KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-02-21

Przychodnię wyburzyli a osiedle samo się wali

Osiedle Wieczorka, ul. Armii Krajowej 9. Napis “uwaga spadający tynk” już nie wystarczy (choć gratuluję pomysłu). Zmian na lepsze nie widać, a mieszkańcy alarmują – tutaj może dojść do tragedii. Niedawno zawalił się fragment drewnianego rusztowania i na szczęście nie spadł nikomu na głowę. Z niezbędnymi naprawami nie można już dłużej czekać. Będę z radnym Stanisławem Plajznerem interweniował w tej sprawie u prezydenta.

DSC_6268DSCF5448[1]DSCF5445[1]

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Suda
9 lat temu

Często odwiedzam stare osiedle, pracuję tam jako listonosz i niestety to prawda. Spadających tynki, wyrwane barierki i poręcze, a klatki schodowe nieraz wyglądają tragicznie – np. Andersa 1, wspomniana Armii Krajowej 9 też straszy swoim wyglądem, że o wszędobylskich gołębiach nie wspomnę. Żal patrzeć…..

zniesmaczony
zniesmaczony
9 lat temu

Grunt że na Dąbrówce remontują fragment drogi co miesiąc 😉

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  zniesmaczony

np gdzie ? wymien te fragmenty z ostatniego czasu , dalej, dasz radę 🙂

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Akcja zieleń – na to leci kasa. Więcej drzewek ….. ba mamy ich jak na lekarstwo !!! Tak Miasto i ZGM szasta pieniędzmi !!! Szwagier zgłosił, że balkon się sypie pół roku temu to pani powiedziała że chodnik jest dalej a pod balkonem nikt nie chodzi – odechciewa się. A pracownicy ZGM tak se dzielą robotę, że to co można zrobić w 2 godz. robią 8 godz.. Niech nikt nie ma pretensji że chce by ktoś zapierniczał ale czasy komuny i słynnego przysłowia się skończyły. Czy się stoi czy się leży ….

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Osiedle wygląda jak opuszczony budynek, brak remontów, na dodatek plac przy poczcie straszy

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

żal patrzeć jak niszczeje Osiedle, Stare i Nowe, bloki się sypią, dziury na chodnikach i krzywe chodniki to krajobraz od lat taki sam, mam nadzieję, że wszyscy ze Starego i Nowego teraz pójdą na wybory, bo tak nie może być, żeby wszystko na Osiedlu się sypało, kominy się walą, drzwi nie zamykają, ogólnie brak słow !

Anonim
Anonim
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

I to oczywiście wina Korfantego. Pewnie to on narobił długi w czynszach i zdewastował klatki schodowe, drzwi, pomagowal grafiti i zniszczył chodniki. Oczywiście prezydent Turzański zakasa rękawy i codzienną szychtę rozpocznie od własnoręcznego otynkowania jednego blogu a później sru do urzędu.

Mam wrażenie że niektórym internet odebrał zdrowy rozsądek. Osiedle to gigantyczne potrzeby finansowe i nie można zrobić wszystkiego od razu. Wystarczy popatrzeć jak zaniedbane są niektóre prywatne domy gdzie koszty remontu są niższe i dopiero wtedy porównać do kosztów na osiedlach. A podobno wielu nie płaci czynszu.

am haarec
am haarec
9 lat temu

Powinni przy dworcu autobusowym postawić tablicę Skansen:Stare Osiedle-obiekty muzealne,nie dotykać, mogą się rozsypać.Poruszanie się na terenie skansenu na własną odpowiedzialność-grozi śmiercią lub kalectwem.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Dobry gospodarz…

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

a to wina Prazydenta że bloki niszczeja i chodniki krzywe ?
jak cos nie jest wlasnoscia Gminy to nie mozna remontowac,
kazdy chyba minimalnie inteligentniejszy od świstaka to wie
jak widac tutaj dysputa żyje swoim zyciem
śmiechu z was co niemiara 😉
do ZARZĄDCY idzcie a nie tu płakać.

-zgm
-zgm
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Większością bloków na starym zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej jednostka organizacyjna Gminy Piekary Śl. a gminę jednoosobowo reprezentuje Prezydent.
Oczywiście że bez sensu obwiniać Prezydenta za nieodśnieżony dzisiaj chodnik czy dziurawy dach, ale jeżeli stan taki trwa latami to można obwiniać Prezydenta za tolerowanie tego.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

A co zarządca zrobi, jak WŁAŚCICIEL nie da kasy na remont?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

A ZGM to niby czyj jest, kubusia puchatka ?.

Jaca
Jaca
9 lat temu

Przecież te niszczejące bloki to własność gminy a Zarządcą jest ZGM, który jest uzależniony finansowo od UM.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Radny Plajzner wam pomoże, tylko on jak został radnym po paru miesiącach się wyprowadził z osiedla .

Anonim
Anonim
9 lat temu

Znakomite myślenie niech całe Piekary zrzucą się na remont osiedla. A kto zrzuci się na remont mojego domu? Gmina jest właścicielem bloków ale wynajmuje je najemcom i z ich czynszów ma remontować. Sprawdźcie najpierw ile wynosi zadłużenie lokatów a później szukajcie powodu stanu rzeczy. Wykupcie mieszkania i stwórzcie fundusz remontowy. Zobaczycie ile to kosztuje i co to oznacza użerać się z sąsiadem, który nie płaci. Zatrudnijcie jeszcze zarządcę! Łatwo jest pisać zza klawiatury. Nie uważam że ZGM jest bez jakiejkolwiek winy ale łatwo jest obrzucać błotem gdy nie ma się bladego pojęcia o kosztach utrzymania budynku. Ja wiem ile kosztuje dom a blok to X razy więcej!

obserwator23
obserwator23
9 lat temu
Reply to  Anonim

Skoro ZGM jest gospodarzem i podlega Gminie czyli Korfantemu wszystko jasne. Są trudne czasy, na nic nie ma pieniędzy a co było jak Turzański wystąpił z propozycją uchwały o ograniczeniu diet radnych i pensji prezydenta? Może coś by sie z tych oszczędności uzbierało i jakąś jedną klatkę pomalowało…..potem drugą….A może czyn społeczny jak za Edwarda?

Anonim
Anonim
9 lat temu
Reply to  obserwator23

Są inne pilniejsze potrzeby niż remont klatki która szybko zostanie zniszczona. Oczywiście nie jest regułą że wszędzie niszczą ale może właśnie czyn społeczny jest jakimś rozwiązaniem? Koszt farby fasadowej 50zł za każde piętro. Podzielić na trzy mieszkania wyjdzie 17 zł. O własne i zrobione własnymi siłami dba się bardziej. U mojej mamy mieszkańcy sami wymalowali klatkę i teraz każdy pilnuje żeby było czysto i drzwi były zamknięte dla obcych. Niech Turzański przekona się jak jest na 1000-leciu w Bytomiu.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

No już to widzę jak Stakor maluje w czynie społecznym :].

nn
nn
9 lat temu

A może wesprze nas na Straym MOPR z inicjatywa Przywrócić wartości i będzie tak jak na Londnera, że ludzie z Londnera mieli malować i remontowac swoje slamsy, MOPR miał uich aktywizować, a wszystko robili ludzie – pracownicy ZGM-u. A kto dostał pochwaly no Jasnie panujący że trakiego wybrał dyrektora kt,óry potrafił azakrywizowac plebs. Propaganda sukcesu. Jest poprostu super. Dobrych wspólpracowników wybrał sobie Prezydent. Zapraocwali na to aby kryć ich przekręty.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Dyrektora ZGM zatrudnia prezydent, chodniki nie są prywatne, kto teraz jest zarządcą odpowiedzialnym za stan Osiedla, za plac na Starym Osiedlu przy poczcie, po którym chodzenie jest sztuką, dawnje odpowiadało miasto za Osiedle,

megi
megi
9 lat temu

mam pomysł… myślę, że jest godny wykorzystania. Skoro mamy tych co nie płacą a zgm da farbę to niech ludzie pomalują klatkę i w ten sposób odpracują swoje zaległości czynszowe