2013-10-27
Słów kilka od siebie
“Krzysztof, zazdroszczę ci Sławy”. To zdanie powiedział w czasie jubileuszu stu numerów Przeglądu Piekarskiego, ówczesny redaktor naczelny gazety Maciej Wąsowicz.
Wracam do tego, bo te krótkie słowa wiele o Sławie Umińskiej mówią. Bez Sławy nie byłoby między innymi Miss Piekar Śląskich, Piekarzanina Roku, projektu UMWETU, czy klubu radnych Krzysztofa Turzańskiego.
Jesteśmy ze Sławą zupełnie różni, a jednak świetnie się uzupełniamy. Zaskoczyło mnie to (różnice wydawały się zbyt duże), ale stanowimy doskonały zespół. Połączyła nas troska o nasze miasto. I chociaż podobno w polityce nie ma przyjaciół (tylko wspólne interesy), to chyba tym razem udało nam się przełamać tę zasadę. Jednak coś było w ironicznych słowach naszej przeciwniczki politycznej, która określiła Sławę słowami “przyjaciółka radna”.
Dlatego dziś cieszę się, że moja przyjaciółka Sława znalazła swoją drugą połówkę. Kogoś idealnie do niej dopasowanego (co nigdy nie jest łatwe). Cieszę się jej szczęściem i mam nadzieję, że tak już zostanie. Wszyscy życzymy młodej parze, żeby było jak w bajce: “i żyli długo i szczęśliwie”.
A problemów pewnie nie zabraknie. Już ktoś w komentarzach wspomniał o tym, że w “politycznym życiu” nie będzie łatwo. Działalność publiczna ma to do siebie, że dotyka ona życia prywatnego, wkracza w czas wolny i odciska swoje piętno na wszystkim co robimy. Trzeba mieć tego świadomość. Mąż Sławy, Marian – zdaje sobie z tego sprawę, ale teraz będzie musiał to przerobić w praktyce.
Na pocieszenie mogę wspomnieć, że w trudnych chwilach będzie mógł liczyć na solidne oparcie. Ja zawsze mogłem liczyć na wsparcie Sławy. Nawet kiedy to ja zawiodłem, czy popełniłem błąd. Nigdy niczego mi nie wypomniała, nigdy nie miała pretensji i zawsze wspólnie szukaliśmy rozwiązania problemu. Innymi słowy mówię Marianie, żebyś dbał o skarb, który znalazłeś.
W ten przydługi sposób składam nowożeńcom najlepsze życzenia. Abyście zgodnie, ramię przy ramieniu szli drogą prowadzącą przez życie, bez względu na to, jakby nie była wyboista. Osobiście mam nadzieję, że będzie to droga szczęśliwa. Najlepszego…


Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN