2024-10-14
Trudno się dzielić pozytywnymi emocjami…
W ramach akcji losowania dobrych myśli z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie AZS dzielili się swoimi pozytywnymi myślami i inspiracjami z mieszkańcami Piekar Śląskich. I chociaż wszystkich obdarzali uśmiechem, życzliwością i pozytywnym przesłaniem… nie zabrakło także zgrzytów. Niestety, potrafimy być wobec siebie naprawdę nieprzyjemni… nawet kiedy nie ma ku temu żadnego powodu…
Uczniowie zwracają uwagę, że ważne jest, aby dbać o nasze zdrowie psychiczne. Jak powiedział Leonardo da Vinci: “Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.”
Jaką złotą myśl wylosowałem ze słoika życzliwości?
“Weź kilka głębokich wdechów. Dziś wszystko pójdzie po Twojej myśli”
Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia oraz poprawa opieki medycznej nad osobami z zaburzeniami psychicznymi.
Czy w ogóle jest o czym rozmawiać? Zdecydowanie. Kiedy rozejrzymy się wokoło dostrzeżemy wiele negatywnych emocji, złości, niechęci. Złe emocje towarzyszą nam na każdym kroku. Jeszcze gorsza sytuacja jest w internecie, gdzie na każdym kroku – bez względu na temat – pojawia się coś negatywnego. Tak jakbyśmy lubili zupełnie bez powodu sprawiać innym przykrość. Dlaczego, skoro możemy zamiast psuć – poprawić innym nastrój?
Temat do dyskusji.
A ja dziękuję, za przemiłą wizytę – zrobiliście mi dzień. Możecie wierzyć lub nie, ale faktycznie wszystko poszło po mojej myśli. I do tego z uśmiechem. Dziękuję.
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN