pan Słota

Bart
Bart
1 miesiąc temu
Reply to  Max

O Słocie jeszcze nie słyszałem pozytywnej opini, facet ewidentnie się nie nadaje, widzą to chyba wszyscy poza panią prezydent, a ona albo udaje, że tego nie widzi, albo ma problem z przyznaniem się do blefu, którym było powołanie go na vice.

ciekawska Ala
ciekawska Ala
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Powiem szczerze: nie potrafiłam ukryć zdziwienia, kiedy okazało się, że facet, który pod Kopcem nosił za Umińską teczkę z przemówieniami, nagle został jej zastępcą. Uważam, że w poprzedniej roli sprawdzał się znakomicie.

Damian Harazim
Damian Harazim
2 miesięcy temu

S. Korfanty, czyli Sylwia Korfanty

XYZ
XYZ
1 miesiąc temu
Reply to  Damian Harazim

Co by tu nie mówić to S.Korfanty w porównaniu do Sylwii Korfanty wielokrotnie przewyższa ją widzą i doświadczeniem. Wkrótce Rada Miasta będzie przypominać klasę z liceum.

XYZ
XYZ
1 miesiąc temu

Nie mówię tu co kto zrobił, tylko jakie ma doświadczenie i wiedzę samorządową. Ale jak już Pan przywołał temat, to co by tu nie mówić i jak bardzo nie lubić byłego prezydenta, to choćby skanalizował Piekary Śląskie. Pani Sylwia Korfanty jakie ma osiągnięcia jeśli chodzi o rozwój naszego miasta?

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Litości. Nawet prezydent Umińska w swoim inauguracyjnym przemówieniu dziękowała prezydentowi Korfantemu, mówiąc że za jego rządów miasto przeżyło “skok cywilizacyjny”. Zrobił facet dużo w infrastrukturze i nie ma co o tym zapominać. Rządzicie Państwo już dziewięć lat, a Korfanty – wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują – w tym roku żegna się z polityką miejską. Już można odpuścić. Raz na zawsze. I spojrzeć sprawiedliwiej.

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu
LEON z Piekor
LEON z Piekor
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Jak w centrum miasta i przy Vendo internet jest tak słaby jak 20 lat temu ,to nie ma się co dziwić.

Nju
Nju
2 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Jaka sieć?

LEON z Piekor
LEON z Piekor
2 miesięcy temu
Reply to  Nju

Plus i tmobile

P Śl
P Śl
1 miesiąc temu
Reply to  LEON z Piekor

Trudno żebyś miał zasięg w T-mobile jak oni chyba mają jedna antena w całym mieście. Plus mo antena na PSP na Miarki, więc powinno Vendo jako tako działać. Tyle, że oni jakieś umowy kiedyś podpisywali między sobą o współdzieleniu nadajników, nie wiem czy to jeszcze obowiązuje, bo PLAY i Plus mają ich sporo, a T-mobile i Orange to bieda, przynajmniej w naszym mieście. Ze 2-3 lata temu miałem też ten problem w PLAYu. Gubiło sygnał na Wyszyńskiego na przykład, ale trudno się dziwić jak nadajniki były na MSP5 i na bloku koło Imperium. Współdzielenie wtedy wyglądało tak, że mogłem se zadzwonić, ale o internecie mogłem zapomnieć. W Bobrownikach też była tragedia, bo chyba jedyny nadajnik był koło cmentarza w Siemonii. Następny na lotnisku. Coś im chyba pisałem o tym to internet zaczął działać, a teraz widzę, że nadajników przybyło sporo, bo na Miarki w Elzamecie, na Sienkiewicza na kamienicy, na bloku na Sowińskiego na bibliotece w Kamieniu. W Dobieszowicach koło A1 na placu komuś postawili. Jak czytom o zasięgu komórkowym to mi się zaroz Turzański przypomino jak sroł chyba po Orangu, że lipny internet, bo się przeprowadził na zadupie, ale se nie sprawdził anten w w okolicy 😀

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  P Śl

Dzięki za informacje, dość przydatne.
W gminie Bobrowniki powstają te maszty, współdzielone z innymi sieciami.
Ostatnio właśnie Dobieszowice, Sączów i wzmocnienie sygnału w Siemoni na głównej wieży .
W lasach , na polach, w drodze, az po Woźniki – jadąc na rowerze mam internet , a w nowym centrum miasta Piekary – tak MIASTA Piekary Śląskie , nie ma internetu i nawet jak tylko od jednego operatora to moim zdaniem mamy rok 1999 🙂
Ciekawe czy jest jakaś komórka w UM ,która takim zagadnieniem się zajmuje?

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  LEON z Piekor

Proszę wejść na stonę si2pem.gov.pl będzie Pan miał wszystkie nadajniki w Polsce. Wpisać w okienko Piekary Śląskie i zobaczy Pan ile jest w Piekarach i do kogo należą oraz ich lokalizację. Ps. nazwa operatora to nie zawsze to samo co nazwa handlowa np P4. to z o.o to Play.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Tego bym nie wymyślił? Dostęp do internetu w rankingu? Jakość sieci – poważnie? Dobrze, że nie uwzględnili też średnich dobowych wskazań termometrów… Suwałki miałyby przerąbane. Kurcze mogli uwzględnić też frekwencję w Kościołach, wyprzedzilibyśmy nawet Warszawę! P. S. przy Vendo nie ma neta, bo ta ilość blachy co tam jest zakłóca sygnał… ale co ja tam wiem, tylko przy budowie sieci mobilnych pracuję…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Może i ma Pan rację ,ale inne centra handlowe mają dostęp do sieci- ba , bardziej chodzi mi o możliwość płacenia blikiem, czy ogólnie skorzystania z internetu.
Czyli jest wyjście z sytuacji , tylko komuś na tym nie zależy.

Co do rankingu- to bardziej wyśmiałem ten rejon Piekar, nie patrząc na dane statystyczne.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

To proszę pomyśleć, że jest miasto lub większą wieś jak Piekary i zachęca ludzi do zamieszkania inwestowania , ale jeden minus brak sieci GSM, kto przyjdzie mieszkać?
Odpowiem- nikt.
Nie w tych czasach.
Dlatego ów ranking powinien mieć przynajmniej promil w punktacji.
Amen