KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-03-29

Park Wodny – zjazd rurą

   Zawody rozegraliśmy na niebieskiej rurze – najdłuższej i najbardziej wymagającej. Technika zjazdu miała ogromne znaczenie. Na siedząco nie było najmniejszych szans na uzyskanie dobrych czasów. Tu trzeba było leżeć i to najlepiej napięty jak struna. Rury powinny dotykać jedynie łopatki i pięty.

   W rywalizacj wzięło udział ponad sto osób. Co ciekawe wśród nich pojawili się… dorośli. Wiek i doświadczenie niekoniecznie pomagały, bo najlepsze czasy uzyskiwały dzieciaki. Pierwsze miejsce z czasem 25 sekund i 97 setnych zajął Dawid Stefański, wyprzedzając Damiana Pawlika (26,93 sek.) i Wiktorię Bochenek (28,50 sek.). Dla pierwszej trójki przygotowaliśmy nagrody, oczywiście sportowe: okularki do pływania, piłkę, paletki do ping-ponga. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy!

   Zabawę zorganizowaliśmy w ramach projektu UMWETU, ale tym razem to już nie tylko Umińska, Wesołowski i Turzański. Do pomocy włączyli się Alfred Zienkiewicz (firma HEPI) oraz Piotr Harwig (firma LEVEL), którzy zapewnili transport dla całej grupy. Panowie pokryli koszty i do Tarnowskich Gór pojechaliśmy trzema busami. W technicznej obsłudze zawodów pomógł nam bytomski radny Mariusz Kurzątkowski, a obsługę fotograficzną i filmową zapewnili Łukasz Ściebiorowski i Marcin Strzelecki. Serdeczne podziękowania należą się również przychylnej nam obsłudze Parku Wodnego oraz ratownikom, a także paniom z ochronki, bez których nie poradzilibyśmy sobie z opanowaniem dzieciaków. Dzięki i… do następnego razu.

   A jak już jesteśmy w temacie “następnego razu” to kolejne wyjście do Parku Wodnego musi być… dłuższe. Tym razem spędziliśmy w nim dwie godziny, ale następnym razem chcielibyśmy zabrać dzieciaki na cały dzień!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments