KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-10

O hipokryzji i moralności Kalego

…czyli  wystąpienie radnej Sławy Umińskiej skierowane wprost do prezydenta Stanisława Korfantego. To kilka zdań o to, jak zamiast troszczyć się o miasto, prezydent wraz ze swoimi radnymi zatroszczyli się o swoje stanowiska i diety. Jeszcze dziś nagranie z sesji Rady Miasta na moim blogu. Uprzedzając fakty dodam, że po wystąpieniu radnej prezydent nie miał nic do powiedzenia (bo cóż można powiedzieć?) i na dłuższy czas opuścił salę obrad.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
T-Bone
T-Bone
9 lat temu

Ok, zgoda – Prezydent i jego trupa nie są bez winy. Ale mam bardzo istotną prośbę – ciągle czytam u Ciebie, że wszystko jest źle i do bani, że na prawie każdym kroku jesteście sekowani itd. itp.

A ja chciałbym się dowiedzieć co w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrobiliście dla naszego miasta i jego mieszkańców. Jakie pomysły zrealizowaliście, co zorganizowaliście. Jak Wasze działania przełożyły się na sytuację miasta i jego postrzeganie na zewnątrz.
I nie pisz mi proszę o rozdawaniu flag, czy sprzątaniu krzaków, bo to może zrobić każdy, nie trzeba zasiadać w Radzie Miejskiej.

Anonim
Anonim
9 lat temu
Reply to  Krzychu

Ciągle słyszymy to samo “nakręciliśmy teledysk” “wypełniliśmy pity”. Nijak ma się to do setek łopat i ton piasku w błysku fleszy z poprzedniej kampanii. Wszystko przed nami i jeszcze się doczekamy indoktrynacji przed kolejnymi wyborami. Już niebawem ruszycie pełną parą i niestety sprawdzi się to, co pisało wielu – całe to UMWETU to była kiełbasa wyborcza.

Aha jeszcze jedno. Zadziwiające jest jak szybko wpisaliście sobie w osiągnięcia Biura Porad Obywatelskich.

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  T-Bone

Jak przytoczył radny Seweryn “Poznacie ich po owocach”. Rozumiem, że radnych poznamy po owocach pracy dla miasta i mieszkańców.
“Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień
wrzucone”. Rozumiem, że każdy radny, który nie spełnił obietnic wyborczych, jest przeciw mieszkańcom a nie z nimi, dba o własny interes a nie interes wspólnoty, będzie rozliczony i odpowiednio podsumowany przy najbliższych wyborach. Aby móc w pełni się wypowiedzieć na temat radnych należałoby od czasu do czasu poobserwować ich pracę na komisjach i sesjach jak radzi radna Umińska. Z moich obserwacji wynika, iż radni Klubu Turzańskiego dużo bardziej są zaangażowani w sprawy mieszkańców niż radni Naszych Piekar. “Poznacie ich po owocach” .

sumienie i prawda
sumienie i prawda
9 lat temu

Szanowny panie Krzysztofie Turzański

w dalszym ciągu nie doczekałem się dwóch informacji: kto został dyrektorem MSP nr 9 w Piekarach Śląskich?

– dlaczego nie wygrała żona niedorzecznika prasowego – Ola Madalińska w MG 2?
– ilu członków rodziny Madalińskich jest zatrudnionym w Powiatowym Urzędzie Pracy?
podpowiem 1 lub 2 osoby?

proszę o informacje, chcę głosować na Pana, ale jak słusznie mawiał generał ze straży pożarnej: ” Muszę mieć tę wiedzę.”
I powiem więcej – czekam z niecierpliwością….

