KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-05-02

Sztafeta do Rzymu

   Pierwszego dnia biegu uczestnicy pokonali łącznie 460 kilometrów. Najwytrwalsi pokonali 20 kilometrów (półmaraton) i zdecydowali się ten dystans pokonywać… każdego dnia. Po 20 kilometrów dziennie – łącznie 80 kilometrów w cztery dni pokonał między innymi policjant Rafał Jankowski.
   W biegu dla Papieża wystartowałem w grupie o wiele lepiej do takiego wyzwania przygotowanych biegaczy, którzy dali mi zdrowo “popalić”. Trasa biegu prowadziła od MOSiR-u, poprzez Kalwarię, do kościoła na Szarleju, następnie do kościoła na Józefce i z powrotem na MOSiR… 10 kilometrów (niektórzy twierdzą, że 11 kilometrów i 200 metrów). Moi partnerzy narzucili takie tempo, że w okolicy Józefki powłóczyłem już nogami… Grupę dogoniłem dopiero na finiszu – tuż przed metą. Biegliśmy ponad godzinę, ale do celu dotarliśmy razem. Dziękuję za wsparcie i dobry bieg. Bieg, którego konsekwencje odczułem boleśnie kolejnego dnia. Ale było warto.
   Łącznie biegacze i grupa nordic walking pokonali ponad 1800 kilometrów. Fiszowali 1 maja. Taki skromny, piekarski dodatek do uroczystości beatyfikacyjnych Papieża Jana Pawła II.
 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments