KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-11-17

Budżet zadaniowy na 2016 rok

Budżet zadaniowy. Będąc jeszcze w opozycji wielokrotnie mówiliśmy o potrzebie wprowadzenia takiego rozwiązania. Reakcji nie było, a słyszeliśmy wręcz, że taki budżet… nie istnieje. Dlatego wprowadzenie takiego “nowatorskiego” rozwiązania postawiliśmy za jeden z podstawowych punktów naszego programu wyborczego. W tym roku radni otrzymali projekt budżetu opracowany wg. nowych standardów. W takiej formie umożliwi radnym merytoryczną pracę i mam nadzieję, że dzięki temu wypracujemy wspólnie jego ostateczny kształt. Myślę, że jest to projekt znacznie bardziej przejrzysty i czytelny także dla wszystkich mieszkańców.

Zobacz projekt budżetu na 2016 roku

← Powrót

Komentarze



Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piekarzanin
Piekarzanin
10 lat temu

A mój głos dostanięcie, bo wolę Sławę niż dyktatora!!!
A dzieci nie wykorzystujące na kogo głosować na kogo nie!!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Z Kalim było tak samo,

żle się dzieje
żle się dzieje
10 lat temu

jak to się sprawdza punkt widzenia zależy do punktu siedzenia zawsze było tak SK stawia na MDK- TS teraz jest dokładnie tak samo tylko obstawiający się zmienił i stawiający KT-MM. Mojego głosu już nie dostaniecie

Odpowiedzialny ojciec
Odpowiedzialny ojciec
10 lat temu

Zatem można prosić i pisać a władza nie zrobi NIC!

Gratuluję

Odpowiedzialna Mama
Odpowiedzialna Mama
10 lat temu

Moje dziecko w podstawówce też chodzi do klasy 34 osobowej.

Odpowiedzialny ojciec
Odpowiedzialny ojciec
10 lat temu

Panie Prezydencie Turzański
czy Pan wie, że w klasie mojego syna (gimnazjum) są łącznie 34 osoby. Tak mają wyglądać oszczędności? Szkoda, że na Was głosowałem.

Nie zrobiliście przez rok niczego sensownego w oświacie. Czy nasze dzieci nie są mieszkańcami Piekar?

Jak ma wyglądać edukacja – tak? To nieporozumienie!

PIS
PIS
10 lat temu

Gimnazja idą do likwidacji i będzie po problemie!

J.
J.
10 lat temu
Reply to  PIS

A to akurat jest bardzo kiepski pomysł. Pomijając ogromne koszta ponownego wprowadzania systemu ośmioletniego, spowoduje to, że dzieciaki będą pozbawione możliwości nabycia jednej z najważniejszej umiejętności: odnalezienia się w nowej grupie osób oraz radzenia sobie w innym środowisku, ogółem w świecie, co jest dzisiaj o wiele cenniejsze, niż masa, nie czarujmy się, zupełnie nieprzydatnych bzdur, które wkłada się dzieciakom do głowy przez 12 lat edukacji. Już pomijam fakt, że ostatnie badania IBE wykazały, że to podstawówki są o wiele bardziej patologiczne i pełne przemocy, niż gimnazja (co pokrywa się z doświadczeniem).
Osobiście byłbym zwolennikiem systemu 4-4-4, który pozwoliłby jednak na efektywniejsze przyswojenie materiału, a także lepsze poznanie nauczyciela z uczniem oraz zintegrowania ucznia ze środowiskiem szkolnym na poszczególnych etapach, niwelując zarazem szkodliwy i patologiczny wpływ jednego z rodzajów szkół (lepiej spędzić 4 lata w patologicznej podstawówce, a następnie bardzo udane 8 w szkole gimnazjalnej i średniej, niżeli 8 w będącej koszmarem szkole podstawowej i 4 – czy właściwie, biorąc pod uwagę maturę 3,5 – w rewelacyjnej szkole średniej), nie pozbawiając go równocześnie możliwości nabycia ważnych umiejętności społecznych.

;-)
;-)
10 lat temu
Reply to  PIS

Do Katolickiego Gimnazjum trzeba było posłać dziecko.
W klasie jest przewodniczący sekretarz skarbnik i wakat na stanowisku zastępcy przewodniczącego bo tylko 3 uczniów

ja
ja
10 lat temu

dlaczego w szkole bez warunków sportowych tworzy się klasę sportową znowu jakiś znajomy tak było za SK

pozdrowienia dla Andy
pozdrowienia dla Andy
10 lat temu

Ale załatwili Andę przed wyborami to był ich najlepszy DOM KULTURY W MIEŚCIE!!! a teraz najgorszy .pozdrowienia dla pracowników jesteście najlepsi 🙂

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Panie Prezydencie bardzo dobrze, że ma Pan czas na czytanie bloga, na blogu można pytać, napisać swoje zdanie, czasem skrytykować, pochwalić, nic o Nas bez Nas, i duża liczba mieszkańców jest zadowolonych z tej formy konsultacji z władzą, a i władza na tym zyskuje bo Was cenią. Pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Budżet to ciężka sprawa, od lat śledzę ile z budżetu dostaje biblioteka i domy kultury, MDK zawsze był na pudle,jestem zaskoczony, gdyż teraz też jest na pudle, przecież obiecywaliście, że będzie inaczej, na razie ściśle patrząc na kolumny cyferek wychodzi , że w budżecie jest od nowa po staremu …………………

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Od lat obserwuję jak władza dzieliła kasę na kulturę, zawsze MDK był na pudle, teraz też, przecież miało być inaczej, tak obiecywaliście przed wyborami, mam nadzieję, że Pan Przewodniczący spojrzy okiem ekonomisty na projekt budżetu, żeby w 2016r nie wyszło od nowa po staremu albo gorzej.

czytelniczka
czytelniczka
10 lat temu

Panie Prezydencie, z tego bloga robi się powoli skrzynka zapytań, uwag, pochwał i pretensji do Pana, nie jako KT, ale Wiceprezydenta. To zrozumiałe, ale czy nie czas w takim razie na uruchomienie jakiejś “skrzynki uwag i wniosków” na stronie UM?
Bo zaczynają się dziać dziwne rzeczy (pytania zupełnie nie na temat wątku) i trochę zaczyna Pana blog przypominać bigos :]

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Zapytać łatwo, ale o odpowiedź trudno.

ciekawe dlaczego?
ciekawe dlaczego?
10 lat temu

Ciekawy podział na kulturę! Najprężniej działająca placówka kultury w mieście na ostatnim miejscu. Różnica pomiędzy Andą i MDK – porażająca, a już to że mają gorzej niż Dzielnicowy – śmieszne! Na co ta celówka 5 tys?

jo
jo
10 lat temu

Faktycznie-po sprawdzeniu szok ! a myślałem że poprzedni prezydent nie sprzyjał działalności pana Piotra ale widzę że obecna władza nie jest wiele lepsza.jedyny dom kultury w Piekarach który może się poszczycić wieloma koncertami na skalę krajową z wieloma gwiazdami muzyki rock-blues reklamowanymi w wielu pismach muzycznych zostaje zignorowany.Panie prezydencie proszę docenić pracę faceta z pasją muzyczną-którą propaguje w Piekarach od wielu lat i apeluję o wykorzystanie wiedzy i znajomości rynku muzycznego pana Piotra !proszę o pomoc dla domu kultury Andaluzja a nie rzucanie kłód .chciałbym nadmienić iż nie jest to żadna prywata z mojej strony-jestem stałym bywalcem koncertów od wielu lat i mam nadzieję jeszcze kilka imprez na andaluzji zaliczyć,chyba że w końcu inne miasto skorzysta z usług pasjonata-profesjonalisty

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Dzielnicowy to dwa domy kultury, a nie jeden. Dwa budynki.

kurde kultura
kurde kultura
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dwa budynki ,ktorych laczna kubatura (powierzchnia np.do ogrzania )jest mniejsza niz O.K. Andaluzja.Koszty utrzymania np.MDK sa podobne do O.K.Andaluzja (RADIO to juz inna nieporownywalna do domow kultury instytucja z duzo wiekszymi mozliwosciami pozyskiwania dochodow z reklam….Z kad wiec takie roznice w budzetowaniu placowek…Przeciez mialo byc nareszcie NORMALNIE!a jest jak zwykle….Zaloga Andaluzji sobie zarobi …bo pokazali ‘ze potrafia…obslugiwac wedke,.a tym drugim trza dac smazona rybe….

marek zaręba
marek zaręba
10 lat temu
Reply to  kurde kultura

A w dzielnicowym czekają na smażoną ? No nie wiem. Bywam tam od pewnego czasu i mam trochę inne zdanie. Mogę ? Tam się dwoją i troją żeby ogarnąć dwa budynki i kilkanaście imprez w miesiącu, a środowisko wiadomo jakie jest.

anonim
anonim
10 lat temu
Reply to  marek zaręba

Co masz do środowiska w brzezinach ?
Jak robią w domu kultury porządne imprezy to trzeba na nie chodzić a nie czepiać się środowiska.

imprezowiczka
imprezowiczka
10 lat temu
Reply to  anonim

A propos brzezin. Mieszkańcy już zaczynają się cieszyć z nowo powstającego placu zabaw na Roździeńskiego. Wprawdzie miał być gotowy do końca października, a tu taka niespodzianka na zimę. Na huśtawkach ulepimy bałwanki a na zjeżdżalni zrobimy tor bobslejowy !!!! I już w Piekarach mamy pomysł na olimpiadę.

OBSERwator23
10 lat temu

Różnica wysokości dotacji do OK Andaluzja i MDK jest odwrotnie proporcjonalna to tego ile robi Andaluzja, a ile MDK choćby w zakresie promocji naszego miasta. Odejmując dotację do radia, na MDK przypada 1,5 mln zł, a na Andaluzję zaledwie 0,7 mln zł. Prawdopodobnie w dotacji do MDK zawiera się również utrzymanie DK w Kozłowej Górze. Nawet jeśli, to moim zdaniem i tak Andaluzja ma zdecydowanie za małą dotację jak na tak prężnie i sprawnie działający ośrodek kultury.

ciekawe dlaczego?
ciekawe dlaczego?
10 lat temu

Rozumiem Panie Prezydencie, że inwestycje w Andzie w 2016 to po pierwsze klimatyzacja na sali widowiskowej oraz krzesła i stoły. To żenujące, że w dzisiejszych czasach taka prężna placówka ma tak średniowieczne wyposażenie!

OBSERwator23
10 lat temu

Klimatyzacja w Andaluzji przecież jest. 😉 Zrobiono ją w poprzedniej kadencji. A kto był pomysłodawcą wszyscy wiemy. 🙂

gorko mi, gorko
gorko mi, gorko
10 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Jaka klimatyzacja??? Dwa wentylatory na ścianach!!!! Na koncercie RPWL we wrześniu tylko cud nas uratował przed masowym uduszeniem!!! Na zabawach to podobno dopiero jest jazda 🙁

marek zaręba
marek zaręba
10 lat temu

Pewnie dostali na organizację Dożynek ? Aaaaa to będą wypasione !!! Przecież obecni fachowcy w mieście wiedzą, ile co kosztuje. A co do “najprężniej działającej” to kogoś trochę poniosło.

Karolinka
Karolinka
10 lat temu

Witam. Mam pytanie, dlaczego nowe banery dot. terenów inwestycyjnych są tak mało czytelne? Białe napisy na bialym tle, a to wszystko na jakieś siatce. Gdzie reklama naszych terenów? Przecież to podstawa…nowe miejsca pracy, kasa dla gminu i rozwój….

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

DLACZEGO NIE SĄ WYDAWANE RESZTY ZA PARKOWANIE.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

jak nie jak tak ?

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dzisiaj pracownikowi który pilnuje parkingów nie wydano reszty bo go poprosiłem by za mnie zapłacił bo myślałem że ja nie potrawie go obsługiwać.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

pewnie awaria
serwis wezwą i tyle
parkomat jak każde urządzenie jest zawodny
to tylko sprzęt

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

To niech opłaty pobierają parkingowi będzie taniej

M.K.
M.K.
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nie płać. Strefa jest nielegalna. Nie spełnia wymogów formalnych określonych w rozporządzeniu.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Budżet 2015 r. –
Na bieżące funkcjonowanie Urzędu Miasta zaplanowano kwotę 15.258.653,-zł, w tym:
− wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń – 11.991.266,-zł,
− świadczenia na rzecz osób fizycznych – 38.000,-zł,
− remonty – 270.000,-zł.

Budżet 2016 r. –
Na bieżące funkcjonowanie Urzędu Miasta zaplanowano kwotę 15.628.069,-zł, w tym:
− wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń – 12.549.652,-zł,
− świadczenia na rzecz osób fizycznych – 44.000,-zł,
− remonty – 268.000,-zł.

Panie Turzański gdzie te oszczędności? 600 tys. rocznie na podwyżki i nowe etaty? Ładnie sobie pozwalacie. Tyle szumu było na początku Waszej kadencji o tym jacy to jesteście oszczędni. Afera o 50 zł miesięcznie na telewizję nc+, która była w UM, zbyt duże zużycie energii, wody etc. A teraz co? Podwyżki, nowe etaty, tyle że tym się w Przeglądzie Piekarskim, ani na blogu nie chwalicie 🙂

Anonim
Anonim
10 lat temu

NO i bardzo dziękujemy za wyjaśnienie, widać teraz że wzrost wynagrodzeń jest zasadny, bo to tylko przeniesienie wydatków z innego miejsca…
A efekty pracy nowej Władzy Miasta faktycznie widać i to gołym okiem- dziękujemy !!!

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Czyli zaprzecza Pan, że w tym roku urzędnicy otrzymali podwyżki? Z tymi efektami to bym nie był takim optymistą. Najlepszym przykładem na to jest słuchalność Radia Piekary, które pomimo poważnych inwestycji ledwo drgnęło w górę. Efekty są takie, że mamy w mieście podwyżki czynszów i opłat za wywóz śmieci, ale tego chyba w programie wyborczym nie było?

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

urzędnicy to jakieś psy że podwyżki nie dla nich ?
wreszcie ktoś nas docenił
niby mało ale wiemy ze się nie przelewa i doceniamy gest

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Czyli były podwyżki, dziękuję za informację. Nie chodzi o to, że podwyżki się nie należą, tylko o hipokryzję jaka między innymi zarzucał Panu Korfantemu Pan Krzysztof. Rok temu wielkie oszczędności, które były medialnie naglasniane, a o podwyżkach ani mru mru. Kolejne a sprawa, która miała przejść bez echa i tak pewnie będzie.

Daro
Daro
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

No o co ci chodzi anonim miał być zadaniowy i jest.
Zadanie zostało spełnione niema nc+ płatnej tv i prezydent pracuje a nie jak poprzedni sporty oglądał .

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Dobrze to czytam, że na KZK GOP będzie wydane 8 mln w 2016 ?