KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-31

Dyktator rzuca ochłapy

Tiopental Veritaserum
„Dyktator 7 wysp archipelagu Pieśla” – odcinek 33 (posłuchaj mp3)

Tomcis stanął przed obliczem Stakora. To była pierwsza od wielu miesięcy audiencja przed obliczem najwyższego władcy. Ten niewątpliwy zaszczyt zapewnił mu pomysł. Bynajmniej nie własny, ale… zawsze jakiś pomysł.
– Słucham – dyktator przyjął rajcę chłodno i wyniośle.
Tomcis był starym wyjadaczem, więc nie dał się zbić z tonu. Niezrażony wyłuszczył założenia projektu.
– Od lat nasz wspólny wróg – szepnął poufale rajca – Krztur staje w imieniu mieszkańców archipelagu. Ta jego działalność staje się niebezpieczna. Trzeba to przerwać.
Stakor okazał cień zainteresowania. Nie drgnął mu nawet jeden mięsień na twarzy, ale w oczach pojawił się drapieżny błysk.
– Ostatnio opozycjoniści domagają się konsultowania projektów, rzućmy więc ludziom trochę złota z łaski dyktatora i Wielkiej Rady, żeby zamknąć im usta. I pozwalając je wydać ludowi prostemu według własnego uznania – kontynuował Tomcis – oczywiście… na drobne rzeczy.
– Drobne? – zapytał Stakor.
Rajca radośnie kiwnął głową.
– Ludzie, odpowiednio nastawieni oczywiście, z tych pieniędzy pomnik dyktatorowi postawią, kwiaty zasadzą, z których później płatki będą zrywać i swojemu władcy miłościwemu pod nogi rzucać….
Na twarzy dyktatora pojawił się szeroki uśmiech.
– Róże… lubię herbaciane róże – westchnął cicho.
– Ludzie będą je sadzić – zapewnił gorliwie Tomcis.

c.d.n.

* Opowiadanie fikcyjne, ewentualne podobieństwo do osób i zdarzeń faktycznych jest przypadkowe.

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Pan skuteczny oczywiście zamienił tereny z Radzionkowem hehehehehehehehe

dalbert
dalbert
10 lat temu

Dziś Pan Korfanty ogłosił w radiu Piekary , że będą pieniądze na zagospodarowanie kopca z funduszy UE , i że w przyszłym roku będzie owa inwestycja zrealizowana.
Czy można gdzieś znaleźć jakieś wizualizacje, albo projekt tego co przy kopcu będzie zrobione?
W przyszłym roku zakończy się także modernizacja Księżej Góry, i powstanie ogród botaniczny , ma być także zrobiona okrawężnikowana ścieżka o szerokości 3m ,prawdopodobnie z tłucznia, i oświetlona , aż do granicy z Piekarami.
Może by tak Piekary, po zagospodarowaniu kopca, zechciały wybudować ścieżkę po swojej stronie? ,i połączyć kopiec z Księżą Górą ?
Fajnie by było , gdyby oba te rekreacyjne tereny połączyła ścieżka, i gdybyśmy mogli na rowerach , między tymi miejscami spokojnie przejechać.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

w TV Silesia non stop o Piekaraci i stale o tym samym.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Tak jak te murale .Na oś.Wieczorka zakryto dziury i tylko ktoś co trybi wie o co chodzi !!!! to samo jest teraz Marcin nie daj,się wrobić , on ci nic nie da nie znasz go tak jak ja -Olej go i jego świtę ,Babcia była inna -mocna miała swoje ja i to jej dało sukces !!!!!!!Pamiętaj obcje się zmieniają tylko pionki pozostają .

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

dobreeee !