KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-08-29

Radna Kotowicz żali się radnym

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radna Monika Lisińska-Kotowicz w temacie podejmowanych uchwał nie miała nic do powiedzenia. Poskarżyła się za to radnym, że otrzymała pozew do sądu za naruszenie dóbr osobistych. A jej zdaniem są przecież ważniejsze rzeczy, które można robić. Współpracować. Zająć się rodziną, dziećmi… I co mieli radni zrobić? Rozpatrzyć problem? Pośmialiśmy się trochę i na tym się skończyło. A radna Kotowicz stanie przed sądem, który oceni jej zachowanie.
W mojej ocenie już wcześniej zachowanie i styl kandydatki Prawa i Sprawiedliwości ocenili wyborcy, co przełożyło się na najgorszy jak do tej pory wynik partii w wyborach samorządowych w Piekarach Śląskich. Teraz grożą jej konsekwencje finansowe, o czym poinformowała podczas sesji Rady Miasta. Szkoda tylko, że z równym zaangażowaniem radna nie stanęła w obronie mieszkańców (dziś Rada Miasta rozpatrywała kilka skarg mieszkańców).Wracając do głównego wątku – najwyraźniej droga sądowa jest dobrą metodą przeciwko nieuczciwej walce politycznej. Bronisław L., członek rady nadzorczej MPWiK usłyszał wyrok karny. Warunkowe umorzenie postępowania. Teraz stanie przed sądem cywilnym. Andrzej A., zwolennik Stanisława Korfantego, który pozwolił sobie na ostre wpisy w internecie usłyszał wyrok karny. Trzy miesiące ograniczenia wolności. Pozew do sądu cywilnego został skierowany także przeciwko Jerzemu Krauzie,  szefowi klubu radnych Nasze Piekary. W sądzie będzie musiał się stawić także prezydent Stanisław Korfanty. Na początek w sądzie administracyjnym, ale jest przygotowywany także pozew cywilny. Polityczna piaskownica? Być może, ale jeśli ktoś nie gra fair play, powinien się liczyć z konsekwencjami.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
OBSERwator23
9 lat temu

W ostatnim czasie jest jakoś dużo skarg na Prezydenta Piekar Śl. lub na pracowników podległych prezydentowi. Co się dzieje? Coś w naszym mieście źle funkcjonuje ?
Radni Naszych Piekar wszystkie skargi mieszkańców uznają za bezzasadne….co daje do myślenia. Czy radni stoją po stronie swoich mieszkańców, którzy ich wybrali ? Co ciekawe Radni Naszych Piekar w sprawie skarg nie mają nic do powiedzenia.Do tego jeszcze jakieś tajemnicze rozprawy sądowe, w których radni odgrywają “pierwsze skrzypce”.
Nie najlepszy to obraz naszego miasta, co zauważył już Wojewoda i SKO.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

A w jakich sprawach radni naszych piekar mają coś do powiedzenia??? Chyba, że do zaśpiewania, jak nasz lokalny Shakin Stevens, o to przepraszam.
Chociaż nie, jest jeszcze coś kiedy mają coś do powiedzenia – a potem do pobierania – diety, diety, diety, diety!!!
Swoją drogą Szanowni Obywatele, śpieszcie się z pozwami, śpieszcie, inaczej utkniecie w wielomiesięcznych kolejkach w oczekiwaniu na wokandę. Taaaak, jeszcze się nie narodził taki system sądowniczy który przerobi wszystkie stakorowe sprawki…

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Jeszcze żadna nasza skarga nie była zasadna. Mieszkańcy musza się sądzić z własnym miastem. To smutne.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Bardzo ciekawy wpis Panie “redaktorze”, szkoda, że nikt się nie pofatygował i nie napisał czego dotyczyły te skargi. Chyba, że celem jest zrobienie szumu ale nikt nie wie o co chodzi i niech tak zostanie. pozdrawiam

Andrzej A
Andrzej A
9 lat temu
Reply to  Krzychu

Kłamie pan panie Turzański!!!!W żadnym moim wpisie nie ma i nie było stwierdzenia że jestem zwolennikiem prezydenta Kofantego.Mój ostry wpis dotyczył całkiem innej sprawy i zakończony był-cytuję-“zaznaczam,że nie jestem fanem Prezydenta Korfantego”Żądam sprostowania w tej sprawie.Pozdrawiam.

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Info na spiekar.pl

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

ale się porobiło, a za rok wybory

piekarzanin
piekarzanin
9 lat temu

Do jakiego przedszkola albo szkoły chodzą dzieci pani radnej?
Co Pani radna robi dla dobra tej placówki?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

strach spojrzeć na pana, panie Krzysiu, bo to od razu przed sąd pan zaprowadzi…

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Tak oto historia zatacza koło. stakor i jego karły od pierwszych dni kiedy dorwali się do koryta szarpali wszystkich po sądach. Swego poprzednika ciągał nawet za treść obrazka w jednym z pomieszczeń urzędu…

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

prawda jest taka, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, co jest dziś mnie jutro tobie, rywalizacja sprawia, że los szybko żąda zwrotu.

Prawnik
Prawnik
9 lat temu

– Wzburzyłem się, ponieważ na jednym ze spotkań wyborczych krytykowano Stanisława Korfantego. Gratuluję promocji siebie i klubu radnych powiedział do mnie autor komentarza w sądzie – relacjonuje radna Sława Umińska.
To jak sądzę jest w protokole z rozprawy. Na Pana miejscu ostrożniej dobierałbym słowa i nie narażałbym się na kolejny proces. Szkoda pieniędzy.

prawnik
prawnik
9 lat temu

Mój powyższy komentarz jest odpowiedzią dla Pana Andrzeja A., który oświadczył na blogi, że nie jest zwolennikiem Stanisława Korfantego zaprzeczając temu co mówił… na sali rozpraw, jeśli wierzyć radnej Sławie Umińskiej. I kto tu kłamie?

Prawniczka
Prawniczka
9 lat temu
Reply to  prawnik

Chwila!To znaczy że wystąpienie w czyjejś obronie oznacza ,że jest się czyimś zwolennikiem?Myślę że nie.Można to robić bezinteresownie.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Prawniczka

prawniczka??? I zaczyna od “chwila”?? Zapewne zrodzona w południowej dzielnicy..

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

hahahahhahahaha

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

medal ma dwie strony, prawda jest pośrodku, słuchać tylko jednej strony, to tak jakby nie słuchać wcale.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

dajcie na luz z tymi rozprawami sądami i procesami bo to sie robi komiczne pomału 🙂

zamiast sie skupiac na sprawach bieżących to paplanina o nieistotnych dla mieszkańców bzdetach

co mnie obchodzi kto kogo za co pomawia i sądzi ? wasze sprawy, a o rozwoju miasta , inicjatywach i planach zeeero

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

sprawy sądowe kosztują, płacimy my podatnicy, z podatków się płaci i nie ma to tamto.