2024-09-06
Wspólne działania z GDDKiA
Jesteśmy po ważnym spotkaniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Tematów było kilka i jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania problemów, z którymi borykamy się od lat.
Temat 1 – zalewanie Oświęcimskiej
Trwa projektowanie zarówno przebudowy piekarskiego odcinka Autostrady A1, który jak wszyscy wiemy jest mocno pofalowany – wymieniana będzie podbudowa i kładziona nowa nawierzchnia. W tym samym czasie projektujemy nowe odwodnienie i nową nawierzchnię ulicy Oświęcimskiej na odcinku “autostradowym”‘. To rozwiąże problem zalewania i nieprzejezdności tego odcinka pod wiaduktem.
Jest pełna zgodność co do zakresu prac i rozwiązań technicznych, do końca roku projekt powinien być gotowy. Miasto uzgodni wraz z GDDKiA zakresy odpowiedzialności i kosztów tej inwestycji, żeby wspólnie ostatecznie rozwiązać problem ciągnący się od lat.
Temat 2 – S11
Omówiliśmy także aktualne zaawansowanie prac na S11. Wciąż trwa procedura uzyskiwania decyzji środowiskowej, kończy się postępowanie na wyłonienie projektanta koncepcji, która uwzględni uwagi i potrzeby mieszkańców związane z węzłem S11 w Piekarach Śląskich. Na ostateczne propozycje rozwiązań musimy jeszcze poczekać.
Temat 3 – ścieżka rowerowa
Poruszyliśmy także kwestię przebiegu ścieżki rowerowej, której wykonanie wymaga zgody na wejście na tereny należące do GDDKiA – i był to najłatwiejszy z poruszanych tematów.
To taki rodzaj pracy, której z perspektywy mieszkańców nie widać. Niestety, zanim ruszy inwestycja – trzeba przebyć długą, często wyboistą drogę rozwiązywania problemów formalnych. Pracujemy każdego dnia, żeby w przyszłości zobaczyć efekty.
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
Czy ścieżka wzdłuż DK 94 od Bytomia do Siemianowic jest planowana ?
Jeżeli chodzi o punkt 3, to o jakim odcinku ścieżki rowerowej mowa (jaki przebieg planowany)?
granica Bytom – Kompleks sportowy