KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2017-01-26

Metody walki z bólem-20 stycznia 2017

Nie zawsze do akcji powinien wkraczać lekarz. Czasem wystarczy dobry rehabilitant i współczesne wynalazki. Na Piekarskim Forum Kobiet wystąpił zespół z REHAFIT-Sabina Musialik, Patrycja Wloka i Maria Szablewska. Firma zajmuje się nie tylko rehabilitacją; w ofercie ma również fitness, odchudzanie, kosmetykę i fryzjerstwo. Styczniowe spotkanie było jednak zdominowane przez tematykę bólową. Panie miały okazję zapoznać się z informacjami dot. fali uderzeniowej-medycznego urządzenia nowej generacji do zwalczania bólu różnego pochodzenia i kinesiotapingu-metody plastrowania uśmierzającego ból. Goście nie ograniczyli się do teorii-odważne panie mogły wypróbować na własnej skórze dobroczynne działanie nowoczesnego sprzętu. Nie było forumowiczki, która nie wyszłaby zza parawanu bez uśmiechu. Nasz tryb życia-mało ruchu, godziny spędzane przed monitorem, nabyte nawyki powodują, że często nawet osoby przed 40 rokiem życia skarżą się na bóle pleców/kręgosłupa. Zabiegi są bezbolesne, a plastry estetyczne i nie wywołują podrażnień skóry.

 

Spotkanie wzbogacił również występ Jakuba Ledwonia, który z kolei opowiadał o zakwaszaniu organizmu i metodach jego oczyszczania m.in. produktami dr Petera Jentschura. Czynnikami wpływającymi na zakwaszenie organizmu są: spożywanie białych produktów (cukier, biała mąka, sól), stres, brak ruchu i ogólnie złe odżywianie. Nie bez znaczenia jest także zbyt intensywa aktywność fizyczna oraz palenie i używki. Kwasy i toksyny uszkadzają naczynia, tkanki, narządy i gruczoły, mięśnie, chrząstki, kości i skórę (także włosy). Także w tym przypadku nie skończyło się na teorii-panie miały okazję skosztować produktów odkwaszających-zielonej kawy, herbatki i kaszki. Jakub Ledwoń przekonywał, że należy przestrzegać żelanych zasad: unikać tego co szkodzi, jeść, pić i robić to, co pożyteczne oraz eliminować to, co szkodliwe. Proste?

 

Tak jak poprzednio, Anna Gałuszka reprezentująca Stomatologię Zdrowit Dąbrówka przypomniała paniom zasady właściwej pielegnacji zębów, zaprezentowała wachlarz zabiegów oferowanych przez firmę (m.in. możliwość piaskowania), a wszystko to w gabinetach przyjaznych pacjentowi i dobrze wyposażonych.

 

W finale rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Rehafit, Stomatologię Zdrowit Dąbrówka, KMS GANTOS i PFK. Kolejne spotkanie już 24 lutego. Zapraszam serdecznie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments