2024-09-08
Niewielkie, lecz potrzebne zmiany
ZGK remontuje kawałek chodnika prowadzący z Osiedla Wieczorka do Parku Międzyosiedlowego. Będzie znacznie równiej i co najważniejsze – w deszczowe dni przejście nie będzie zalewane. Prace powinny zakończyć się w najbliższych dniach.
Następnie zostanie naprawiony chodnik po zewnętrznej stronie pumptracku. Przy okazji powstaną także nowe miejsca parkingowe – równoległe do drogi (z płyt ażurowych, tak więc będą zielone).
Następnie ZGK prawdopodobnie zacznie prace na ulicy Ludygi. Wspólnie z ZGM chcemy rozpocząć porządkowanie przestrzeni osiedlowych szukając równowagi między terenami zielonymi a potrzebami parkingowymi mieszkańców. Zresztą ZGM już od jakiegoś czasu stopniowo poprawia infrastrukturę inwestując w utwardzenie terenu, miejsca parkingowe i nowe chodniki (niestety pracy i potrzeb jest ogromna ilość).
Tak więc małymi krokami do przodu. Razem zmieniamy Piekary Śląskie!
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN