KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-03-29

Zakaz używania herbu

   Zbyt częste nadużywanie herbu może prowadzić do obniżenia jego znaczenia i wartości. Jego używanie jest zasadne jedynie w miejscach o szczególnym znaczeniu dla miasta oraz przy specjalnych okazjach takich jak uroczystość o dużym znaczeniu patriotycznym, historycznym i artystycznym.

   Naszym zdaniem projekt “kulturalne kibicowanie” spełnia wszystkie warunki. Jeśli kibice (a jest ich w Piekarach kilka tysięcy) chcą manifestować swój lokalny patriotyzm to dlaczego nie. Zupełnie nie zrozumiałe jest także dlaczego od razu uznajemy graffiti za “nieartystyczne”. Z naszej perspektywy to wydarzenie patriotyczne (lokalny patriotyzm), artystyczne (graffiti to także sztuka), a nawet można je uznać za historyczne, jeśli faktycznie kibice nie będą ich zamalowywać i bazgrać wulgaryzmów na murach.

   Ilość przeszkód, które napotykamy w czasie realizacji projektu “kulturalne kibicowanie” jest zadziwiająca. Zwłaszcza, że podobne projekty świetnie się sprawdziły w innych miastach. W przywoływanym dla przykładu Chorzowie akcja jest w całości finansowana przez Urząd. Jak widać spojrzenie na temat może być naprawdę różne. Nie zamykamy tematu. Legalne graffiti w takiej czy innej formie powstanie wiosną.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments