2024-09-04
ZGK odbierze i zutylizuje Wasz gruz
Zakład Gospodarki Komunalnej stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców poprzez zapewnianie kompleksowej obsługi. Podejmujemy działania w celu odbioru gruzu poremontowego od odbiorców prywatnych. Jednak pamiętajcie, że pojemniki zlokalizowane na placykach śmieciowych nie są przystosowane do odbioru gruzu, który powinien zostać wyselekcjonowany i prawidłowo zagospodarowany!
Zatem jak właściwie pozbyć się gruzu powstałego podczas remontu – cegieł, tynków, klinkieru, płytek, gresu czy terakoty?
Można:
- bezpłatnie dostarczyć go w dogodnym dla siebie momencie i godzinach do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Kotuchy 3 (limit gruzu na rok wynosi 10 ton),
- zgłosić się do Biura Obsługi Klienta przy ulicy Kotuchy 3 lub Żwirki 23 i zakupić worki typu BIG-BAG, z których można skorzystać przez cały okres remontu, a ich odbiór i utylizacja gruzu jest bezpłatna dla mieszkańca,
- zlecić w Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Kotuchy 3 podstawienie dużego kontenera (jego wynajęcie na 4 dni wynosi zaledwie 200 zł i tak jak w przypadku worków typu BIG-BAG jego odbiór i utylizacja są darmowe).
ZGK gwarantuje konkurencyjne ceny i najlepszą obsługę mieszkańca! Nie ma także żadnych limitów na bezpłatny odbiór gruzu, ziemi, piasku i kamieni w workach typu BIG-BAG czy w kontenerach, co ma miejsce w sąsiednich miastach!
Po więcej informacji dotyczących procedury podstawienia kontenera, zakupu worków typu BIG-BAG, a także wyrobienia karty PSZOK zapraszamy na naszą stronę internetową www.zgk.piekary.pl
W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy również do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta tel. 32 289 95 96.
Wspólnie zadbajmy o porządek na placykach śmieciowych – gruz nie może na nich zalegać!
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
Dostarczenie gruzu latwe i przyjemne … nie koniecznie.
Próbowałem ostatnio oddać kibelek gruzu bezposrednio do PSZOK Pan na bramie grzecznie poinformował że nie mogę tego zrobić bo musze wyrobić karte a że nie mam na to czasu bo pracuje za granica oświadczyłem miłemu Panu ze ten gruzu i tak trafi do zmieszanych. Chcecie mieć selekcję a jak ktoś traci czas paliwo bo chce być eko stawiacie płoty.
Oj, faktycznie. Dramat. Dostajesz coś za darmo, ale masz pretensje, że trzeba spełnić kryteria. To faktycznie bardzo nieładnie. W czym problem – trzeba było zapłacić za gruz i tyle. Zero formalności.
Chcesz coś załatwić za darmo, ale nie masz czasu, więc winna jest firmą, nie ty? Mogłeś jechać do firmy która zbiera za to pieniądze i przyjmą Cię i Twoje pieniążki z pomalowaniem ręki
Dobrze, że nie masz pretensji, że potrzeby jest Ci dowód osobisty albo paszport jak wyjeżdżasz za granicę 🙂 Karty są obowiązkowe od 1 stycznia 2023. Więc to nie jest nowość. Co do stawiania płotów, to mieszkańcy oszukiwali przy oddawaniu śmieci na PSZOKu (oddawanie ponad limit, podszywanie się pod kogoś) to uszczelniono system. Jak dla mnie wzorowo. W aplikacji dokładnie widać ile pozostało mi limitu w danym roku. Gdyby jeszcze można było kupić worki na zielone odpady w PSZOKu, gdy kasa już jest nieczynna, to by było idealnie.
A skąd ten pracownik miał wiedzieć, że jesteś z Piekar? Że płacisz za śmieci w Piekarach? Darmowy odbiór gruzu na PSZOKu i z miasta jest dla mieszkańców, ale nie z Bytomia, Chorzowa czy Siemianowic. Na dowodzie nie ma teraz adresów. Pochwała dla pracownika PSZOKu, bo ten kibelek gruzu to mógł być z Siemianowickiej w Bytomiu, a nie z Piekar.