KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-12-12

Piekarzanin Roku 2012

Kiedy w 2007 roku wymyśliłem nagrodę Piekarzanina Roku miałem jeden cel. Wyróżnić ludzi, którzy nie są wyróżniani. Podziękować pasjonatom, miłośnikom i społecznikom (w prawdziwym tego słowa znaczeniu), którzy pracują w Piekarach Śląskich.

Pierwszym naszym „odkryciem” byli: Katarzyna Mielnik, Sylwester Świetlik i Leon Wostal. W kolejnych latach wyróżnieni zostali: śp. Zdzisław Bogacki, Herbert Gawlik, Helena Warczok, Siostra Maria Goretti, śp. Ginter Kupka, Gabriela Kossakowska, Wociech Boryczka i Jerzy Komor.

Ostatnia nagroda została wręczona bez konkursu, czyli bez głosowania mieszkańców. Statuetki otrzymały dwie panie: Ewa Miodońska-Łukaszczyk i Mirella Migdalska, które uratowały dwunastoletnią dziewczynkę z rąk pedofila.

W tym roku symboliczną statuetkę przygotowaną przez piekarskie Warsztaty Terapii Zajęciowej przekazałem w ręce niezwykłego człowieka, którego podziwiam za ćwierć wieku pracy społecznej (niejednokrotnie niewdzięcznej), za wytrwałość, za konsekwencję i nienaganną postawę. Chciałbym móc kiedyś powiedzieć, że zrobiłem tyle co Wiesław Umiński.

Niczego nie robił dla poklasku, pod publiczkę, czy dla osobistego interesu. Pracował przez wiele lat ponieważ jest prawdziwym patriotą, także lokalnym. Jego doświadczenie życiowe, niewątpliwy autorytet i szacunek jakim się cieszy sprawiły, że Stowarzyszenie Komitet Obywatelski przetrwało ćwierć wieku, działając w Piekarach Śląskich 25 lat! To ewenement w skali kraju.

Tytuł Piekarzanina Roku Wiesław Umiński otrzymał za całokształt działalności. To taki nasz sposób, mieszkańców Piekar Śląskich, żeby powiedzieć Panu dziękuję. Dziękujemy serdecznie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments