KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2012-03-18

Akcja, która ma sens

Dwa lata temu Krzysztof Turzański wraz z Sławą Umińską zachęcał do wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej, w zeszłym roku ich drogi się rozeszły – Krzysztof Turzański namawiał do wspierania WTZ-ów, a Sława Umińska do pomocy małej Milenie..

– Łatwiej zdobyć pomoc dla konkretnej osoby, która ma swoją historię chwytającą za serce, niż na ogólny cel. Każdy, kto wziąłby na ręce Milenę nie potrafiłby przejść obok jej problemów obojętnie. A przecież przekazanie na pomoc dziewczynce z Piekar Śląskich części naszego podatku nic nie kosztuje – wyjaśnia Sława Umińska.

Takich historii jest oczywiście więcej. Możemy wybrać komu przekazać nasze pieniądze. Każdy wybór jest lepszy – od braku wyboru. My chcemy, żeby ta decyzja była świadoma.Piekarzanie na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego przekazali ponad pół miliona złotych!

Rekordzistką jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, do której z Piekar trafiło ponad 100 tys. zł oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum z  otrzymanymi od piekarzan prawie 50 tys. zł. Nieco mniej, ale to także znacząca kwota 15 140 zł trafiła na konto Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrówce. Ponad 10 tys. otrzymała Fundacja Paraplegii im. dr Janusza Daaba, niewiele mniejszymi kwotami wsparliśmy Caritas Archidiecezji Katowickiej i Fundację Caritas, Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM „SEZAM”, Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „PRZYJAZNA SZKOŁA”, Stowarzyszenie NFOZ w Katowicach, MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę i piekarskie Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk.

– Mam nadzieję, że w tym roku akcja “Zostaw 1% podatku w Piekarach Śląskich”, prowadzona w ramach projektu UMWETU przyniesie jeszcze lepsze efekty. Wielka w tym zasługa Macieja Czempiela, który bezpłatnie pomaga mieszkańcom w wypełnianiu PIT-ów. Dzięki tym uzupełniającym się działaniom więcej pieniędzy zostaje w naszym mieście – mówi Krzysztof Turzański.

Coraz więcej osób decyduje się przekazywć 1% podatku na cele społeczne. Coraz więcej mieszkańcow wybiera także nasze, piekarskie OPP.

– Pomagając wypełniać PIT-y tłumaczę o co chodzi w naszej akcji. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś odmówił przekazania podatku na OPP. Mieszkańcy dostają pełną listę piekarskich organizacji i chętnie dokonują wyboru, komu przekazać pieniądze. Niektórzy cieszą się, bo albo nie wiedzieli, że mogą przekazać pieniądze, albo że jest aż tyle możliwości – tłumaczy Maciej Czempiel.

Nasza akcja trwa. Do Państwa dyspozycji jest pełna lista piekarskich OPP. Natomiast każdy, kto potrzebuje pomocy w wypełnieniu PIT powienien zajrzeć do sklepu spożywczego przy ul. Wyszyńskiego 28. Maciej Czempiel pomoże uporać się z rozliczeniem za darmo. Do tej pory z jego pomocy skorzystało pół tysiąca osób.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments