KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-31

Nojbarzyj ślunskie miasto

Nie wiem, czy jus do wos dotarła ta wesoło nowina, że GUS łogłosił szczegółowe wyniki spisu powszechnygo. Po prowdzie nieskoro, ale lepiej nieskoro jak wcale. Z tych wyników wyszło, że nojbarzyj ślunskim miastym na cołkim świecie jest miasto na prawach powiatu, kere sie mianuje Piekary Ślunskie! Aż 36,5 %, czyli 21 147 piekarzan (w tym i jo) twierdzi, że som richtig Ślunzokami (http://autonomia.pl/n/Slazacy-w-powiatach-Slazacy-na-gornym-Slasku). Wyprzedziły nos ino powiaty ziemskie: rybnicki, mikołowski i bieruńsko-lędziński, także gańby nie ma. Za nami som zaś takie ślunskie tuzy jak Ruda, Chorzów abo Rybnik. Nic ino sie radować. Pyrsk ludkowie!

Tomasz Flodrowski

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
misiek
misiek
10 lat temu

Tomaszu Flodrowski, dziubasku przestań.

Majj
Majj
10 lat temu

Tu nie chodzi jedynie o autonomie.. chodzi o to że ludzie zaczynają pojmować jak ważne jest bycie Ślązakiem. Dzięki tym wszystkim akcjom człowiek przypomina się o wspaniałej godce śląskiej i tradycji, która pomału zaczęła zanikać.

Tomasz Flodrowski
Tomasz Flodrowski
10 lat temu
Reply to  Majj

Otóż to. Zapominając o tradycji i godce śląskiej stajemy się ubożsi. Przez lata wmawiano nam, że jest to powód do wstydu, a to tak naprawdę najcenniejsze, co mamy.

zniesmaczony
zniesmaczony
10 lat temu

I co by było z tej autonomii ? Jak sami nie umiemy sobie poradzić z naszymi kopalniami, Proszę was ludzie wiem, że może i taka moda, ale to jest śmieszne i pozbawione sensu, a gadka, że cały wongiel jedzie ino do warszawy to można włożyć między bajki, albo dawne czasy, bez Polski jako jedności ( jakkolwiek to buńczucznie brzmi) Śląsk sobie nie poradzi więc wyluzujcie i weźcie się za nasz kraj ( pewnie to za dużo) a jak nie to przynajmniej za nasze miasto bo i to nam nie wychodzi obecnie więc “bjacz plis” te myśli o autonomii

Tomasz Flodrowski
Tomasz Flodrowski
10 lat temu
Reply to  zniesmaczony

Czytam swój wpis kolejny raz i dalej nie mogę znaleźć jakiegokolwiek fragmentu o autonomii, więc nie wiem skąd te przemyślenia. Deklaracja narodowości śląskiej a idea autonomii to dwie różne rzeczy. Ktoś może czuć się Polakiem i popierać autonomię dla regionu (jak i pozostałych regionów Polski) i vice versa – czuć się Ślązakiem i być przeciw autonomii. Pierwsze słyszę, żeby ktoś chciał Śląsk od Polski odrywać. Idea autonomii forsowana przez RAŚ jest raczej zbliżona do systemu niemieckich landów, które funkcjonują z powodzeniem od lat. Nie zauważyłem, żeby państwo niemieckie było z tego tytułu upośledzone, wręcz przeciwnie.