Sława Umińska
Sława Umińska
9 lat temu

Nawiązując do pierwszego komentarza chciałabym jeszcze dodać, że działalność naszego klubu nie ogranicza się tylko do wystąpień podczas sesji czy komisji. Konsekwentnie, od początku kadencji rzetelnie staramy się wypełniać nasze obowiązki. Interpelacje, interwencje, projekty uchwał, liczne akcje w ramach UMWETU pozwalają na obiektywną ocenę klubu. Pisze Pan, że pewne rzeczy “może robić każdy”-może ale nie robi, oczywiście parę wyjątków udałoby się znaleźć. Wszystko wymaga czasu, zaangażowania, dobrej organizacji i przede wszystkim środków, które pochodzą m.in. z naszych diet. Startując w 2006 r. w wyborach samorządowych obiecałam stworzenie Piekarskiego Forum Kobiet-słowa dotrzymałam. PFK istnieje od 6 lat i proszę mi wierzyć wymaga to uporu, konsekwencji i wytrwałości. Nie poprosiłam miasta nawet o złotówkę, wszystko organizuję we własnym zakresie. Oczywiście, do tego nie trzeba być radną ale bycie nią otwiera wiele drzwi i wiele ułatwia w zakresie organizacyjno-technicznym. Zarówno ja, jak i moi koledzy podejmujemy także działania daleko wykraczające poza obowiązki radnych-staramy się pomóc mieszkańcom w sprawach związnych z ZUS, Sądem Pracy itp. Pomagamy np.pisać pisma, odwołania bo uważamy, że nie wolno odprawić w kwitkiem osoby, która z zaufaniem się do nas zwraca. Treść pism urzędowych jest często niezrozumiała, ludzie nie znają swoich praw i czują się zagubieni. Dla niektórych starszych, samotnych osób olbrzymią pomocą jest np. wysłanie listu ponieważ same mają trudności z poruszaniem się. Może to wydać się banalne ale taka jest codzienność mojego sprawowania mandatu. Inną sprawą jest, że to co było nowością i budziło wielkie uznanie w mojej I kadencji teraz jest standardem-i bardzo dobrze. Mieszkańcy powinni podnosić poprzeczkę i wymagać więcej. W poprzedniej kadencji rzadkością było np. upublicznienie nr telefonu-teraz do wyjątków należą radni, którzy tego nie uczynili. Uważam, że dostępność radnego, łatwość kontaktu z nim to podstawa. Czy można robić więcej? Z pewnością, ale pewnych rzeczy “nie przeskoczymy” mając w Radzie Miasta 8 głosów. Zachęcam do przychodzenia na sesje RM i obserwacji radnych, ich wystąpień i interwencji. Większość milczy jak płyta nagrobna, posłusznie podnosząc ręce w trakcie głosowania. Uważam, że klub K. Turzańskiego zasługuje na miano merytorycznej opozycji. Więcej na https://www.krzysztofturzanski.pl

OBSERwator23
9 lat temu

Co robi zdjęcie radnego Dudy w gronie radnych Klubu Turzańskiego?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Jak tak obserwuję ten panujący w mieście syf (polityczno-urzędniczy) to dobre jest przynajmniej jak ktoś nie utrudnia. Strasznie mnie drażni to, że w tym mieście czegoś nie robią, chcesz to zmienić to nie dość, że sami nic nie robią to jeszcze będą ci k… kłody ciepać!. ps. jaki sens ma to rozdawanie flag też ni ch*ja nie pojmuję.

Kalikles
Kalikles
9 lat temu

Ludzie nie dajmy się zwariować. Co zrobiła opozycja? A co może zrobić opozycja mająca mniejszość w radzie miasta? To Korfanty i Jego poplecznicy już trzecią kadencję decydują o kierunkach rozwoju tego miasta. To Oni dysponują “kasą” czyli budżetem miasta. Trzecią kadencję nic się nie dzieję. Słyszałem już wielokrotnie o budowie basenu. Gdzie on jest? Słyszałem o budowie nowej hali sportowej? Gdzie ona jest? Teraz Książe z Dąbrówki chce budować szpital. Jakim kosztem? Kolejne zadłużenie miasta na kilkadziesiąt milionów złotych, a spłacanie tego kredytu nie będzie już Jego problemem, bo gdy przyjdzie spłacać ten dług, to Korfanty – “symbol piekarskiego oświecenia”, nie będzie już rządził. Bardzo proszę o odrobinę uczciwości i rzetelnego podejścia do tematu i nie obarczać opozycji za nieudolność, brak kompetencji oraz brak pomysłu na Piekary, obecnej rządzącej ekipy.