KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2016-03-01

Jak baba z babą…-26 lutego 2016

„Baba z babą” to cukiernia-kawiarnia niedawno otwarta w Piekarach Śląskich. Ten niewielki ale bardzo przytulny lokal zachęca, żeby usiąść, wypić kawę i zjeść coś słodkiego. Wielki wpływ na panującą tu atmosferę ma właścicielka-Monika Molik. To właśnie ona była jednym z gości PFK. Nie przyszła z pustymi rękami lecz obładowana pysznym ciastem-sernikiem, jabłecznikiem, babeczkami z owocami, ciasteczkami różnego rodzaju i gatunku oraz doskonałym piecywem. Wszystkie te wspaniałości nie były oczywiście dekoracją lecz miały zachęcić panie do odwiedzenia “Baby…”. Co może lepiej zachęcić niż takie samkołyki? Odpowiedzią na pytanie czy smakowało były puste koszyczki i talerze 🙂

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Jagody Bielińskiej-Rus, która przedstawiła nową i atrakcyjną propozycję dla kobiet, grupę motywacyjną “Sto marzeń”. Inspiracją była m.in. chęć skomponowania grupki pań pragnących uprawiać nordic walking. Razem raźniej, można uczyć się od siebie wzajemnie, wspierać i motywować. Ale to tylko jedna z form aktywności i propozycji spędzania czasu wolnego. W planach są wycieczki, wspólne spotkania, a nawet…kino na obsasach czyli repertuar wybrany przez panie i dla pań w piekarskim kinie Zacisze.

Niespodzianką wieczoru była wizyta Krystyny Wróbel-burmistrz miasta Lędziny. Odwiedziła nas ubrana w piękny regionalny strój, przywiozła smaczny prezent i pozdrowienia od mieszkańców gminy. Jej pojawienie się wywołało burzę oklasków. Liczymy na to, że nie była to ostatnia wizyta w naszym mieście.

Prezentów tym razem było tak wiele, że loteria miała miejsce po każdym wystąpieniu naszych gości. Wśród nagród były wyroby z wikliny (gazetniki, buciki, obwarzanki, słoneczka, wazony), bony do sklepu KMS GANTOS, upominki od PFK i praktyczne przedmioty niezbędne m.in. w kuchni od firmy Tupperware.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments