KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-03-29

STOP NOWOTWOROM!-20 marca 2009

W sposób niezwykle przystępny i obrazowy poruszyła zagadnienia związane z najczęściej występującymi nowotworami u kobiet. Przekonywała nas do regularnych badań profilaktycznych, które mogą uratować życie oraz że rak to nie wyrok. Rozprawiła się też z różnymi mitami dotyczącymi tej choroby oraz opisała czynniki biologiczne, mechaniczne i chemiczne przyczyniające się do powstawania raka. Aby każda z nas pamiętała, że rakowi nie wolno dawać szansy, Pani Katarzyna wręczyła każdej uczestniczce torbę z różnymi damskimi akcesoriami, na których widniały napisy np. “Zrób cytologię! Wybierz życie”. itp. Panie uczestniczące w spotkaniu miały niepowtarzalną okazję zadawać pytania i dzielić się wątpliwościami i lękami. Każda otrzymała wyczerpującą odpowiedź.
Kolejnym naszym gościem był Adam Albrewczyński dyrektor bytomskiej agencji Amplico AIG Life. Przekonywał, że postępujące skażenie środowiska, ciągły stres i szybkie tempo życia mają niszczycielski wpływ na nasze zdrowie. Choroby cywilizacyjne dotykają coraz większej liczby osób. Właściwa diagnoza to udany start w walce z chorobą. To wszystko wymaga jednak odpowiednich środków. Firma oferuje szybką pomoc – ubezpieczeniowy pakiet zdrowotny pomagający podjąć walkę z chorobą.
Na koniec Grażyna Frankowska przedstawicielka firmy AVON zaprezentowała gadżety z różową wstążką, z których dochód przeznaczony jest na szerzenie wiedzy na temat raka piersi. AVON prowadzi wielką kampanię życia już 10 lat; przekazał na realizację programów zdrowotnych ponad 10 mln zł. W finale miała miejsce oczywiście loteria nagród. Sponsorzy okazali się niezwykle hojni: firma Amplico AIG Life podarowała piękne kalendarze ścienne i organizery, firmy PARRS, ORIFLAME i AVON torby pełne kosmetyków, sklep KMS GANTOS bon na zakupy, a jedna z pań otrzymała szal jako upominek od PFK.
Mam nadzieję, że wszystkie panie zapamiętają jak ważna jest profilaktyka i zachęcą kolejne do regularnych badań. A ja serdecznie zapraszam na majowy pokaz mody wiosenno-letniej, którego organizatorką będzie Krystyna Musik z KMS GANTOS.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments