KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2012-11-06

Zapłacimy za parkowanie (ŚKUP)

Projekt już trafił pod obrady radnych i od razu wzbudził wiele kontrowersji. Co ciekawe linie podziałów bynajmniej nie przebiegają według podziałów klubowych. Co do jednego nie ma wątpliwości: za parkowanie w centrum Piekar Śląskich trzeba będzie zapłacić. Osobiście jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania, bo co to za strefa płatnego parkowania obejmująca dwie ulice na krzyż (Wyszyńskiego i Bytomską), a i tak w niepełnym zakresie. W efekcie samochody zastawią i tak już ciasne okoliczne uliczki. Brak zniżek dla mieszkańców kamienic spowoduje, że wielu osobom najzwyczajniej w świecie podwyższą się miesięczne koszty, a miejsc parkingowych i tak… nie przybędzie. Parkomaty nie rozwiążą też problemów samochodów dostawczych blokujących przejazd na głównych ulicach miasta. Innymi słowy warto się zastanowić czy naprawdę jest sens wprowadzania opłat.
Strefy płatnego parkowania wprowadzone w dużych miastach mają sens. Bytom, Chorzów, Katowice, Kraków. Strefy, a nie pojedyncze ulice. Z o wiele niższym abonamentem miesięcznym dla mieszkańców tych stres. Mniejsze miasta? Tarnowskie Góry uparcie odrzucają pomysł, stawiając raczej na zwiększanie ilości miejsc parkingowych. Co wy o tym sądzicie?

Poniżej link do kompletu dokumentów związanych z uchwałą, projekt uchwały oraz mapki obrazujące strefę płatnego parkowania:

Projekt uchwały w sprawie parkomatów
Bytomska przy Szpitalu Urazowym2

Bytomska przy Szpitalu Urazowym
Wyszyńskiego od Żwirki do Hadexu
Wyszyńskiego od Bytomskiej do Sienkiewicza
Bytomska – Londnera – Pod Lipami
bezNazwy1
bezNazwy2
bezNazwy3

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Po co MDK taki duży parking?

Mietek
Mietek
10 lat temu

Oczywiście o osobach niepełnosprawnych zapomniano. Znów Piekary będą ewenementem na skalę kraju. Pogratulować autorowi uchwały.
Druga sprawa – SPP przy Urazówce. Pytam się w jaki sposób mają tam auta parkować skoro chodnik nie ma odpowiedniej szerokości. Zaparkowanie auta na chodniku, na obszarze SPP spowoduje że nie będzie ustawowego 1,5 m wolnego chodnika dla pieszych. Czyli tworzy się prawo (obowiązek) który jednocześnie jest sprzeczny z innym prawem (ustawą).
Do tego konsultacje społeczne które trwały całe DWA dni !!! Kpina.
ps. podlinkowany tekst uchwały obecnie (17.11.12) jest już nieaktualny