KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2012-03-28

Rockowa sobota – finał bitwy

Koncert przeciągnął się, bo roztańczona młodzież nie chciała wypuścić zespołu ze sceny. Kolejne koncerty 19 maja i 22 września.

W przeciwieństwie do koncertów znanych zespołów – w OK Andaluzja było miejsce na zabawę z gośćmi. Nie raz osoby z publiczności były zapraszane na scenę, gdzie śpiewały z zespołem. Podczas występu zmieniali się gitarzyści, perkusiści, a nawet wokaliści. W jednym z kawałków podczas występu zespołu One Face na perkusji zagrały dwie osoby na raz.

– Nie wiem czy są to kapele, które mają szansę przebić się na szersze wody, ale z pewnością mogą bawić młodzież w naszym mieście. I powinny grać tak często jak to tylko możliwe – twierdzi Łukasz Ściebiorowski.

Przez salę OK Andaluzja przewijały się dziesiątki osób i chociaż łączna ich ilość była imponująca – tak naprawdę młodzież nie zapełniła sali.

– Moim zdaniem frekwencja była wysoka. Trzeba pamiętać, że to jednak zespoły garażowe. Widziałem nie jeden koncert poważnej kapeli w Krakowie, na który przychodziło znacznie mniej ludzi – przekonuje Tomasz Flodrowski.

Inna rzecz, że problemem jest niestabilnośćs amych zespołów. Ich składy, repertuar i nazwy zmieniają się jakw kalejdoskopie. „Mechanics” – zwycięzcy Muzycznej Bitwy rozpadli się jeszcze przed odebraniem nagrody. Koncert zespołu Explain był… ostatnim koncertem tej kapeli, bo właściwie muzycy rozeszli się już pod koniec minionego roku. Aż trudno nadążyć za zmianami.

– Muszę przyznać, że jest mi przykro, kiedy słucham, o rozpadzie zespołów, które chcemy promować i pokazywać „światu”. Z drugiej strony tak naprawdę nie o to chodzi. Najważniejsze, żeby młodzież mogła grać, rozwijać się i bawić. Szyld pod jakim to robią nie jest najważniejszy – uważa Krzysztof Turzański.

Impreza odbyła się bez zakłóceń.Właściwie z każdą chwilą nabierała większego tempa. Punktem kulminacyjnym był koncert zespołu One Face zwycięzcy Muzycznej Bitwy.

– Idziemy za ciosem i przygotowujemy kolejne koncerty w ramach muzycznej bitwy. Odbędą się 19 maja i 22 września. Już warto rezerwować sobie czas. Cieszy mnie także to, że miasto wyszło z letargu, dostrzegło mlodzieżowe zespoły i także szykuje dla nich szansę do pokazania swoich umiejętności. To pozytywne efekty Muzycznej Bitwy, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku – uważa Krzysztof Turzański.

Zadowolenia z koncertów nie kryli także uczestnicy zabawy i sami muzycy. Jedyne na co liczą, to więcej takich imprez. A my dziękujemy za pozytywne komentarze w necie. I do następnego razu.

 

Zdjęcia w pełnej rozdzielczości do pobrania:

ALCATRAZ

EXPLAIN

ONE FACE

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments