KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-11-07

Podsumowanie akcji 2010

Już drugi raz zachęcaliśmy Państwa do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Szczególnie prosiliśmy o wsparcie organizacji działających na terenie Piekar lub na rzecz mieszkańców naszego miasta. Znamy już kwoty, jakie trafiły na konta OPP.

W całej Polsce 6 533 organizacji otrzymało ponad 400,2 mln zł. Piekarzanie przekazali na rzecz 514 organizacji kwotę 567 692,51 zł, o prawie 14% więcej niż w roku 2010 (w całym kraju wzrost był niższy, wyniósł niecałe 11%). Podobnie jak wszędzie rekordzistką jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, do której z Piekar trafiło ponad 100 tys. zł (w Polsce fundacja zebrała ponad 88 mln) oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum z otrzymanymi od piekarzan prawie 50 tys. zł. 15 140 zł trafiło na konto Warsztatów Terapii Zajęciowej na Dąbrówce. Ponad 10 tys. otrzymała Fundacja Paraplegii im. dr Janusza Daaba, niewiele mniejszymi kwotami wsparliśmy Caritas Archidiecezji Katowickiej i Fundację Caritas, Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM „SEZAM”, Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „PRZYJAZNA SZKOŁA”, Stowarzyszenie NFOZ w Katowicach, MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę i piekarskie Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk.

Do przeznaczania pieniędzy na konkretne cele zachęcali między innymi Sława Umińska, Krzysztof Turzański, Maciej Czempiel, ale te kwoty, na szlachetne cele, to wynik nie tylko naszej akcji. To przede wszystkim wspaniały gest mieszkańców Piekar. Dziękujemy w imieniu obdarowanych. Naszą akcję będziemy kontynuować w przyszłym roku. Będziemy dalej promować piekarskie i działające na rzecz piekarzan OPP, będziemy bezpłatnie pomagać Wam wypełniać PITy.

Maciej Czempiel
mbczempiel@piekary.net
tel. 501-453-942  

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments