KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-11

Jak zrobić fajny korek?

Takie rzeczy tylko w naszym kraju. Związek z Piekarami sprawa ma o tyle, że rzecz się dzieje na granicy naszego miasta. Godziny szczytu, upał, kolejka samochodów i niepotrzebny ładunek złości. Najdogodniejszy moment na prace drogowe na drodze krajowej. Prace niecierpiące zwłoki oczywiście…

 

Zdjęcie0569Zdjęcie0571 Zdjęcie0572

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
9 lat temu

No ja też stałem w tym koreczku i się smażyłem. Ale to jest Polska właśnie, nie ma to jak w godzinach powrotu z pracy malować pasy.

Tom
Tom
9 lat temu

a tak na marginesie to jeden z kierowców był bardzo niecierpliwy i zawrócił przejeżdżając przez pas zieleni a tu z zza zakrętu straż miejska bytomska , oczywiście zjazd na pobocze i oprócz nerwów gość popłynął na parę złotych.

ayk
ayk
9 lat temu

Krzychu to nie jest “droga krajowa” tylko droga wojewódzka. DW911. Zarówno w Bytomiu jak i Piekarach, aż do samego ronda w Świerklańcu ma ona status drogi wojewódzkiej. Proszę nie mylić tego. Jedyną drogą krajową jest DK94 czyli Harcerska i ks. Frenzla.
Po drugie czy Ty bądź Twój klub mogli by podjąć działania mające na celu prawne określenie jej nazwy bo DW911 w Piekarach formalnie nie ma nazwy. Nie ma uchwały która określała by jej nazwę jako “Obwodnica”, “Obwodowa” czy też “Obwodnica Zachodnia”. Wprawdzie na drodze są stosowne tabliczki, wszelka dokumentacja czy to techniczna czy też projektowa również wymienia jedną z w/w nazw niemniej formalnie nigdy nie zostało to uregulowane stosowną uchwałą.

Maciej Ziaja
Maciej Ziaja
9 lat temu

Pamiętam jak kilka lat temu kiedy pracowałem dla TVP odbywał się remont ulicy Telewizyjnej w Katowicach. Ekipa remontowa przyjechała około godziny 23:00. Na początek szła maszyna do zdejmowania asfaltu, za nią ciężarówki na które ten asfalt byl wrzucany, zaraz za “wanną” jechała zamiatarka, za nią maszyna rozkładająca podkład i później wylewka asfaltu… całość zajęła jedną noc na odcinku ponad 500m włącznie z malowaniem pasów. Da się ? Oczywiście że tak – wszystko zależy od tego jaka firma wykonuje dane prace.

Maciej Ziaja
Maciej Ziaja
9 lat temu

Tak na marginesie – też w tym korku stałem w SPI

Honda Hornet
Honda Hornet
9 lat temu

Se kup motor krasnalku to korki miniesz.