KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-02-28

Jeszcze o "szybkiej" kolei

Szybkiej kolei raczej nie szybko nie będzie. Jak wygląda na nowo rozpoczęta walka o przebieg linii? Tarnowskie Góry promują “limuzynę na szynach”. Gorąca dyskusja medialna trwa. Kto będzie w niej skuteczniejszy, na czym polegają te wszystkie “zabiegi” oceńcie Państwo sami. Poniżej kilka linków w temacie, także do Twoich Piekar, w których znajdziecie Państwo felieton prezydenta Stanisława Korfantego.

Apel burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha

Audycja radiowa w temacie przebiegu linii

Twoje Piekary – felieton prezydenta Korfantego

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,94901,13475504,Nowy_pomysl_na_kolej_do_Pyrzowic__Podroz_ma_byc_jeszcze.html
O jakim kompromisie on mówi ?. Tutaj jest pole dla dwóch opcji albo jedna trasa albo druga niech nie nazywa tych swoich szalonych pomysłów kompromisem.

Kalikles
Kalikles
9 lat temu

Korfanty w naszym regionie nic nie znaczy. Nikt z nim się nie liczy. Jako podrzędny polityk nie ma żadnej siły przebicia. Teraz się żali na łamach piekarskiego gniota, że on chciał dobrze, ale to “inni” są źli i to przez “nich” Piekary nie będą miały szybkiej kolei. Żałosne. Mały, zakompleksiony człowieczek, rodem z Dąbrówki.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Tarnowskie Góry rozpoczęły promocyjny bieg do koleji z Pyrzowic, nowy dworzec autobusowy PKM jest dla nich atutem i radością, ale Piekary również mają swoje atuty do wykorzystania, jeszcze dużo można ………

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Nie wiem jak ty, ale ja nie lubie rozmawiac z ludzmi, ktorzy sa przekonani o swojej nieomylnosci, więc on znaczy tyle ile sobą prezentuje.

Anonim
Anonim
9 lat temu

Panie Krzysztofie, za kim obstawiasz? Które rozwiązanie popierasz?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Jakby to był normalny region to byłby wariant i z Tarnowskich Gór i ten planowany, ale my mieszkamy w regionie, że wstyd i gańba przyznać się do lotniska. Regularnie sąsiedzi z Ukrainy studiując w Warszawie korzystają z Pyrzowic, bo tylko stąd lata Wizzair do Kijowa. Na ich nieszczęście. Przyjeżdżają Polskim Busem do Katowic i error. Jak tu się dostać na lotnisko, najlepiej tanio ?. Ja się pytam jak długo komunikacją autobusową i kolejową w tym regionie będą zajmowały się półgłówki ?.